Muva za vežbu bacanja

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Moram priznati da je sam Flycasting poseban deo mušičarenja...to je ujedno prava fizika i prava umetnost. Znam da mnogi dok vežbaju zabačaje koriste neku staru muvu kojoj su odsekli kuku. To sam i ja radio. Neki koriste nešto slično DIY indikatoru. Ja sam danas uradio nešto na žici od spajalice...prilično je vidljivo i nije teško...za vežbu štapovima od aftma 3 do aftma 6 bi to moglo lepo poslužiti. To se naravno može u više veličina i težina vezati. Ovu sam navezao sa marabuom i mekim nogicama od kokoške...malo pre sam isprobao i za vežbu je odlično. Mnogo mi se dopada što je ova fc trening muva odlično vidna što mi omogučuje pratiti putanju celog sistema od samog konca do muve na kraju predveza.

main.php


Ohrabrio bi sve koji tek počinju vežbanjem zabacivanja da urade nešto slično...ne mora biti isto...na neki manji gumeni ili železni prsten možete od vune napraviti nešto slično DIY indikatoru i to odlično koristiti za vežbanje bacanja.

Šta vi koristite?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Extra ideja :tbumb:, padalo mi je na pamet par puta ali nista nisam stavljao. Sad se bacam na izmisljanje neceg. Samo ja bih pre nsto sinteticko sto manje pije vodu  :drunk:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
100ka je napisao(la):
nsto sinteticko sto manje pije vodu  :drunk:

Pa šta manje pije vodu od npr.,CDC-a?Nema te sintetike.A i šta će ti za trening na livadi.Na livadi je jedino potrebno da vidiš kako ti se predvez ispravlja i kud ode muva.Aj sad,u ruke onu lijepu stegu pa motaj nešto drečavo.Može od nekog marabua,npr.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@100ka, ako vezbas na livadi malo ce vode da popije a ako nema rose onda ni kapi  :D  :D  ;) :) Da, probaj nesto kao sto su DIY indikatori
fishing_strike_indicator.jpg
sa nekim sinteticnim materijalom...mozda ona bela manila  ;) navezi i rascerupaj to bi bilo isto super.

@rabbit, samo napred ako ti se da podeli i sliku tvoje kreacije sa nama :)
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ma ,Seb,to sam ja rekao bata Joci da mota.Samo sjedi i mlati praznu slamu umjesto da trenira.A tetka mu iz Canade donela extra stegu.Ja sam još u fazi pronalaženja sebe u FT,al s nadam da ću uskoro napredovati,pogotovo poslje druženja u Galovici.Tamo je bio i Goran Grubić,a ako on ne zna,ja neću nikad znati.Pogotovo što mi je Peđa donio dar od Ace Panića,pa napokon imam neke veze kako to sve treba da izgleda.
bata Joco ,nemoj da zabušavaš,motaj.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
rabbit je napisao(la):
Ma ,Seb,to sam ja rekao bata Joci da mota.Samo sjedi i mlati praznu slamu umjesto da trenira.A tetka mu iz Canade donela extra stegu.Ja sam još u fazi pronalaženja sebe u FT,al s nadam da ću uskoro napredovati,pogotovo poslje druženja u Galovici.Tamo je bio i Goran Grubić,a ako on ne zna,ja neću nikad znati.Pogotovo što mi je Peđa donio dar od Ace Panića,pa napokon imam neke veze kako to sve treba da izgleda.
bata Joco ,nemoj da zabušavaš,motaj.

tako je...motaj joco  :)

