Mušičarska Liga 2015

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Lepota je u "ocima" pecarosa... neko uziva i na plovak. Ja ne podnosim

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
U sustini svi drugari koji su se takmicili znali su da love i na nimfu i na suvu, osim nas 2-3 koji pojma nisu imali nimfu.. U startu sam znao da nemam cemu da se nadam jer su vode bile velike i 99% se lovilo na nimfu i strimera ali nisam odustao.. naucio sam dosta a imam jos mnogo da ucim sa tim ce se sloziti i nasi reprezentativci koji su videli sta sve ne znaju na svetskom.. covek treba da tezi ucenju tj usavrsavanju, nekom treba manje nekom vise vremena :) sve je vezba i izlazak na vodu.. ali i sreca je bitan faktor dosta.. videcemo sledece godine sta ce biti..
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
U svakom slučaju, na takmičenjima se puno i brzo uči. To je činjenica, da ne razglabam zašto. Takmičenje, ako ste iole ozbiljan takmičar, izvuče maximum iz vas u trenutnim uslovima. Iskreno se nadam da će sledeće godine biti znatno više takmičara, iz prostog razloga, da bi se podigao kvalitet. Da se ne uvredi niko od prošlogodišnjih učesnika, mislim da bi to moglo da bude bar 50% bolje. Što jača konkurencija, to su bolji takmičari. Ovde bih mogao da stavim sebe kao primer. Često me mrzi da promenim muvu, da produžim tipet ili ga promenim zbog druge vrste mušice. Da u nekom beznađu, kad riba neće da jede, drastično promenim celu koncepciju sistema i pecanja. Takmičenje te, jednostavno, natera na to. Ako nećeš sve to da uradiš, zašto si uopšte došao na takmičenje? Da ti dupe vidi put i uživaš u društvu? Takmičenje STVARA vrhunske ribolovce. Vrhunski ribolovci ostvaruju najbolje rezultate na takmičenjima. UVEK.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Bravo Baki. Cesto bih ako ne radi musica na odredjenom mestu presao na drugo, nikada ne bih stao I promenio musicu. Jedna od stvari koju sam naucio. Menjaj dok ne pogodis pravu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Baki.... i ja bih voleo da nas bude dosta vise.... iz istog razloga. Npr pop je jedan od najboljih koje znam. A nije se takmicio....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Aj sad, nije za ovu temu "suva- mokra- nimfa", ali ja ove godine zabacio nijednom nisam suvu u pastrmkolovu.  :blush:
Strimer mozda u 2 pecanja i samo nimfa.
Tako se hvata preko celog dana, hebes to da sanjam kad ce da probucka. Relativno je da li se tako i najvise hvata, ali hvata se dosta, neretko i iznenadjujuce dosta.
Naravno, volim da pecam suvom pa to nadoknadjujem klenolovom.  :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Japi... najvise lovi nimfa. Ko god zna da je koristi potvrdice...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Pa to, to, Vlajko.  :)

Plus, nimfa i ne mora da se vodi po dnu.
Do ove godine sam pecao dvema nimfama, ali uz malo prilagodjavanja pri vodjenju, mozda koja voznja vise i isto hvatam jednom, a manje je mrshenja i kachenja.
I nekako uvek nesto experimentisem sa sistemom, tako da je veoma zanimljivo pecanje.

Ne kazem da je manje zanimljivo suvom, samo trenutno mi je nimfarenje pasija.  :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
isto tako japi :), samo sam ja baš često lovio na vidjeno, pa kad nimfica 18ka dodje ispred ribe malo zaigram.... reakcija je neprocenjiva...
koga ne mrzi nek pogleda ovaj video. početnici nek obrate pažnju na dužinu celog predveza... kao i na sam štap...najbitnija stvar ovde.... dok gledate, obratite pažnju na kanap i njegov nagib i zakrivljenost, cim krene zatezanje sledi kontra..... e sad, piše da je light nymph.... on je čeh, pa to shvatite relativno....isto kao i ruse i malo pivo :D

https://youtu.be/dP25WBCwl70
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Baki-Pa je napisao(la):
U svakom slučaju, na takmičenjima se puno i brzo uči. To je činjenica, da ne razglabam zašto. Takmičenje, ako ste iole ozbiljan takmičar, izvuče maximum iz vas u trenutnim uslovima. Iskreno se nadam da će sledeće godine biti znatno više takmičara, iz prostog razloga, da bi se podigao kvalitet. Da se ne uvredi niko od prošlogodišnjih učesnika, mislim da bi to moglo da bude bar 50% bolje. Što jača konkurencija, to su bolji takmičari. Ovde bih mogao da stavim sebe kao primer. Često me mrzi da promenim muvu, da produžim tipet ili ga promenim zbog druge vrste mušice. Da u nekom beznađu, kad riba neće da jede, drastično promenim celu koncepciju sistema i pecanja. Takmičenje te, jednostavno, natera na to. Ako nećeš sve to da uradiš, zašto si uopšte došao na takmičenje? Da ti dupe vidi put i uživaš u društvu? Takmičenje STVARA vrhunske ribolovce. Vrhunski ribolovci ostvaruju najbolje rezultate na takmičenjima. UVEK.




Slazem se sa svim , sem jedne stvari vrhunskog musicara stvara ogroman broj izlazaka na vodu , vrhunski musicari ostvaruju odlicne rezultate uvek i bilo gde , ne treba tu nikakvo pokroviteljstvo , naravno to je moje misljenje  ;)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
oholi je napisao(la):
Japi... najvise lovi nimfa. Ko god zna da je koristi potvrdice...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


Apsolutno tacno , ali se ne sme useprtljati kad pastrmka krene na povrsinski lov , treba biti skocentrisan za obe situacije , i obe tehnike dobro poznavati , moje misljenje da su podjednako bitne obe  ;)
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Slazem se sa svim , sem jedne stvari vrhunskog musicara stvara ogroman broj izlazaka na vodu , vrhunski musicari ostvaruju odlicne rezultate uvek i bilo gde , ne treba tu nikakvo pokroviteljstvo , naravno to je moje misljenje  ;)



Zamisli situaciju: Dva podjednaka mušičara sa istim ogromnim brojem izlazaka na vodu. Jedan se takmiči, drugi ne. Ako bi trebao da se kladiš ko će više upecati ribe, na koga bi stavio pare?
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Baki-Pa je napisao(la):
Slazem se sa svim , sem jedne stvari vrhunskog musicara stvara ogroman broj izlazaka na vodu , vrhunski musicari ostvaruju odlicne rezultate uvek i bilo gde , ne treba tu nikakvo pokroviteljstvo , naravno to je moje misljenje  ;)



Zamisli situaciju: Dva podjednaka mušičara sa istim ogromnim brojem izlazaka na vodu. Jedan se takmiči, drugi ne. Ako bi trebao da se kladiš ko će više upecati ribe, na koga bi stavio pare?




Brate stvarno ne bi znao iskreno ,jer kazes da imaju obojica ogroman broj izlazaka znaci da su oba dobra bez obzira da li je takmicar ili ne , licno tu ne pravim razliku
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
oholi je napisao(la):
Lepota je u "ocima" pecarosa... neko uziva i na plovak. Ja ne podnosim

Sent from my LG-D320 using Tapatalk




Ni ja ne obozavam plovak , ali sad zimi kad krene skobalj kod nas to se ne propusta napravim do 10 izlaska zimi , hleb bolonjez i akcija krece  :D
 
Vrh Dno