Musice za pastrmku na rijekama Crne Gore

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Pa brate sta je trebalo da mu kazem?

Odlicno? Jel odlicno po tebi? Da ga lazem kako je super musica i kako treba da je zove CDC Adams? Najgore od svega sto moze da se nekome desi je da pomisli da sve zna, a veruj mi sve je vise takvih.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Igorce nemoj biti iskljuciv mislim da ti je Simpson iz dobre namere rekao da pogledas po ovom i ostalim forumima sto nasim tako i stranim SBS-ove musica.Veruj mi mozes mnogo toga korisnog da vidis i naucis pocev od razlicitih tehika i materijala do raznoraznih alternativnih resenja za originalne materijale.To sto ti Oholi pomaze to je ok ali nije isto kad ti on kaze skrati krila,repic treba da bude manje bogat ... i ti to uradis kako ti mislis da treba i kad vidis sliku korektno vezane musice.
Ok neko ima idole (moj licni stav je da je to pogresno) samo ne treba biti slep i slepo pratiti samo jednu stranu.Imas na netu dosta dobrih vezaca od kojih mozes mnogo da naucis pa ti jos jednom onako drugarski kazem da ne budes iskljuciv.
Evo ja sam dosta stvari "skinuo" od kolega sa foruma tj i dan danas "skidam" i sa zadovoljstvom pratim svacije radove...jednostavno to je najkraci put za napredak.

Svaka negativna (dobronamerna) kritika je 100 puta bolja nego tapsanje po ramenu i komentar tipa radice posao !!!





 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Pa brate sta je trebalo da mu kazem?

Odlicno? Jel odlicno po tebi? Da ga lazem kako je super musica i kako treba da je zove CDC Adams? Najgore od svega sto moze da se nekome desi je da pomisli da sve zna, a veruj mi sve je vise takvih.
ma ok je sve to ... ali ti to tako lepo kazes sa puno ohrabrujucih reci ....  ::)
a da nije dobar adams ...nije  :nowink:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
ma ok je sve to ... ali ti to tako lepo kazes sa puno ohrabrujucih reci ....  ::)
a da nije dobar adams ...nije  :nowink:

Sale i mene su tako ucili, ne mislim da je to lose. Ja tek poceo da vezujem, ubedjen da je musica ispala izvanredno, cimam Vranjanca telefonom da dodje na MSN da mu pokazem kako je extra a on me napushi samo tako. E onda krene moje ubedjivanje da je odlicna i da ce da lovi a on samo kaze "ok ako tako mislis". Onda  odem na reku ubedjen da ce da lovi bas ta musica a ona se u svakom zabacaju naglavi, potone, legne na stranu,... E onda dodjem kuci i pitam ga sta i kako da popravim. I shvatim da kvalitetnu musicu najmanje cini njen izgled, daleko je bitnija adekvatna proporcija i izbor udice jer od toga zavisi kako ce musica da se ponasa na vodi. Adams je lovan bas zbog toga sto odlicno pliva i idealno lezi na vodi, jeres je nazvati "ovo bezrepo, sive boje, podrezanih krila i hackleom od cdc-a", ADAMS jer je to jedna od najlovnijih i najuniverzalnijih suvih musica.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Adams
ADAMS-FLY.jpg


Ljudi smo svi a svi ljudi prave greške, posebno kada se uče. Da bi se napredovalo u svakom pogledu valja progutati vlastiti ponos ako nam je na putu da poslušamo tuđe kritike kakve god one da bile. Ove oštre kritike na kraju mogu da budu mnogo produktivnije ako ih znamo pravilno prihvatiti  ;)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Sale i mene su tako ucili, ne mislim da je to lose.
boki , ti si ko oni starinski ucitelji sto teraju djake da klece na kukuruzu i iste lese sa motkom  :doh:
mada se slazem da lazne pohvale samo odlazu trenutak kada cemo shvatiti da to sto vezujemo nista ne vredi  :blush:
po meni ...glavni trik kod adamsa je upotreba dve boje pera na muvi . bez toga ova muva nije to sto jeste
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Sale nikoga ja necu da lesim, svako bira svoj put kako ce da radi. Mozda ovo ne prija onome kome je upuceno ali sve drugo sto bih rekao lagao bih ga sto mi je odvratna osobina. Normalan covek koji racionalno i zdravorazumski razmislja shvatice kritiku valjano, verujem da ima jos takvih. Ima , znam odlicno.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ok slazem se da treba dati podrske ali na pravi nacin. Neka moja podrska Igorcetu bude na ovaj nacin i skinuta i prekopirana sa ove dve slike sa ovog sajta.

Tapsanje po ramenu je najgora pomoc. Cuskanje sa strane je mnogo bolje. Samo tako cemo se trgnuti i uraditi nesto jos bolje.

Igorcetu savet a vec su ga dali mnogi vec. Imas net, imas forume, sajtove, video zapise, te iskoristi maksimalno. Danas je sve moguce za razliku od samo eto ajd nek bude 12-13 tak godina unazad kad si mogao samo do komsijinih vrata za savet. Zivis u lepsem svetu pa kradi na sve strane  ;)

PS: Za slike dovoljno je bilo samo u pretrazivac gore desno ukucati ADAMS.
 

Prilozi

  • adamsfe4.jpg
    adamsfe4.jpg
    26,1 KB · Pregleda: 317
  • adamsstepbystepaz5.jpg
    adamsstepbystepaz5.jpg
    32,1 KB · Pregleda: 300

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Al' sam vam temu otvorio. Hvala na savjetima:)
I jos jedna, zadnja grupa musica, a onda cu da odmaram. Dajte mi predloge, kritike, a moze i pohvale.




Vazna napomena: koristim udice bez povratnika.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Osim mrava, lose siluete.
Neuredno navezano
Sisana krila, lose postavljena.
cdc rep ne drzi musicu na vodi, porebreno predebelom lametom, negde i predugacak hackle....
skini bibliju sa neta pa kreni polako. Imam utisak da si svasta ispreskakao ali bice to ok do pocetka nove sezone.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
iskreno ni muve ni fotke mi ne lice da si i ti radio.....bez uvrede
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Oholi majstore :D

http://www.flyshack.com/DisplayItem.aspx?ItemID=23526

https://secure.theflyfactory.co.uk/web/wet-flies-a-nymphs/product/2581-alexandra-jungle-jc-wet-fly.html

https://secure.theflyfactory.co.uk/web/wet-flies-a-nymphs/product/371-birta-on-a-size-12-hook.html

https://secure.theflyfactory.co.uk/web/wet-flies-a-nymphs/product/1229-barbless-ke-he-wet-fly.html



Moguce da su njegove musice ako ih je kupovao na ovim sajtovima :D

 
Vrh Dno