NAJCESCE GRESKE KOJE PRAVE POCETNICI vol.2

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
EJ, ne odoh na pecanje, jer sam morao suprugu da vozim kod lekara. Sad sam još i ručao (ribe i crni lukac), što na mene deluje kao jak hipnotik. Primičem se polako krevetu, pa pogledah malo naš (ili Lakijev) sajtić.
Opet Mix, pa Mix. :D Ispade da se ja namećem i pravim pametan u svakoj temi. Nije mi to bila namera ni ovog puta. Hteo sam samo da podelim svoje bogato iskustvo sa početnicima sa vama. Vi, koliko vidim, počeste o tome da li sam ja najbolji ribar. :doh: Zaboravite to, molim vas.
Vidim da PedjaBG piše da "neko voli, a neko zna...". Ispade da postoje mušičari koji vole da mušičare, ali nisu baš vešti. To je tačno. Neki uživaju i bez posebnog uspeha u samom lovu, lepo se zabavljaju. Jednostavno, nemaju ambiciju da pravilno upotrebe štap koji im je u rukama. Ima tu i jedno ALI. To su ljubitelji boravka u prirodi i na reci, a ne ribolovci veštačkim muvama, takozvani MUŠIČARI.
Iako ću i ja jednog dana, kada mi sve ovo dosadi, mušičarski štap koristiti kao štaku ili opravdanje za tumaranje po džunglama, pogrešno je unositi tu filozofiju da mlad ili nov mušičar ne treba ili ne mora da ostvaruje ulove, to jest, uspehe. Ako bi to prihvatili, mušičarenje bi se pretvorilo u dosadno i pasivno posmatranje prirode. Sportski duh, koji čini naš boravak na reci aktivnošću, nestao bi. Oni koji iz potrebe za što većim ulovom i više akcije unapređuju tehnike i imitacije, nestali bi. Oni koji nam nude nove proizvode, materijale i specijalnu opremu ostali bi bez posla. Na kraju, mušičarem bi se zvali oni koji love mušice pored obale reka, po parkovima i šumama...
Ala sam se raskakiooo! :doh: Izgleda da ove nišavske pastrmke na žaru pomešane sa crnim lukom imaju psihoaktivno, stimulativno, dejstvo. :hammer:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Iako ću i ja jednog dana, kada mi sve ovo dosadi, mušičarski štap koristiti kao štaku ili opravdanje za tumaranje po džunglama, pogrešno je unositi tu filozofiju da mlad ili nov mušičar ne treba ili ne mora da ostvaruje ulove, to jest, uspehe. Ako bi to prihvatili, mušičarenje bi se pretvorilo u dosadno i pasivno posmatranje prirode. Sportski duh, koji čini naš boravak na reci aktivnošću, nestao bi. Oni koji iz potrebe za što većim ulovom i više akcije unapređuju tehnike i imitacije, nestali bi. Oni koji nam nude nove proizvode, materijale i specijalnu opremu ostali bi bez posla. Na kraju, mušičarem bi se zvali oni koji love mušice pored obale reka, po parkovima i šumama...



Mix,kod mene u selu to zove evolucija sportiste iliti sazrevanje
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
rabbit je napisao(la):
Iako ću i ja jednog dana, kada mi sve ovo dosadi, mušičarski štap koristiti kao štaku ili opravdanje za tumaranje po džunglama, pogrešno je unositi tu filozofiju da mlad ili nov mušičar ne treba ili ne mora da ostvaruje ulove, to jest, uspehe. Ako bi to prihvatili, mušičarenje bi se pretvorilo u dosadno i pasivno posmatranje prirode. Sportski duh, koji čini naš boravak na reci aktivnošću, nestao bi. Oni koji iz potrebe za što većim ulovom i više akcije unapređuju tehnike i imitacije, nestali bi. Oni koji nam nude nove proizvode, materijale i specijalnu opremu ostali bi bez posla. Na kraju, mušičarem bi se zvali oni koji love mušice pored obale reka, po parkovima i šumama...



Mix,kod mene u selu to zove evolucija sportiste iliti sazrevanje

tačno...nego da i ja podelm neko svoje mišljenje  :lol: "rezlika imeđu početnika i iskunog mušičara ne meri se u njegovom uspehu na vodi ili količini kapitalnih riba nego i razumevanjem tehnike kojom postiže te uspehe i pravilnim tumačenjem trenutne situaciji na vodi te poznavanjem ili razumevanjem svog plena (ribe koju lovi)."

Ima onih koji su od drugih ribolovaca naučili neke trikove/tehnike/metode (kako god da ih nazivamo) sa kojima uspešno love svake godine ali o samoj ribi nemaju veze ili imaju nešto površnog znanja. Uspešno love ali ne razumiju samu bit svega pa se onda nekima dešava da odu na neku drugu vodu gde ti trikovi ne pale kao i na vodi na kojoj su sve to naučili. Onda njihovo veliko iskustvo i mudrost ostaje pod znakom ???? i sve se kreče iz početka. Zato, ja bih rekao, "majstor" (iskusan mušičar) tačno zna šta radi i zašto radi prilikom ribolova...razumije srž onoga čime se bavi...
Ipak svi mi smo početnici...jer nitko od nas ne zna sve i učit če se do smrti...Možda si profi za klena i pastrmku ali o mušičarenju štuke i bucova nemaš pojma...možda loviš samo lipljana i pastrmku ali na bari sa babuškama si izgubljen...nemaš pojma...majstor si za štuku ali pastrmka ti je mit...super uspešan si u lovu lipljana ali o šaranu ili smuđu možeš samo da sanjaš...ne znaš gde bi počeo...hoću reći da bi netko bio potpuni majstor morao bi biti živa enciklopedia koja poznaje sve ribe širom sveta koje se daju uloviti mušičarskim priborom...da ih također sve poloviš....da se razumeš u pribor...vezivanje muva...u sve vezano za mušičarenje...tko je od nas takav...heheheh  :D JA SAM TAJ  :bleh:u snovima :hammer: :D Netko je u nečemu bolji netko je u nečemu gori, netko nema veze o skoro ničemu, jedni su pravi početnici, drugi su iskusniji početnici trećima dajemo neke vrstu časti i kažemo da su iskusni mušičari iako još uvek uče  ;)

malo sam otišao u offtopic ali nema veze  :D pa da ne bude sve offtopic  :D NAJCESCE GRESKE KOJE PRAVE POCETNICI vol.2 - su 1. odabir pribora koji ne pokriva dovoljno njihove potrebe 2. u vezanju muva nemaju osečaj za proporcije 3. zanemarivanje stručne literature o ribama koje love 4. imitiraju druge ali bez potrage za razumevanjem toga što čine i zašto baš tako čine ...
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
NAJCESCE GRESKE KOJE PRAVE POCETNICI vol.2 - su 1. odabir pribora koji ne pokriva dovoljno njihove potrebe 2. u vezanju muva nemaju osečaj za proporcije 3. zanemarivanje stručne literature o ribama koje love 4. imitiraju druge ali bez potrage za razumevanjem toga što čine i zašto baš tako čine ...

:tbumb:
 
Vrh Dno