Musicarski MEREDOV

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
rabbit je napisao(la):
EEE šta su ti ovi današnji klinci,ne znaju ko je Grunf,jebo te!!!!

E bata Joco,razočarao si me i kao čovijek i kao komunista!!

I još ćeš da budžiš takvu stvar kao što je meredov,pa onda još malo ispašće i cijela serija štapova "by 100"  kako si krenuo.
A el znas ti bata Zeko ko je bio HE-MAN? ::) Svaka (de)generacija ima neke svoje crtane junake.
A sto se komunizma tice imam samo dve stvari da kazem :samotuci: :puke:
A stapove necu da pravim ima ko to vec radi. Al zato mozda pocnem da pravim sopstvene konce za pecanje ;)
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Bata Joco,aj dođi za ovih lijepih dana malko do Novog Sada ,imam nekih ideja koje bi ti pomogle u tom tvom istraživačko-naučno-manufakturnom radu.Ali prvo da zajedno bacamo lečka po mojoj livadi ,čisto da vidimo u kom će se smijeru ta proizvodnja razvijati.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Meni ta pomagala uopste nisu potrebna,Lagano zamaranje i sve tece kao po planu mada mi se desilo da par komada izgubim ali valjda to tako mora tako da ne preferiram te mrezice,meredove--najednostavnije zamoriti a pritom nasukati lovinu na suho tlo gde joj nema spasa
:D :D :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
skoro obavezno nosim meredov jer lovim na različitim mestima. ako sam na jezeru i lovim sa doka ili drvene staze, koja je skoro metar iznad jezera, vrlo je bitan meredov. Ako lovim na reci sa nekog kamena gde je odmah dubina mnogo zgodnije je imati meredov. pravilno zamaranje je također važno ako se riba želi što neoštečenija vratiti u vodu bez stiskanja, grebanja itd.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Ljudi cemu praviti meredive i trositi vreme i zivce. Ima muicarski meredov za 600 dinara da se kupi.

Ja nameravam da uzmem jedan sad. Sajt je http://www.formaxstore.com/proizvod/4049
a ima i od 700din. http://www.formaxstore.com/proizvod/3780

 

todor

Junior member
Učlanjen(a)
22.09.2006.
Poruke
71
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac
Ja sam pazario ovaj manji
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=2703.0
i super je, nije tezak ( ne osecam ga ) i brzo se susi, na prsluku ( na ledjima ) imam alku za magnet i magnet naravno,
lagano se poteze kad zatreba i sam se kaci na magnet kad prodjem blizu njega.
Po meni dosta korisna stvar,
pogotovu kad se peca sa tanjim predvezima,
a i manja trauma za ribu.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ja imam Vision'ov net ,monogo je lep ,elegantan ,dvobojno drvo ,kvalitetno ,obeležen je santimetrima tako da se može premeriti dužina ribe ,jedino mu stavljam 2 zamerke na jačinu magneta često mi se desi da kad se sagnem i napravim neki nagli pokret spadne kao i na na malo jaču cenu  ...jbga
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Jeste da je ovaj post koji je Djomla napisao od pre 2 i po godine, ali ja tek sad videh. Ovaj drveni meredov koji formax prodaje je jako loš. Nemogu tačno da se setim ko ali neko je imao taj meredov i raspao mu se od vode :doh:
Onaj plastični okrugli je ružan ali je zato od one sitne mreže bez čvorova.
 

beba

Junior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
26
Broj reagovanja
1
Nije lose imati ga u nekim situacijama,ja sam uzimao dva i oba sam izgubio.Postoje neke reke gde je obavezan
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
veoma korisna sprava . koristim ga od prosle godine i postao je obavezni deo opreme
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Danas sam zavrsio meredov,naslo se nesto visak lipe pa reko da smuvam nesto,rucno izradjen (ne masinski) sto mi je posebno drago.
Evo nekih slika od pocetka izrade do finalne obrade i na kraju bajcovan i lakiran,ostala samo mrezica koja stize ovih dana i magnet.
 

Prilozi

  • IMAGE_00026.jpg
    IMAGE_00026.jpg
    37,5 KB · Pregleda: 711
  • IMAGE_00040.jpg
    IMAGE_00040.jpg
    39,1 KB · Pregleda: 580
  • IMAGE_00041.jpg
    IMAGE_00041.jpg
    45,9 KB · Pregleda: 521

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Zasto praviti sam meredov,,,,pa iz razloga zbog koji se i svasta drugo pravi u svojoj izvedbi.Danas se sve moze kupiti nema toga sta se ne prodaje.Ali niko ti ne moze prodati licni pecat i tvoju rukotvorinu.

Ja planiram napravitijedan za sebe,i ako skoro da ga nisam ni koristio...

Peko,super odradjeno,svaka cast,jos kad legne mrezica bice vrh.. :tbumb:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Ima li ko da radi ove meredove ili znate li gde imaju da se kupe. Naravno znam da ima Vision i tako tih, ali mi mnogo da dajem 50-60e. Pa ako ima neko hand made ili višak, neka se javi. Hteo sam sam da ga napravim, ali sad nemam baš vremena a ni materijala  :(
 
Vrh Dno