Musicarski MEREDOV

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Školski primer prihvatanja ribe koju ne planiraš da oslobodiš. Veština je očigledna.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Vredi pogledati kako sam rukom prihvatio onu nišavsku pastrmku sa aktuelnog video klipa. Školski primer, mada to nije jednostavno kao što izgleda. Isto tako sam rukom prihvatao i mnogo krupnije ribe.
Samo ti tako prihvati i štuku, što veću tim bolje :whistle: I ja mislim da je to školski primer kako NIKADA ne treba prihvatiti ribu :p
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, Milanče, ja često vadim štuke golom rukom iako nisam iz Vojvodine  :lol:. I nju vrlo stručno prihvatam, bez ikakvog pomagala. Od kad ih lovim mušicama, nikad me nije potkačila. Šalu na stranu, one do 1 kg prihvatam isto ovako, mada bez guranja prstiju preduboko, a veće najčešće za oči.
Treba otvoriti novu temu za prihvatanje ribe rukom, ovo je tema o korišćenju meredovsa.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam mnoge ribe izvadio rukama...kada idem na reku uvek nosim meredov ali mnogo je nezgrapan za provlačenje, meni se dopadaju oni manji rasklopni aluminijski meredovi...sada koristim neki pogolem drveni meredov/podmetač....koristim ga samo na večim ribicama kada se zakače na sitnu muvu (a takve se mi najčešče kače na malu muvu dok one male na ogromne muve :'()...malo offtopicujem, zamislite zadnji put na savi uvatim lipca od 15 cm uredno zakačenog za usta na killerbuga #12 a klenđu od skoro dva kilo na malo zečije uvce #19  :'(
i to mi se često dešava, mada sam tog klenđu također izvadio rukama budući da je lepo surađivao iako pružao i dobar otpor...uglavnom ove sitne oslobađam još pod vodom, nežno i brzo... planiram si nabaviti jedan fini rasklopni alumeredov sa nežnom mrežicom i koristio bi ga samo kada idem da lovim pastrmke i meni trenutno najdražeg lipljena. Heh...i ja pravim razlike prema kojima ribama sam pravi đentlmen a prema kojima sam samo ribar (ne mesar ali ni previše pažljiv)... npr. lipljana nežno primim pod vodom i tako ga otkačim bez stiskanja i nežno pustim pod vodom...bodorku izvadim, vlažnim rukama ju prihvatim, oslobodim ju udice malo nežnije i bacim u vodu s glavom da uroni, dakle ne bacim ju da pljusne kako god ipak pazim ali ne kao kada sam sa lipcem...recimo sa lipljenom sam pravi đentlmen a sa ciprinidima samo malo finiji ribolovac  :D

Meredov je dobra stvar i mislim da ga svi trebaju koristiti ali postoji još jedna bolja stvar ako ne mislite vraćati ribu i ne lovite ribice ispod 70cm...za metarske ribe kuku na leđa umesto meredova.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Milance je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Vredi pogledati kako sam rukom prihvatio onu nišavsku pastrmku sa aktuelnog video klipa. Školski primer, mada to nije jednostavno kao što izgleda. Isto tako sam rukom prihvatao i mnogo krupnije ribe.
Samo ti tako prihvati i štuku, što veću tim bolje :whistle: I ja mislim da je to školski primer kako NIKADA ne treba prihvatiti ribu :p

POTPIS!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
pedjabg je napisao(la):
Milance je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Vredi pogledati kako sam rukom prihvatio onu nišavsku pastrmku sa aktuelnog video klipa. Školski primer, mada to nije jednostavno kao što izgleda. Isto tako sam rukom prihvatao i mnogo krupnije ribe.
Samo ti tako prihvati i štuku, što veću tim bolje :whistle: I ja mislim da je to školski primer kako NIKADA ne treba prihvatiti ribu :p

