Musicarski MEREDOV

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Molim te vodi racua o ruznim recima, ije da uvodim pravila, ali ako nesto ne razumes ne mozes da azivas GLUPIM! Da li je obavezan? Nije, ali ponekad je potreban. Zato i diskusija koliko je tezak. Mlad si i naucices dosta, ali vodi racua o tome da neciji trud ne nazivas glupim!
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
ne laki nisi me razumeo nisam mislio da meredov izgleda glupo(ni najmanje da vredjam konstruktora) vec samo koriscenje(njegova upotreba)mi izgleda cudno,"GLUPO" nije bila adekvatna rec!Izvinjenje i pozdrav!!!
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
simone, sve ima svoje, negde ti treba stap od 2 m a negde od 3, zavisi od coveka, mesta, ribe . . .
ja volim da ga nosim, ne smeta nista, a ribe su mnogo mirnije kad ih uhvatis u meredov nego kad ih hvatas rukom
 

Djenka

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2006.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Brate Architect kolko ce tovo da kosta?? Ima li sanse da se to kupi u skorije vreme? Za izradu svaka cast!!! EXTRA !!! fly_robot
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Bice, naravno, upravo pravim jos tri modela meredova i kutijica za muve u dve velicine. Doterujem jos neke tehnicke detalje i sitnice, pa cu na trziste. VRLO USKORO
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
architect wrote:
Bice, naravno, upravo pravim jos tri modela meredova i kutijica za muve u dve velicine. Doterujem jos neke tehnicke detalje i sitnice, pa cu na trziste. VRLO USKORO

Samo napred, i da postanes izvoznik :lol:
 

Djenka

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2006.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Jesi probao da napravis onaj HANDSFREE, zakrivljeni cini mi se mnogo prakticniji?
 

Djenka

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2006.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Naso sam na netu neka uputstva za izradu meredova pa imam merak jedan sam da napravim. GDE DA NADJEM MATERIJAL, konkretno malo deblji furnir kao onaj od koga se pravi sper ploca ili malo deblji????
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Imaš par radnji koje prodaju takvu drvenariju po merama. Pošto si iz Niša, preporučiću ti radnju iz Niša....Jedna je preko puta čuvene Šojke. Ako tu ne nađeš šta tražiš, garantovano ima da ti kažu gde ima!
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Cao narode,
a jel' "arhitekta" pustio u prodaju njegove meredove - mislim kupio bih sigurno, lepo je pomoci coveku koji ima lep hobi :tbumb:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Imam slican meredov, ali ga NIKAD ne koristim. Prvo, prilicno smeta u kretanju kroz granje, zbunje i visoku travu, drugo, ume da se otkaci od prsluka ili pojasa, trece - kabast, brate.

Zato koristim spravicu koja je ujedno i meredov i cuvarka. Kroz vrh one cuvene ribarske mrezice provukao sam elektricarsku zicu #4, visak krajeva zice spojio i napravio nesto kao drsku i to prikacio na svoj prsluk. Lak je za transport: skupis zicu, oko nje omotas mrezicu, sve to presavijes na pola, pa u dzep. Na vodi odmotas mrezicu, rasiris zicu i imas meredov. Kad uhvatis ribu, dovedes je do meredova i samo uplovi u nju. Kad otkacis ribu, stavis je u meredov i samo stisnes zicu na vrhu i imas cuvarku koja je u vodi. Svaka sledeca riba prolazi kroz isti proces, s tim sto one prethodno uhvacene ostaju na dnu mrezice. Mana mu je relativno kratka drska (20-25 cm) i sto u njega ne moze da stane vise od recimo 4-5 mecih komada... ali onda ili prekidas pecanje, ili iz njega izvadis ribe, pa u ranac.... i guras dalje!  :whistle:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sjekloca je napisao(la):
Imam slican meredov, ali ga NIKAD ne koristim. Prvo, prilicno smeta u kretanju kroz granje, zbunje i visoku travu, drugo, ume da se otkaci od prsluka ili pojasa, trece - kabast, brate.

Zato koristim spravicu koja je ujedno i meredov i cuvarka. Kroz vrh one cuvene ribarske mrezice provukao sam elektricarsku zicu #4, visak krajeva zice spojio i napravio nesto kao drsku i to prikacio na svoj prsluk. Lak je za transport: skupis zicu, oko nje omotas mrezicu, sve to presavijes na pola, pa u dzep. Na vodi odmotas mrezicu, rasiris zicu i imas meredov. Kad uhvatis ribu, dovedes je do meredova i samo uplovi u nju. Kad otkacis ribu, stavis je u meredov i samo stisnes zicu na vrhu i imas cuvarku koja je u vodi. Svaka sledeca riba prolazi kroz isti proces, s tim sto one prethodno uhvacene ostaju na dnu mrezice. Mana mu je relativno kratka drska (20-25 cm) i sto u njega ne moze da stane vise od recimo 4-5 mecih komada... ali onda ili prekidas pecanje, ili iz njega izvadis ribe, pa u ranac.... i guras dalje!  :whistle:
Daj neku fotku.... govori više od hiljadu reči. Zvuči mi jaki zanimljivo!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da da, dajte rešenja. Ja imam identično mišljenje i iskustvo sa meredovima kao Sjekloca, a ima još jedna stvar. Čini mi se da mi meredov donosi nesreću.
Vredi pogledati kako sam rukom prihvatio onu nišavsku pastrmku sa aktuelnog video klipa. Školski primer, mada to nije jednostavno kao što izgleda. Isto tako sam rukom prihvatao i mnogo krupnije ribe.
Da sam poneo meredov, ništa mi ceo dan ne bi pipnulo. :doh:
Nadam se da je moj primer usamljen, jer na tržištu ima prelepih meredova, mada su retki ovakvi poput ovih koje pravi Architect.
 
Vrh Dno