Nišava

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Ovaj je ekstra dobar ali mora biti da je baš mator pa ga ženske ne interesuju čim se švrćka ovako blizu površine.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
ducka je napisao(la):
Veća će "šteta" biti pecati ga u junu, ako ne i do sredine jula, nego sada. Naravno ne pravdam se, nego čisto neko moje dugogodišnje iskustvo na reci Nišavi.

To i ja kazem kad je u pitanu J.Morava(Grdelicka klisura) ali dzabe nema ko da slusa... :blush:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Evo ima i ovoga, plovkaroš upecao krupnu nišavsku pastrmku u lovostaju i uredno je pušta!  :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cEIhVeNzTxU&feature=relmfu[/youtube]

I to u centru Niša.  :tbumb:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Ne bi je pustio da je bio sam...misli se on u sebi "kud ovi sad naidjoše...jeb..la ga kamera kad je i poneo na reku i ovi telefoni što snimaju i slikaju"  ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa 100% je tako  :yeswink: :yeswink: :yeswink:,,,,,matori je vec video u tiganju.....
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Eto vidiš kako kombinacija varaličar (kamerman) i plovkaroš čuvaju ribe.  :D
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
eh da je vise takvih pa da se ne ide na gradac ili u bosnu zbog pastrmke nego u nis...... :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mrka kapa, niko neće da dođe zarad jedne krupne ribe u 5-10 dana. Brine me što poslednjih par godina nema mnogo sitnih kao pre 4-5 godina. Sada danima bacaš i klepiš jednu od 50 cm i to je to, nema malih da te bar razvesele.

Peđa Fox i ja smo pre jedno 4 godine imali oko 40 pastrmki na nimfe za jedno prepodne. A prošle godine sam imao NULA iz 5-10 izlazaka na Nišavu, što varke, što muve. Drugari koji jako često idu završili sezonu sa prosečno 5-6 riba. Nije to pravo pecanje...

Moglo bi kada zakon ne bi dozvoljavao da svaka koja prebaci 25 cm može da se ponese kući, kada ne bi bilo krivolova, kada bi bar na delu toka bio jedan Uhvati i Pusti revir gde bi bile matične ribe za mrest...

Te savezne mere su glupost, ne može da važi 3 x 25 cm i na potoku, i na Nišavi i na Drini. Zakon lepo propisuje da možeš da uvedeš strože mere, ali korisnik područja to ili ne želi ili ga mrzi. Sedi si u fotelji i zbira pare, pa kolko stigne stigne. Bar tako radi ovaj "naš" niški...
 

T Rex

Junior member
Učlanjen(a)
22.08.2011.
Poruke
55
Broj reagovanja
0
Pastrmki u Nisavi ce ove godine biti jos manje. Jedan od razloga je to sto je puno riba uslo iz Nisave u Jermu prosle godine, gde su nemilice desetkovane, prvo od strane ribolovaca a potom i ribokradica. Jerma je prosle godine dala pastrmki kao nikada do sada i to se vise nece ponoviti skoro. 30.ak pastrmki po izlasku nije bilo nista cudno ali ove godine ce biti zalosno.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Ma ja se više i ne nerviram, tako je kako je, mogu samo da idem na vode gde ću da platim i da hvatam, juriš na vetrenjače ostavljam drugima...
 

pexony

Senior member
Učlanjen(a)
14.11.2008.
Poruke
111
Broj reagovanja
0
Lokacija
pirot
Juče na Nišavi u centru Pirota rano ujutru Za pola sata su mi se javile tri potočare na nimfu zečije uvo.Jesu bile ispod mere ali bi se sigurno javile još pa i veće da sam imao više vremena da pecam.Ovako za sat vremena tri je zadovoljavajuće.Ribočuvari i dalje ne rade svoj posao.Nisam ih video cele godine,šta ti ljudi rade j....li ga.Na Nišavi plovkaroša koliko hoćete i svi vade te iste sitne pastrmke ne retko i krupne i sve trpaju u torbu potpuno normalno.Za ove sa padobrancima da i ne pričam.
evo jedne slikice od juče


 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Što reče Strašni- samo bez nervoze. 8)  :hammer:

Inače, lepa pastrmčica. :)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Fino Pexoni, lepo ih je videti, makar i male. Mislim da su ovo ribe od nekog poribljavanje od pre oko 2 godine.

Juče na Nišavi od Vrežine do Brzog Broda (deo uzvodno od grada) pravi rodeo nepoštovanja lovostaja za klena: varaličari bacaju kruškice, mušičari bambule, boli njih briga za pravila.

Pa da bar varaličari bacaju nešto drugo, da bar izgleda kao da pecaju pastrmke ili grgeče, da mušičari koriste bilo šta drugo osim jebenih bambula, da bar izgleda kao da pecaju beovicu ili pastrmku... Ali jok, baš ih briga, znaju da tamo nema ribočuvara. Bar ih ja za 22 godine pecanja na Nišavi nisam sreo NIJEDNOM!
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Goci pun je FB ulova(ovogodisnjih) ostvarenih u lovostaju.Svi pecaju,hvale se,drugari im cestitaju....da neko zeli da uradi nesto do sad bi uradio ima materijala za prijave kol'ko ti dusa zeli.
Svake godine je sve gore i gore a ja ne vidim truncicu nade za nase vode.

Evo malo im sto su USRALI Vlasinu sa onim mini centralama sad traze nove recice(potoke) gde ce graditi nove centrale.Iz delimicno provernih izvora sledeca je na redu Dzepska reka koju moze svako ko ima zdravu besiku da prepisa.Sad i na Vucjanci nesto kopaju iznad Skobaljic grada...mozda jos jedna centrala?!





 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mene najviše brinu nove brane na Nišavi, već se bira mesto za prvu, biće par km nizvodno od Bele Palanke...  :doh:

Jedino se tešim da će voda koja kulja ih njih da se osvežava kiseonikom, što će goditi pastrmkama nizvodno. Plus duboka nepristupačna voda jezerceta može da sačuva poneku maticu bilo koje vrste od izlova...
 
Vrh Dno