@rabbit, ma napredovat češ to je sto posto sigurno, imam osečaj da si sistematičan čovek i da češ vrlo brzo pronaći sebe u ft-u te raditi odlične lovne muve.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Vas dvojica  :mad: mesto da mrsite po forumu bolje da motate!  :mad:
Sledeci put u Galovici motamo jednostavne muve!
Jel treba da zadajem domace zadatke? Sa sve seminarskim radom?
Mislim da cu da probam da smotam jednu "vezbacicu" od perja neke kokoske, dobra ideja Seb. Samo sto cu da otezam to maksimalno, moram da vezbam bacanje otezanih strimera. a za daljinu mi se j.b., to ionako vremenom dodje.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Evoo,Profesore,motam.To je bar lako.Samo da dreči,a za formu ko te pita.A u Galovici ćemo da učimo...Samo da i Goran dođe.Čisto da imam koga da smaram pitanjima.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Sta je bre ovo sajt za hashishare ili za mushichare svi bre nesto motaju :smoke:
Shala mala, radio sinoc veceras cu probati da namotam taj marker za vezbanje pa ga turim na sajt o'ma'.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
E sad ste me nalozili da vezem ovo chudo! Evo i rezultata!
Koristio sam obicnu spajalici i 3 vrste vunice nazalost nisam imao da stavim neku drecavo zutu ili narandzastu!
Sad se smejte i rugajte do mile volje! :'(
10mesec2007.jpg

10mesec2007-1.jpg

10mesec2007-2.jpg

Na kraju sam samo odseko deo spajalice koji je bio u stegici i podvrnuo ga uz glavnu zicu! :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma odlicna je...i onako je to za bacanje  ;) ako imaš aftma 5 ili 6 to če biti verovatno vrlo dobar "fc marker"  :tbumb: Za vežbanje sa finim priborom dakle aftma 4 pa naniže ja bi upotrebljavao male "fc markere" (valda se tako kaže) npr. nešto nalik malom globug-u...kako god ova tvoja izgleda lovno  ;) pazi kada vitlaš na suvom da nema kakve mačke u blizini  :D ja na mom dvorištu kada bacam često imam show sa mačkama ... jure ove moje  "FCmarkere". Uf ovo več prelazi u temu mušičarenje mačaka  :D :doh:

Samo napred...dobro dođe i takvo igranje, posebno kada si na početku vezačke karijere, svako motanje može poslužiti kao vežba tako i to vezanje na spajalicama...još jednom, samo hrabro & never give up. :bye:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Yuga forever.Al me pogodi,bata Joco,svaka ti dala.Ovu muvu od sad službeno zovemo "yugonostalgičarka".Priznajem da i sam spadam u iste.
Dobro je ,Seb,kad su mačke u pitanju.Meni kerovi skaču na strunu.Al sreća pa su dresirani,pa znaju da puste kad im kažem.Ne znam kako ćeš ti dresirati mačke... :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
??? Macke?
Pa one su kod nas na NBgd postale ugrozena vrsta od dolaska Kineza. Verovatno slucajnost...
Ali ideja za FC markera je izvrsna, vec sam spremio spajalicu.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
@Seb
Bas i imam #5/6 stap tako da sam pukim slucajem ubo kakav marker da napravim. :D
@Rabbit
Joj Zekane znao sam da ce da se javi neki jugonostalgicar, al nisam znao da si i ti od te sorte ;) :D
inace ako obratis paznju na zastavi SFRJ plava je bila tamnija ovo je svetlo plava (plavetan sto bi Crnogorci rekli, al posto si ti crnogorski zet to ti je ok sigurno  :D), a i na ovom mom cudu je bordo vunica, a ne crvena. Sledeci put od bakarne zice Savijam petokraku pa ondak na nju trobojka i taj primerak je za tebe :bye:
@Pedja
Srecom kod mene u bloku nema kineza, a ja da sam na tvom mestu pre bih pazio da mi Kale 'Gospodar vremena" ne skoci na muvu nego macka  :bleh: :D :D ;) :) 8)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@rabbit, ma moje mačke su več izdresirane jure samo muvu a uvate ju samo kad ja dozvolim  8)  :)

evo jos jednog nacina kako ja radim na spajalici, naravno na starim udicama bi bilo bolje ali ja toga nemam (udice za arčenje) a budući da me ovo dođe đabe i dobro služi svrsi spajalica rulz :D

evo verzije od vunice...

ps.
Vunica je na kraju izčešljana a osnovni konac (slika 2) kapnut super lepkom tako isto i završni čvor.
 
Vrh Dno