Najobicnije pocetnicko pitanje

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
oholi je napisao(la):
zbog cega ti se braon svidja a ne providna?
Mogao bih da ti pišem o tome danima, ali ću skratiti na ovo:
Od "bezbojnih" struna mi se ribe plaše, mnogo više nego od braon.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
MIXE,deder reci mi kako to da se kot tebe iscima riba sto se tice normalnih struna a obojena je ne plasi,nekako mi sve to malo deluje neverovatno,imam i ja jednu koja nosi belu boju ali nesto me u sirokom luku zaobilaze kada pecam na njoj.... :( :( :(
 

UniMaroni

Newbie
Učlanjen(a)
02.04.2008.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Feanor je napisao(la):
Napravio sam svoj prvi predvez  :D
Pronasao sam na sajtu recept za monofile koje sam kupio 100cm 0.35 80cm 0.30 60 cm 0.25 40 cm 0.20 .
Da li tippet vezati za predvez ili napraviti omcicu na predvezu,pa posle menjati tippet po potrebi?
I koje duzine treba da bude tippet?

Negde na netu sam odavno nasao "formulu" za pravljenje predveza od strune koja uzima u obzir debljinu kanapa i duzinu stapa.Prepisao sam(racunao...) ono sto me je tad interesovalo,za DT5-6 255cm; duzine su "ciste",-(treba dodati potrebno za cvorove):

75cm  0.45
67.5cm 0.40
12.5cm 0.35
12.5cm 0.30
12.5cm 0.25
12.5cm 0.20
45cm 0.16 ili 0.18 (za musicu)
_____
237,5
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Duzina predveza sa podvezom bi trebala da ti bude malo duza od duzine stapa,u tvom slucaju nekih 2,80 do 2,90,za debljine struna su ti vec rekli,ja bi dodao i to da ti najdeblja struna bude i najkraca i tako srazmerno debljini strune povecavas i njenu duzinu (musica lepse pada na vodu)...
 

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Imam pitanje?
Kupio sam gotov predvez dužine 2,70m koji na kraju ima omču . Na tu omču sam nadovezao monofil dužine oko 60cm i na kraju nimfu. Hteo bih da nimfa ide po dnu . Otprilike to i može na dubini do dužine monofila ( tačnije 60cm ). Kada dođe do predveza on sporije tone ( u stvari kao da nimfa ne može da ga povuče ). Šta se dešava kada hoću da pecam na dubinama oko 1-1,5m? Da stavim toliko dugačak monofil ili postoji neki tonući predvez ( naravno već pripremljen da ima u prodaji )? Problem može da mi bude u kombinovanju nimfe-suve muve ( da li stalno menjati predvez ) ili ima neko univerzalno rešenje?
Pitanje br. 2?
Nabavio sam konektor. Kroz njega prolazi bužir. Gde se on postavlja i kako? Na monofil ili predvez? 
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Zeko je napisao(la):
Imam pitanje?
Kupio sam gotov predvez dužine 2,70m koji na kraju ima omču . Na tu omču sam nadovezao monofil dužine oko 60cm i na kraju nimfu. Hteo bih da nimfa ide po dnu . Otprilike to i može na dubini do dužine monofila ( tačnije 60cm ). Kada dođe do predveza on sporije tone ( u stvari kao da nimfa ne može da ga povuče ). Šta se dešava kada hoću da pecam na dubinama oko 1-1,5m? Da stavim toliko dugačak monofil ili postoji neki tonući predvez ( naravno već pripremljen da ima u prodaji )? Problem može da mi bude u kombinovanju nimfe-suve muve ( da li stalno menjati predvez ) ili ima neko univerzalno rešenje?
Pitanje br. 2?
Nabavio sam konektor. Kroz njega prolazi bužir. Gde se on postavlja i kako? Na monofil ili predvez? 

Postoje gotovi tonuci predvezi ali sa njima neces moci da pecas na suve musice. Moraces da ga zamenis pri prelasku sa nimfe na suvu.

Nije problem spustiti i voditi nimfu u tim dubinama o kojima ti pricas i bez tonuceg predveza, sem ako nije u pitanju jak brzak.

Vrh strune se provuce kroz konektor do kraja a onda se buzir vrati na spoj konektora i glavne strune.
 

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Greška u pitanju . Nije u pitanju konektor nego pokazivač ugriza. Valjkastog je oblika prečnika 5-6mm, dužine 2cm. Ima zarez i kroz njega provučen bužir. Gde se on postavlja? Na predvez ili monofil? Ako na primer pecam na dubini od 1m, na kojoj dubini postavljam pokazivač ugriza?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Drug, ako ti je dubina npr 60 cm, kako si napisao, OK je ako pecas na nekoj stajacoj vodi i da ti nimfa bude na istoj daljini od spoja monofila sa  predvezom, ALI ako pecas ne reci onda tih 60 x 2 pa i 60 x 3 duzine znaci na 120 , 180 cm naravno sve u zavisnosti od vode.....

Ovo je ujedno i odgovor na drugo pitanje gde staviti inikator. Znaci na monofil
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
kad smo već kod spuštanja nimfi i koje čega ,jel koristio ko ove olovne glave od panicfly ?
 

Prilozi

  • Dscn2314.jpg
    Dscn2314.jpg
    69,6 KB · Pregleda: 196

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
imam ih i to u obe duzine , ali nisam ih nijednom probao.....planirao sam nesto da probam za mrenu ali nisam do sada...
 
Vrh Dno