Muva za vežbu bacanja

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
E ima da slikam teren,tj avliju pa da vidite kako to izgleda kod mene.Pa kad mi se još kerovi šetaju po dvorištu,a vole da jure strunu...Nije baš livada.Ima i kuća,pa neke jele(dokaz mog brdskog porijekla),pa i sama trava kad nije pošišana.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
E bas ste kao neke babe iz bajke, covek taman nauci sta je trebalo, a vi opet nemoguce zadatke!
Ne sekiraj se, Zeko, sve sto naucis na otvorenom radi i na vodi. Ako bas hoces, stani negde ledjima uz zid i bacaj svicheve i rolove i to je to. Ako imas u ruci distance i double hawl, lako ces na kratko "bazdariti" ruku.
E, jos ce da te navuku i da vodis dnevnik... pa da skupljas salvete... bas nemate srca!
A kad vas Zeka onoliki do'vati  :mad:
:D :D :D
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nema od te ljubavi ništa -dnevnici i salvete.Treniram sam i za sebe.I malo s drugarom babuškarom,kojem je apriori DC,pa moram i ja.A srest ćemo se na vodi,nije meni ni Slo daleko,a ne treba mi ni viza,osim doduša VISA.Čisto za dozvolu.da se nađe.I nisam ja baš  :mad:.Šali se Peđa.Uostalom,on je gabaritniji od mene. :whistle:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D E, s jeseni, pa sam gabaritan, a tek kakv cu da budem na prolece  :'(
Al' nema veze, pecenjce, sarmice, pitice, tursijica, ajvarcic, ruske salate, lenje pite, torte... njam, njam!
Dobro je kad volite da to radite na suvom, meni nekako ne ide, nemam ni vremena, a iskreno ni volje, valjda se omatorelo pomalo, a i sve to shvatam kao tehniku ribolova, a ne bacanja samog po sebi.
Valjda.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@rabbit - dojdi, dojdi, pa če zajedno da istražujemo (nikada poribljavanu a bogatu krupnim, divljim, autohtonim lipcem) rečicu Mostnicu... naravno ako budem u mogućnosti (fin. i vremenski  :)).
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pre nekeoliko dan sam provalio super materijal za markere za zabacivanje, na linku ispod mozete videti kako se dolazi do materijala.
http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=1152.new#new
Postupak pravljenja markera je kao sto je Sebastijan opisao od spajalice samo umesto vunice ide ovo vlakno iz markera.
1112007001.jpg

kada navezete mozete josa malo raschupati marker prstima i to je to.
1112007002.jpg

 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Bata Joco,smotaj jedan marker za mene,nemam vrenmena da se okrenem od posla.Jel važi?
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ovo je mnogo dobra zajebancija!!!!!
Na livadu pustis macku ili kokosku i zezas se do mile volje.
P>S> Macka je brza i bolji je borac :D :D :D :D :D :D :D :bleh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
compshop je napisao(la):
Ovo je mnogo dobra zajebancija!!!!!
Na livadu pustis macku ili kokosku i zezas se do mile volje.
P>S> Macka je brza i bolji je borac :D :D :D :D :D :D :D :bleh:

znam  :D  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
compshop je napisao(la):
Ovo je mnogo dobra zajebancija!!!!!
Na livadu pustis macku ili kokosku i zezas se do mile volje.
P>S> Macka je brza i bolji je borac :D :D :D :D :D :D :D :bleh:
Ja sam jedno vreme vežbao sa psom, a muva za vežbanje mi je bila smrdljiva krpa koju on nikada ne bi ispuštao. Samo, ja nisam vežbao zabacivanje, već zamaranje. Mogu vam najozbiljnije reći da je pomoglo da se izveštim u tome.
Eto zanimljivog predloga! Mušičari početnici nemaju probleme samo sa zabacivanjem, već i sa veštinom zamaranja mušičarskim štapom. Compshop očigledno vežba za klenove, pastrmke i lipljene sa kokoškama i mačkama, ali pas je nezamenjiv kada se vežba za šarane, štuke, mrene, bucove, mladice ili somove.
Predlažem da oni koji vežbaju mušičarenje po parkovima obrate malo pažnje na "muve" za vežbu i da ih prilagode i vežbanju zamaranja, jer je ta veština itekako važna. :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
baš jučer dok sam šečkao oko jezera sam kontao da bi bilo (možda) koristno otvoriti jedan topic o veštinama zamaranja ribe...mada ako je netko početnik u ff-u sigurno če imati probleme sa zabacivanjem ali sa zamaranjem nije nužno. Jer ako ima pravo iskustvo zamaranja ko varaličar, plovkaroš, dubinkaš... onda neče imati nekih silnih problema u zamaranju, samo če morati naviknuti na načine skupljanja ili namotavanja ili povlačenja muš. konca. Muva za vežbu bacanja može biti sve i svaša...obična vuna (snopić) navezana na kraj predveza je sasvim dovoljna za marker. Ko voli da veže može uraditi i nešto ovakvo kao što ja radim...važno da služi svrsi
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jr je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Bacanje se najbolje vežba na reci, a nikako na livadi! Zato i muva za vežbanje treba da bude prava.
AKo vežbaš da zabacuješ štuki, moraćeš da vežbaš posebne stvari. AKo vežbaš zabacivanje lipljenu, to je drugačije. AKo treba da vežbaš zabacivanje na obrasloj Mlavi, neće ti pomoći livada. Ako treba da vežbaš za Drinu, morao bi da se zatrpaš do pupka u livadi...
Nemojte da vas neko zajebava i zamajava. Vežbajte na reci. Čak i ako imate pomoć instruktora, tražite reku, a ne livadu; mušicu, a ne džidža-midžu.
  :tbumb: I za mene je ovo jedini ispravan pristup.

Da pitam JR-a dali je promenio misljenje.  :D
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
A zasto bi menjao misljenje. Moj cale je cele godine pricao kako za malo nije upecao galeba na moru i stvarno ludak hteo da ga upeca. Kaze - zamisli kakvo bi to bilo zamaranje, leti levo desno, godre dole....obrusava se etc :D
 
Vrh Dno