Najobicnije pocetnicko pitanje

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Pozdrav svima  !!!
Vec duze vreme pratim ovaj sajt ,tako da se zestoko nalozih na musicarenje.
Ono sto je najzanimljivije je da ja nikada do sad nisam ni drzao musicarski stap u rukama a kamoli nesto drugo,ali stalno mi je u  glavi i zestoko sam napaljen.
Nabavio sam par snimaka o prvim koracima ,nabavio stap tj. dobio na poklon Abu Garcia Diplomat 9,cekrk viva fly 500(znam da je los ,ali  mislim da ce posluziti za pocetak kad skinem onaj nepotrebni metalni dodatak),citao oko 14h zanimljive postove i mislim da sam spreman  :lol:.
Ciljano planiram da lovim klena i to na reci Rasina http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1361.0 .
Svaki savet za ovo musicarenje je dobrodosao a posebno savet oko izbora kanapa tj da li uzeti DT ili WF.
U KS-u sam video da ima Vision Attack WF 5 i Shakespeare profesional DT 5.Ima li neko iskustva sa ovim  strunama?
Ima li neko iskustva sa gore pomenutim stapom?

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
s obzirom da je reka mala dt kanap je bolji izbor,a i kad ga ostetis,sto ti ne gine u fazi ucenja, samo ga okrenes i pecas sa druge strane kanapa, dobrodosao :bye:
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Kakav brz odgovor  :doh: .Nikada nisam dobio brzi odgovor ni na jednom forumu ,max respect :tbumb:
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
  Feanor zdravo,trenutno koristim Dt 5 Climax-ovu,zadovoljan sam,prednost ove strune jeste kao sto Oholi rece dva identicna kraja kanapa,ciju ces jednu stranu siguran sam ostetiti na treninzima trava/beton,a ovu drugu ces poprilicno ostetiti na granju ,siblju i ostalim rastinjima koje srecemo kraj reka.. ::) ::)..Naravno to je proces koji svaki musicar prolazi uspesno ili manje uspesno..to zavisi od tebe...da li ces biti uporan i istrajan da naucis PRAVILNO da bacas konac i da prezentujes muvu...Predlog:definitivno uzmi tu DT strunu..kreni sa treninzima..citaj i na org-u i na com-u odlicne tekstove o kastingu...i ne odustaj..koliko god da ti se cini da si los,svakom sekundom,minutom,satom koji provedes trenirajuci bices bolji caster/ribolovac (mogucnost zabacaja i na najnepristupacnija mesta na vodi).

 
  Recept za uspeh imas,alat ocigledno polako prikupljas...svi preduslovi za vrhunskog musicara su stvoreni..prema tome neka je sa srecom...pa da citamo i gledamo o tim klenovima koje spominjes.. :bye: :bye:

  Pozdrav.


