Nišava

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Drugari,

U nedelju će biti +13.  :)

Predložite mi neku lokaciju od Niša uzvodno (do Ostrovice recimo), da je teren čist da mogu malo da vežbam casting, sa obale, a da imam puno mesta za backcasting... 

(dosta mi je mahanja po livadi ;) )

Ovo će mi biti prvi izlazak na vodu sa mušičarskim priborom. Do sada sam pecao na varalicu, pa nisam ni obraćao pažnju na konfiguraciju obale i količinu žbunja iza leđa...

Šta u ovo ladno vreme ponuditi klenu?  Ne verujem da ima površinske aktivnosti?
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jel imaš čizme? I jel ti se gazi voda T 4 C?  :lol:

Bez njih je daleko najbolje da odeš na Batušinačke bare, da se razmašeš ko čovek na nekoj bari gde je širina i da na sitne nimfe sa mini indikatorom probaš da upecaš žutooku.

Što se Nišave tiče, "otvorena" mesta imaš nizvodno od visećeg mosta kod Brzog Broda... 500 m niz reku sa leve ("naše") obale nema mnogo vrba. Klena probaj jedino na nimfu, ali sam ja krajnje skeptičan u rezultat.

A možeš i da odeš na Toplu vodu, pecaš na suve muve i vezbaš recimo Roll cast.  ;)
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Goci je napisao(la):
Jel imaš čizme? I jel ti se gazi voda T 4 C?  :lol:

Nemam još duboke čizne... samo obične... razmišljam šta da kupim... Verovatno neopran videću..
Ali sada mi se iskreno ne bi gazilo.. :)  brrr...

Goci je napisao(la):
Što se Nišave tiče, "otvorena" mesta imaš nizvodno od visećeg mosta kod Brzog Broda... 500 m niz reku sa leve ("naše") obale nema mnogo vrba. Klena probaj jedino na nimfu, ali sam ja krajnje skeptičan u rezultat.

Idem ili tu, ili kod ušća tople mislim da može....  i od raskrsnice za Sićevo, uzvodno sa leve strane Nišave, sećam se neke čistine... Zavisi kolika će da bude Nišava...

Goci je napisao(la):
A možeš i da odeš na Toplu vodu, pecaš na suve muve i vezbaš recimo Roll cast.  ;)

Tamo može da se vežba roll cast samo noću i to radnim danom... Napadnuta je ta voda opaseno...  :( plus u Nedelju.. biće gužva i da se samo stane na obalu... :)  Tu može samo na krajevima, u najvećem plićaku alli i tu mora da se bude iskusan.. tu ima granja i trnja puno.  Tu može da se maše samo gore-dole sa veoma kratkom strunom...
I to samo kratkim energičnim potezima...  ;)
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Nisam Nislija,ali preporucio ih ti da odes tamo gde ima najmanje ljudi...em mesta za vezbu mnogo,em sansa za ulov veca...ako se led otopio,naravno......ako imas neke imitacije crvica,bacaj...nikad se ne zna,mozda neka ciprinida promrda. :)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
tomos rider je napisao(la):
Nisam Nislija, ali preporucio bih ti da odes tamo gde ima najmanje ljudi...
:D

Ovo je zvučalo kao:

Nisam Nislija, koji su inače veoma asocijalni, ali preporucio bih ti da odes tamo gde ima najmanje ljudi...

:hammer:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
hhahahahah!!svaka slicnost sa time je slucajna..... :)
kazem kako bih ja to radio da sam u tvojoj kozi.....prva bacanja treba da isprati i par mrsenja,nespretni izbacaji i slicne zgodacije.....bolje malo sekiracije zbog umrsene strune ili zakacene muve nego zbog smaknutog sesira,zakacenog ribolovca i tako to..... :D
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Ma,za te komentare te bas zabole uvo,bitnije ti je da u miru ispraxiras casting,pa im posle izvadis ispred nosa ponekog klena...... ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Danas je Kuzma bio ***** jer mu je izašao neki ***** na nos, pa nije hteo da sarađuje sa ludim kamermanom, a baš je mogao da bude vr' klip...  :p

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4WNa2sGm0ek[/youtube]

"Neko će da ukapira pogrešno..."  :hammer:

p.s. Inače pod "pogrešno" je mislio da neko na pomisli da peca pastrmke u lovostaju (kojih ima u ovom delu Nišave, iako smo na svega 15 km od Niša), a zapravo nema ni muvu, već samo vežba mahanje dvoručnim štapom.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Neće bez strimera!  :lol:

(mada je moguće da je Kuzma stavio filter od cigare, on voli da mlati sa to. Ali svejedno mora udica! Plus mora biti mladice... Sve su to razlozi Kuzminog neuspeha...)
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Trebalo je pojuriti koju buljovčicu. :drool:
Svi izveštaji kažu da se javlja zadnjih dana kod Ostrovice.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jel zna Bogoljub da je zabranjeno bacati na bugarsku polovinu, tamo su mladice jos u mrestu!!!
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Vidim Saleta na forumu, pa brzinsko pitanje ako ne ode da spije!  :lol:

Kakva je Nišava i mrda li klen?

Idem ujutru sa drugarima malo na klenje ka Beloj Palanci...
 
Vrh Dno