Musicarski MEREDOV

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Braco musicari sta mislite o mom MUSICARSKOM MEREDOVU rucne izrade. Sve je "handmade by me" i mrezica i ram. Sad samo ostaje da ga testiram u realnim uslovima. Ostale modele mozete da vidite u mojoj galeriji.
 

Prilozi

  • Model_1.jpg
    Model_1.jpg
    80,8 KB · Pregleda: 1.046
  • Model_1_2.jpg
    Model_1_2.jpg
    67 KB · Pregleda: 848
  • Model_1Drska.jpg
    Model_1Drska.jpg
    46,7 KB · Pregleda: 680

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
A da nije bukovina i hrastovina malo poteze drvo. Meredov super izgleda ali nosenje ceo dan na ledjima teskog drveta nije bas prijatno. Jesi li razmisljao o tresnji recimo? Ima super saru i boju a nije pretesko drvo.

Vredi razmisliti i o C&R obliku kao sto je ovaj moj!
 

Prilozi

  • meredov.jpg
    meredov.jpg
    125,8 KB · Pregleda: 1.088

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Odlicno izgleda.

Ja sam imao idjeu da napravim slican meredov od teniskog reketa ali bi bio previse mali ali ovaj tvoj je izvanredan.
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Nije mnogo tezak, najtezi deo meredova je drska, a ona je male povrsine, tako da nema problema sa tezinom. Trebalo bi da ram bude od jasena zato sto jasen najteze upija vodu tako da i ako dodje do ostecenja laka o kamen u toku pecanja moze da se koristi i dalje dok se ne zastiti to mesto, a drska moze da se kombinuje od nekog drugog drveta: hrast, bukva, orah..... Ja sam ove meredove dvostruko zastitio tri puta potapanjem u ulje i tri puta lakom za camce. Sto se tice oblika pokusacu da sklopim neku svoju pricu a za sada je to to sto se nalazi u mojoj galeriji.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ako je drvo propisno zasticeno nema opasnosti i ako se osteti zavrsni sloj (lak). Iskustvo puskara u pravljenju kundaka: drvo se drzi na pari pa se smirgla najfinijom smirglom, pa se maze lanenim uljem. Postupak se ponavlja sve dok posle parenja ne dolazi do potrebe za smirglanjem (drvo ne postaje cupavo)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lep je ovaj meredov koji je napravio nas Architect. Jedva cekam da vidim ostale modele. Volim kad je nesto Made In Serbia. Vec koristim njegovu drvenu kutiju, a uskoro cu i meredov.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sada sam i u galeriji video slike. Stvarno su extra meredovi i voleo bih da se pojave po prodavnicama mada je tesko konkurisati kinezima
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pre bih kupio kod njega nego kod kineza pa i da je cena duplo veca. Ne moze da se meri ovaj kvalitet izrade sa onim sto rade kinezi. Bukovo drvo je bukovo!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja bih pre uvek izabrao laksi pa makar i 20 grama, jos ako je jeftiniji....ihaaaaa
Ali takodje podrzavam privatnu inicijativu svake vrste, pa ako je konkurentno sa cenom a pritom slicnog kvaliteta, uvek bih uzeo domaci proizvod.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
To si u potpunosti u pravu, treba to nositi na ledjima, covek ode na pecanje da se odmori a ne da tegli! Naravno da je drvo domace proizvodnje kvalitetnije od kineskih, tako da mislim da je njihova roba jeftina ali isto toliko koliko je jeftinije toliko i manje kvalitetno.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ovo je odlicna tezina, mislim da je potpuno prihvatljiva jer je u pitanju drvo.
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
Jel ovaj meredov obavezan deo pribora ,izgledami glupo,cemu sluzi kad si vec u vodi a i ribe nisu od 10 i vise kila pa da ih je rizicno hvatati da ne ptkinu najlon
 
Vrh Dno