  Marko.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Nadam se da ovo 9 u nazivu stapa nije AFTMA jer onda nije za Rasinu, savet ti je da nadjes nekog ko vec musicari pa da krenes sa njim a pre toga probaj malo stap ,negde iza kuce,zgrade ili jos bolje negde na vodi cisto da budes spreman kad dodje prolece i pocetak sezone.Nadam se da si pecao klena drugim metodama pa ta iskustva mogu da ti pomognu, a sto se tice musica za tu ribu,imas toga na sajtu o-ho -ho pa navali!
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Aftma je 5/6 a Duzina je 2,7m(9")
Svojevremeno sam pecao Klena na reci Lab na skakavca i to godinama ,a 2007 godine sam pecao klena  iskljucivo na varalicu.
Imao sam par solidnih ulova ,ali nadam se  da cu ove godine bolje prolaziti jer sam iskreno skroz zapostavio prikradanje, sto je kao sto i ovde na sajtu procitah jedan od najbitnijih faktora za uspesano pecanje  klena.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Predpostavljam da je štap dužine 9 feet-a (2.74m) i akcije 5. Kao što su ti već preporučili uzmi DT konac, peticu (ako ti je štap druge akcije, gledaj da ti i konac bude isti. Shakespear Professional je odličan izbor za početak. Imaš bar dve sezone pecanja sa njim što je dovoljno vremena da naučiš puno toga o mušičarenju. Bitan je i predvez koji ćeš koristiti. S obzirom da tek počinješ, savetovao bih ti da ga sam napraviš od struna različite debljine da ne bi trošio pare na druge jer ćeš sigurno imati problema sa čvorićima i mršenjem (ništa se ne sekiraj, svi smo prošli kroz to). Što se tiče muva, za klena na Rasini preporučujem Bambulu oko #14, Vešticu, Red Tag... Najbolje je da ih sam praviš jer su jednostavne i idealne za prve korake u fly tyingu.
Sad videh da ti je štap 5/6. Dakle konac DT-5-F. :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Štap Abu Diplomat 905, konac Shakespeare Professional DT5F i taj čekrk su odličan izbor. Preostalo je samo da naučiš da se šunjaš po Rasini i zabacuješ JUNGLE CAST. Najozbiljniji izbor je bambula, jer je Rasina puna pliski (šištavaca). Ako Čika Zoki, jedan brkati čiča iz Blaca, naiđe, potraži od njega da ti pokaže majstoriju. Ako pristane, nećeš imati nikakvih problema.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
I ja bih uzeo DT za Rasinu!
Inace imam jedan DT5F (a stap je #6)  koji koristim na Limu i ne mucim se sa dalekim zabacajima. Dok za Djetinju, je odlican. Ja planiram da uzmem Vision-ov Attack WF6F jer mi je cekrek nize klase pa da ne bi zezno strunu. Uzmi taj Shakespeare Professional DT5F i vezbaj na vodi. Odlican pribor za pocetak imas! ;)

Imas jednog dobrog musicara u KS. Ovde se potpisuje kao gile_ks! Ako ga znas on ce ti pomoci. ;)
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Skoro sam dobio tu Shakespeare DT5F strunu i probali smo je sa mojim Cormoranom koji je malo oštriji i ortakovim Abuom (isti ko taj tvoj) koji je mekši. I mogu ti reć i da bolje paše uz ABU. Jedna od stvari koja mi se svidja kod te strune je njena mekoća, mahali smo na temperaturi oko nule, a ona je letela ko da je +20, za razliku od većine struna koje postanu sajlasto krute na nižim temp.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja cu za sada samo da prozdarvim mog prijatelja feanora.....Hellgate London, izbrisi ga. Na kraju ima bug i problemi su sa ubijanjem glavne sandzame (uopste se ne pojavljuje  :'( !)
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
dr.lucky je napisao(la):
Ja cu za sada samo da prozdarvim mog prijatelja feanora.....Hellgate London, izbrisi ga. Na kraju ima bug i problemi su sa ubijanjem glavne sandzame (uopste se ne pojavljuje  :'( !)
:doh: Ode 20 sati igranja....
Resio sam da kupim DTF 5,posto mi svi tako savetujete.
A sto se predveza tice da li se on pravi kao sto je prikazano na slici u ovoj temi
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=153.0
Znaci kupim monofil 0.45 0.40 0.35 0.30 0.25 0.20 , parcice iste duzine od oko 45 cm spojim , recimo sa blood knot-om  i to je to?!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Ako ti je to problem uzmi monofilni ili upredeni predvez za 250din i zavrsi posao!
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Znaci kupim monofil 0.45 0.40 0.35 0.30 0.25 0.20 , parcice iste duzine od oko 45 cm spojim , recimo sa blood knot-om  i to je to?!

[/quote]Pozdrav prijatelju...Pa moze i tako mada imas i gotove predveze da kupis koji nisu skupi.Uglavnom videces vremenom koji tebi odgovaraju(oni su najbolji) pa ces onda odluciti koje da koristis.
 
Vrh Dno