Nišava

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mix po ovome sto ti pises Nisava je hladnija nego nekad. Stuki prija hladna voda dok som vise voli toplu. Uostalom sezona lova na stuke sad pocinje kad zahladi tad je najaktivnija, a som se najvise vata leti (sto si i sam dokazao).
Znaci pozdravi se od somova u Nisavi (sem mozda leti sporadicno) :( (predpostavljam da ovo i sam znas al nije na izmet bilo da se pomene).
A ako ces da se preorijentises na stuke predlazem ti da kupis 3-4 kunica za zonkere. Jednog crnog, jednog natur (braonkasto-sivkastog) i 1-2 belih za bele i bojene zonkere. A i bitje posle za paprikas :D. To i ja planiram samo ne znam kako da saopstim kevi da cu da napravim mini farmu zercova na terasi :doh:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Super ideja, Joco, donecemo ti i mi nase divlje zeceve, jarebice, fazane, curice, plovane i plovke, ultrakikireze, male macice (za poddlaku), lanad (zimska dlaka za caddise), veverice i puhove, bizamce i vidre. Ali nemoj da prestare pa im ogrubi dlaka.
Kako ce mama biti srecna sto joj je dete ljubitelj zivotinja.  :tbumb: Bices NBgd mangup Dr. Doolitle! :D
 

brown

Newbie
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Nekim ljudima bez obzira na obrazovanje ne vredi ni crtati. Propade jos jedna potencijalno korisna tema, kao i svaka u kojoj su akteri pedjabg i 100tka
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ne vredi, propade... :hammer:
Velika steta za Sopot i okolinu, Nishava im je inace bila biti-ili-ne-biti (to-be-at-or-not-to-be-at).  :p
Moracemo i Joca i ja na likovnu akademiju, ubrzani kurs.
 

brown

Newbie
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Postovani pedjabg, ovakve provokacije vam zaista ne dolikuju, kao i mnogo stvari koje sam od vas procitao. To znaci da imate nameru da nama iz "Sopota i okoline" odredjujete sta nas zanima i koje reke smemo da posecujemo ili da smo mi iz okoline Beograda i unutrasnjosti gradjani drugog reda. Krajnje nevaspitano,pa makar dolazilo iz teksta beogradskog profesora. Jadni vasi studenti , kako li je samo njima da vas slusaju cesto.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
brown je napisao(la):
Postovani pedjabg, ovakve provokacije vam zaista ne dolikuju, kao i mnogo stvari koje sam od vas procitao. To znaci da imate nameru da nama iz "Sopota i okoline" odredjujete sta nas zanima i koje reke smemo da posecujemo ili da smo mi iz okoline Beograda i unutrasnjosti gradjani drugog reda. Krajnje nevaspitano,pa makar dolazilo iz teksta beogradskog profesora. Jadni vasi studenti , kako li je samo njima da vas slusaju cesto.

:tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Brown je potpuno u pravu. Tema je veoma interesantna, vrhunska. Koga ne interesuje Nišava, neka poseti neku drugu temu i tamo se zabavlja.
Nišava je fenomenalna mušičarska reka. Ona je, prosto rečeno, broj 1 u mojoj zemlji. Ko na njoj nije mušičario, taj nema blage veze sa mušičarenjem u Srbiji.
Mušičari sveta, kada vidite naslov "Nišava", znajte da je to veoma ozbiljna tema, a ne mesto za drndanje.  :mad:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa nemam nista protiv da u tvojoj zemlji Nisava bude broj jedan ako je imas; ako si mislio na zemlju ciji smo obojica drzavljani i poreski obveznici, takav primat Nisave je diskutabilan, ali je u prethodnih sest strana ionako svasta ispisano i nema svrhe da se "musicari sveta dalje izdrndavaju".
Nisam takodje ni sumnjao da je sa tvoje tacke gledista brown potpuno u pravu, posebno zato sto je i Nislijama slicnim tebi (a takvi kao ti su svuda brojni) stanje musicarskih voda oko Sopota i okoline prva briga svakog jutra pre detaljnog pranja zuba i siguran sam da imajuci to u vidu ti i brown zasluzujete jedan drugog kao veliki prijatelji i saborci u borbi za Nisavu kao "broj 1" u "TVOJOJ" zemlji koju ces, nadam se, prijateljski deliti sa brown-om. I to ce sigurno jednom ubuduce izlaziti u nastavcima na ovom forumu, kao sada edicija "Nikad robom" o mladom, onizem musicaru koji se pored hipodroma po avgustovskoj prasini vracao sa Nisave (dakle, vidis da necemo offtopic-ovati), ciji bi nastavak trebalo da usledi uskoro u "Spanskoj musici" gde mu je i mesto.
Naravno, mene interesuje Nisava kao i druge reke Srbije i kad budem hteo, ne samo da cu praviti radove o ribi iz njenih voda i objavljivati ih, vec cu i musicariti na njoj. Medjutim, bilo bi dobro ako bismo i od drugih koji musicare na Nisavi mogli da cujemo ponesto o njihovom vidjenju ove reke i sadasnjih prilika na njoj, jer tvoj pristup i gledanje na stvari (u ovoj temi) imamo na prethodnih sest - sedam stranica postovanja (a i u drugim temama). Neke od kredibilnih osoba iz prvog, Lucky-jevog posta teme "Sve moze i ovako" dale su mi u deset minuta razgovora puno korisnih informacija o Nisavi i njenim mogucnostima, kao i o razlozima sadasnjeg stanja, sto predstavlja dobar razlog da se o njoj razmisli. Prazne price i promocija samih sebe nece ni Nisavi, niti drugim rekama koje su letos bile ugrozene doneti dobrobit. Doslednost u praznim "salonskim" (to se tako kaze) polemikama i nepojmljivo sirok spektar znanja govore o stvarnoj efikasnosti delovanja i dubini poznavanja stvari, pa u jalovim pricama i besmislicama ("Ko na njoj nije mušičario, taj nema blage veze sa mušičarenjem u Srbiji.") ostaje kao jedini izlaz koji ima smisla samo zabavljanje. Ispiranje usta Nisavom bez ikakvih akcija u vezi nje u vreme kad
- musicarska sekcija u Nisu aktivno radi vec godinama
- pod okriljem korisnika koji upravlja podrucjem na kome je delom i Nisava
- sa navodno podrskom najveceg broja musicara na jednom mestu u celoj drzavi Srbiji
ne daje nikakav osnov za verovanje da je takav pristup produktivan, tj. da je dao bilo kakve hvale vredne rezultate u pogledu unapredjenja stanja ribljeg fonda Nisave, niti musicarenja u Nisu. Mislim da ce zbog ovakvih postupanja ukoliko se nesto bitno ne dogodi situacija ici na stetu musicara Nisa (i Sopota), a da ce u drugim, progresivnijim i aktivnijim, te otvorenijim i po upravljanju i predstavljanju musicarenja kulturnijim musicarskim sredinama (recimo Uzice, a mozda i Valjevo, a ko zna, mozda jednog dana i Beograd) gde ljudi vise rade a mnogo manje pricaju i kad pricaju milina ih je slusati, dakle da ce u takvim sredinama musicarenje imati svoju punu afirmaciju, pa ce valjda i studenti kojima predajemo moje kolege i ja u takvim sredinama imati i dobre sagovornike i saradnike po zavrsetku studija. To je steta za musicarski Nis (i Sopot), ali njegova perspektiva je iskljucivo i jedino u njegovim musicarskim rukama.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Predug post, a dosadan. PedjaBG opet pokušava nemoguće. Da protumači Nišavu i mušičarski Niš iz dalekog Beograda. Nije se rodio čovek sa takvim moćima. Molim te, PedjaBG, da dok ne upoznaš Nišavu i mušičarenje na njoj, ni ne pišeš tolike postove pod temom "Nišava".
Kada kažem da onaj ko na njoj nije mušičario nema pojma o mušičarenju u Srbiji, malo sam pregrub, ali  kako može neko biti poznavaoc mušičarenja na srpskim rekama, ako nije posetio i upoznao Nišavu? Gde je Nišava? U Bugarskoj? Naravno da onaj ko nije upoznao jednu od naših najvećih planinskih reka nije poznavaoc reka Srbije, niti mušičarskih tehnika koje se na njima primenjuju. Nije to potok ilii rečica slična ostalim. Za ovu reku su vezane i posebne tehnike, muve i pristup mušičarenju, koji predstavljaju jedinu posebnost srpskih mušičara u svetu.
Ono što ćeš videti na Drini, Đetinji, Gradcu...nimalo se ne razlikuje od bilo čega u mušičarskom svetu. Na Nišavi postoji poseban mušičarski svet, različit od svega do sad viđenog. To je glavni razlog da sa velikim ubeđenjem izjavim da je Nišava mušičarska reka broj 1 u Srbiji, a sliv Nišave (Temska, Visočica i Jerma), najinteresantniji mušičarski region moje zemlje.
Mnogi se ne slažu sa mnom po ovom pitanju. Čak i mnoge Nišlije ne misle tako. Tvrdim da nisu u pravu i da nemaju blage veze. :hammer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa naravno da mnoge Nislije ne misle tako. Ali situacija u Nisu je niska stvar.
Ma uostalom sve je ovo tupava manipulacija sa jedinim ciljem da se ima promocija.
A odakle poznajem reke koje se navode, moja je stvar.
Uostalom, bolje drustvo od onog koje sam na tim rekama imao niko ne moze pozeleti - ne postoji.
E, vise ribe u njima bi svako pozeleo. Izgleda da ce je uskoro i biti, jer neki na tome i rade, a ponajmanje pricaju u prazno.
Sa novim nastavcima serijala "Nikad robom" bice i manje dosadno, ali i manje prijatno.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
brown je napisao(la):
Nekim ljudima bez obzira na obrazovanje ne vredi ni crtati. Propade jos jedna potencijalno korisna tema, kao i svaka u kojoj su akteri pedjabg i 100tka
Nije mi jasno browne sto si toliki hater (zargonski izraz od engl. reci hate=mrznja). I nauci molim te ako nekog napadas (sto samo i radis proteklih nedelju dana od kad komentarises na sajtu) da mu bar ime (nadimak) napises pravilno. Ako ja pisem samo offtopice aj ti napisi nesto korisno podeli svoje stavove i razmisljanja sa nama. Pokazi ti kako treba biti konstruktivan.

