Musicarski MEREDOV

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Probacu sa ovim za predveze, svakako cu atakovati na ovaj ribarski, pa cim mi se ukaze prilika ima da probam.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
930
Broj reagovanja
89
Mlinka,
Pre nekoliko godina sam prodavao izvesnu količinu McLean meredova, po meni ovo su verovatno jedni od najboljih, lagani, jaki, izdržljivi, sa preciznom vagom...

Elem, bili su u standardnoj verziji sa končanom mrežom, te sam za nekoliko ljudi, a i sebi uzeo verziju mreže od gume, i ubedljivo je najzahvalnija koju sam video, može se naručiti posebno, i upotrebljiva je verovatno i za druge meredove, zavisno od dimenzija.


 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
930
Broj reagovanja
89
Da dodam samo, ako ti i padne na pamet da uzmeš jedan lifetime meredov, da je verzija bez vage znatno jeftinija, a najmanja verzija je sasvim dovoljna za sve salmonide, izuzev mladice.

 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.326
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
hvala na odgovoru... imam neki okvir sa takvom gumiranom mrežom, morat ću je prekrojiti i prilagoditi svom meredovu...
razmišljao sam o nekoj finijoj negumiranoj mrežici ali se bojim da oštečuje ribu... od kad sam saznao što može uzrokovati kad se skine sluz sa ribe ne koristim meredov, baš kad nemam izbora... a to je jednom u desetak ribolova...
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
930
Broj reagovanja
89
Guma je zakon, em ne smrdi, em otreseš jednom i nije mokra... mada realno, dati za 80 pa i 100eur za ovakav meredov koji doživotno traje... i spasiš se svih razmišljanja
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.291
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Od Nebe sam uzeo ovaj meredov i odmah sam kupio gumu. Toliko prakticna stvar da je to nenormalno. Otreses i cao.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
930
Broj reagovanja
89
Meni je npr i Nomad native odličan, ali kud i kamo teži za nošenje, ovo je meredov za ceo život, ako nisi ko jedan lik, da ga ne imenujemo koji je pao preko njega i pokrivio obruč, ali i dalje radi sve, samo je zakrivljen u stranu profi 🤣
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
226
Broj reagovanja
414
Lokacija
Minhen
Da li ima neko iskustva sa Fishpond meredovima? Ja razmišljam da uzmem Emerger model, jer još uvijek imam kineski sa aliexpressa... :)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
930
Broj reagovanja
89
Da li ima neko iskustva sa Fishpond meredovima? Ja razmišljam da uzmem Emerger model, jer još uvijek imam kineski sa aliexpressa... :)
Nemam direktno iskustvo, ali video i svideo mi se dishpond nomad native, i to zbog kraće drške u odnosu na emerger, njihovo je generalno sve kvalitetno

@ivke037
Bata Ivke, ne fali ništa, radi posao ki i svi ostali, ali lepo je uvek imati dobru i kvalitetnu stvar, pogotovo od tih što će trajati doživotno 😁
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
226
Broj reagovanja
414
Lokacija
Minhen
Dobar je kineski, samo je plitak. Često se mučim da prihvatimo veću ribu. Svi ovi bolji meredovi imaju dublju mrežicu. To je jedini razlog.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
930
Broj reagovanja
89
Nista ne traje dozivotno, pa ni meredov. Nema veze ko je proizvodjac, ni kakvu robnu marku ima...
Pa traje, dobar nož, dobar čekrk, dobar alat, štap će isto trajati možda mu zameniš karike na 10 godina, ako ga ne skršiš negde... naravno sve uvek možeš da polomiš...

Druga je stvar po meni, kombinezon npr, klasična potrošna roba

Neke druge stvari, mogu trajati i generacijama, ali to je već neki drugi hobi 😁

Uvek se rukovodim činjenicom, nemam novca za jeftine stvari, i drugom, maksimalan užitak u hobiju

Na meredovu ono što realno može da se desi jeste cepanje mreže koju zameniš za 20tak eur, ali opet evo moja traje već nekih 8 godina bez naznake potrošenosti...
 
Vrh Dno