Mušice za nepoznati "teren"

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
najbolji "kalendar" je kad odes na vodu i vidis sta se zapravo tamo desava...jer i na jednoj reci koja varira razlicitim terenima variraju i razliciti uslovi za uspesan ribolov u istom danu...dok ovi kalendati mogu samo onako približno da ti stvore sliku šta i kada ali najbolje znaš kada se nađeš na vodi.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Mislim da se ovo odnosi na njihove krecnjacke potoke-reke .. Ne bih da mlatnem,jeli Grza takva voda ?
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Po strukturi recnog korita Grze rekao bih da jeste mozda gresim...

Послато са ZTE Blade Q Maxi

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zato sam naveo one tri vrste musica, kada ides na nepoznat teren i posto se ne mozes 100% osloniti na te "kalendare" treba nositi tri do četiri vrste univerzalnih muva na različitim veličinama. Jer ako kreneš na vodu sa po dve tri od svake moguće vrste imat češ u kutijici/ma po hiljadu mušica i onda češ da shvatiš da samo dve ili samo jedna radi kako valja....kad okačiš za dno ostanu ti još dve ili jedna...a svih ostalih 999/998 mušica su ti samo višak tj. teret ili ukras  :hammer:

Zato one tri vrste po nekoliko veličina od svakih jedno 10tak komada i ćao  :smoke:
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Hvala Seb. Upravo punim kutije za sljedeću sezonu..
Očekujem da ću u aprilu opet u Sloveniju pa moram biti spreman :D
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
maxfly je napisao(la):
Kako započeti ribolov(kojom mušicom) na totalno nepoznatoj rijeci.

Primjer:

Prvi put sam na rijeci, lijep sunčani prolijetni dan recimo april, ništa se ne dešava...tj zbog neznanja i neiskustva ne vidim da li se nešto "dešava"... Rijeka je srednje veličine,prosječne dubine oko metar do metar i po,mjestimično sa dubljim virovima, bistra i idealna za mušičarenje..Nemam nikakvu informaciju koje su mušice lovne, ne vidim nigdje nikoga. Apsolutno sam blokiran ali ne želim da mi propadne ribolov.
Koju mušicu prvu staviti na tipet? Koje mušice treba uvijek imati u kutijama bez obzira na koju rijeku da se ide ?

  Po opisu  pretpostavljam da je salmonidna rijeka ,,,u tom slucaju ja bih prvo isao na vecu ribu to jest baco bih strimera plivajucom snjurom  ,, pa bi onda preso na plivajucu muhu  prvo bi pogledao sta se roji  ako se roji    ,,pa ako to neide onda bih  krenuo sa  tonucim muhama,,  Ako imam laksi stap  ne bi bacao strimera vec bi poceo  prvo sa suhom  neki  tular npr bez obzira sto nema aktivnosti ribe na povrsini..
 
Vrh Dno