POTPIS!
Predlažem posetu ovom linku  http://www.musicarenje.org/galerija/main.php?g2_itemId=343
Ovako izgleda mušičar koji zna da ubode krupnu štuku na strimera i prizemlji je bez meredova. PedjaBG, da li ti možeš da pretpostaviš koliko sam ja štuka izvukao mušičarskim priborom i jednom (levom) rukom podigao i oslobodio ili gurnuo u čuvarku? Ti verovatno nisi ni jednu, ali izgleda da "znaš" kako ih treba prihvatiti. Kako to? Rođen si takav? Beogradska voda? Vazduh? Univerzitet?
Ako budeš dobar možda ću te voditi da gledaš kako se to radi, jer može da ti zatreba.
Nema mnogo veze sa ovom temom, ali odaću ti jednu tajnu. Štuka se, po mom pravilu, najbrže i najsilovitije vadi. Ja štuku zamaram najviše u vazduhu, dok skače i šeta po vodi (tail walking. Kada ćemo na engleskom, da me bar neko razume?), a prihvatam je isto kao i ovu pastrmku, ali još i brže (da li je to moguće?), dok je još zbunjena i još nije ni pobesnela. Borba sa štukom od 1 kg, traje mi u proseku 3 sekunde i to u najzatravljenijoj bari. ???
Preporučujem ti da se raspitaš kod onih koji su posmatrali kako vadim i prihvatam ribe, kako to izgleda, pre nego što bilo šta napišeš. Verujem da tako nešto nikad nisi video. Zaboravljaš da razgovaraš sa čovekom koji preko 200 puta godišnje mušičari, već više od 20 godina i mnogo riba ščepa svojim prljavim prstima. Uvežba se to. :yeswink:
UUuuuuffff, mnogo se primam na ovakve provokacije. Old school, šta češ. :lol: Zdravo je to. :tbumb:
 

bane

Junior member
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
94
Broj reagovanja
5
Lokacija
Pancevo
Što se tiče meredova meni je 1 od ovih Mirko davno obećao ali mi nekako ne stiže :(
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Arhitekta meredovi su ti extra.
Mislim da su ovi sklopivi alu meredovi, koje spominje Seba skroz ok, a i nisu skupi. Kad se spakuju staju u dzep od prsluka. Samo ovo sto Mix kaze za malerisanje sa meredovom, ja sam iz tog razloga presato da nosim cuvarku  :doh:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Eh, Milanče, ja često vadim štuke golom rukom iako nisam iz Vojvodine  :lol:. I nju vrlo stručno prihvatam, bez ikakvog pomagala. Od kad ih lovim mušicama, nikad me nije potkačila. Šalu na stranu, one do 1 kg prihvatam isto ovako, mada bez guranja prstiju preduboko, a veće najčešće za oči. Treba otvoriti novu temu za prihvatanje ribe rukom, ovo je tema o korišćenju meredovsa.
... a taman sam hteo da postujem da je od guranja prstiju u škrge gore samo hvatanje za oči...
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
a sto je gore za oci ,  ako vec treba rukom , najbolje je za oci tad ne mrdne
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milance je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Eh, Milanče, ja često vadim štuke golom rukom iako nisam iz Vojvodine  :lol:. I nju vrlo stručno prihvatam, bez ikakvog pomagala. Od kad ih lovim mušicama, nikad me nije potkačila. Šalu na stranu, one do 1 kg prihvatam isto ovako, mada bez guranja prstiju preduboko, a veće najčešće za oči. Treba otvoriti novu temu za prihvatanje ribe rukom, ovo je tema o korišćenju meredovsa.
... a taman sam hteo da postujem da je od guranja prstiju u škrge gore samo hvatanje za oči...

Jao, be, Milanče, ima posebna tema o prihvatanju riba. :doh:
Što misliš da je loše štuku, koju planiraš da mazneš, da hvataš za oči? Pa, "gadurija" nema pogodnije mesto za zabadanje smrtonosnih, prljavih, groznih, ribolovčevih prstiju. :hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
To mi je baš nekako odvratno :'( :'( :'( Nespojivo sa ribolovom, privrednim ribolovom ,krivolovom, a naročito sa MUŠIČARENJEM - najplemenitijim načinom za maltretiranje i ubijanje riba (Mix-ov uticaj, šta ću!!!)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nismo mi baš toliko plemeniti. Pitaj ribe. :doh:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Na moje misljenje o prihvatanju stuke uticalo je sve sto je Mixmaster napisao vezano za Bgd, Univerzitet i ostalo, plus nekolicina stuka koje sam sto uhvatio varalicareci, sto na terenima preturio preko i proturio kroz ruke.

Nikad nisam vadio stuke "preko glave", uvek sam voleo da se malo "natezem" s njima, jer to je i smisao ribolova, zar ne? A s stukama je natezanje jedno od najlepsih.

Ne hvalishem se i ne "primam" na omalovazavanje, kao sto ne zelim ni da ocenjujem tudje umece, vestinu... Jednostavno, svako ima pravo da o sebi misli lepo.

Stvarnost, opet, govori dovoljno sama za sebe.
 
Vrh Dno