S postovavanjem
Jovan Tosic aka 100ka
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nikako da razumem šta znači ovo "promocija", što napisa PedjabG.. Kakva je to čudna ideja da ja, kada pišem o jednoj od reka koje poznajem, promovišem sebe? Zbog čega bih radio tako nešto?
PedjaBG, poslušaj me samo jednom. Nema nikakve lične promocije. Stvar je obrnuta. Moj interes je da budem što manje popularan. To što hoću da vam otkrijem najlepša i najbolja mesta za mušičarenje u Srbiji, meni ne može doneti ništa dobro, ali ne mogu da odolim da podelim svoja saznanja sa ostalim mušičarima.
Verujem da ćeš, PedjaBG, doći i upoznati Nišavu. Tek tada će ti biti jasnije šta je to.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Predug post, a dosadan.
Sa tvoje tacke gledista i "sopotske perspektive" (Bogte, zvuci kao metafizicki pravac  :hammer:) ne sumnjam, ali nisam primetio da se set administrator - moderatori promenio; ako me oni opomenu, gledacu da budem koncizniji, ali ne naustrb jasnoce.


Mixmaster je napisao(la):
To što hoću da vam otkrijem najlepša i najbolja mesta za mušičarenje u Srbiji, meni ne može doneti ništa dobro, ali ne mogu da odolim da podelim svoja saznanja sa ostalim mušičarima.
Verujem da ćeš, PedjaBG, doći i upoznati Nišavu. Tek tada će ti biti jasnije šta je to.
Vec neko vreme i bez tvog verovanja dolazim i upoznajem sliv Nisave i to cu, zdravlje Boze, u dobrom drustvu i nastaviti, nadam se. U svakom slucaju, hvala ti na interesovanju. A sve ostalo je upravo ono sto navodno ne razumes - promocija: beskrajna, neodmerena i ni na cemu pozitivnom po musicarenje utemeljena...
Evo sad ce podrska iz Sopota, nisi sam...
 
Vrh Dno