North Country "Spiders"

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Hoće i klen da iznenadi mada je napada uglavnom pegava divljakuša.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@uživač, lepa muva  :tbumb:  :yeswink: ne sumnjam u lovnost!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kako vam se dopada ova moja mokra verzija. Nastala je slučajno. Dok sam išao u podrum. Zahvaljujuči mojoj mački koja je neverovatan lovac pronađoh pred podrumom nešto adekvatnog perja od ženke kosa. Odmah sam to iskoristio  :D i uradio neku moju mokru muvu koju sam nazvao "Blackbird soft hackle" tipa "North Country Spiders".
Porebrana je najlonom 0,10mm, rep od fazanova repa i pera kosa, telo fazan, thorax paun, nogice od pera kosa.

Evo i kako to izgleda
main.php
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlično izgledaju ovi isperci iz pera kosa  :tbumb:. Imam i ja mačku koja odlično lovi vrapce, ali u centru Niša, kao i u obližnjem Čairu, nema kosova  :(.
Moraću da postavljam neke zamke dok mušičarim duž Nišave. Ja trtim klenove i pastrmke, a kosovi mi sami upadaju u klopke. Na kraju ribolova imam i ribe i perje! :hammer: :hammer: :hammer:
 
Z

Zakula

Guest
Seb,odlichna muva za pastrmke!Ako je napravish na udici #14 i #16 pa i #18,dobicesh odlichnu subsurface imitaciju chuvene Seratella Ignita-e.Ovako,na udicama #10 i #12,bice odlichna imitacija potopljenih "Martovki"!Mada,kada bolje razmislim,moze i da imitira nekoliko caddis pupa...OPASNA MUVA!Probaj verziju sa repicem od svetlucavog antrona,koji lepo docharava taj pupalni stadijum caddis-a.

Soft Hackle style RULES!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala na komplimentima  :) i ja sam uveren da ce biti odlicna za pastrmke. Ovo je udica TMC 107SP #12 i verovao ili ne ali na istu udicu istog broja sam lovio i lipljane bez promašaja i otkačivanja s tim da je muva bila sa žutim telom i sivim thoraxom od zečijeg dubbinga sa nogicama od jerebice. Svi ti lipljani su bili između 30-35cm. A za ovaj tvoj savet "Ako je napravish na udici #14 i #16 pa i #18,dobicesh odlichnu subsurface imitaciju chuvene Seratella Ignita-e...moze i da imitira nekoliko caddis pupa...OPASNA MUVA!Probaj verziju sa repicem od svetlucavog antrona,koji lepo docharava taj pupalni stadijum caddis-a."  :respect1: :tbumb:
Inače ovakva perca od kosa su savršena...hmmm ima da izdresiram mačku da mi donosi i mužijake i ženke :doh: :D

Ženke kosa su tamno smeđe boje dok su mužijaci crni...oba su dobra  :D
Evo pero ulova moje mačke  :)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Evo jednog spajderčića koga sam dobio na poklon sa veoma velikim uveravanjima da je veoma vovna mušica. Dobio sam ba od čoveka koji peca isključivo, tako bar kaže, na prirodne mamce. Nisam ga probao još ,naravno, šta Vi mislite?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
uživač je napisao(la):
Evo jednog spajderčića koga sam dobio na poklon sa velikim uveravanjima da je veoma lovna mušica. Dobio sam ba od čoveka koji peca isključivo, tako bar kaže, na prirodne mamce. Nisam ga probao još ,naravno, šta Vi mislite?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ovog posebno volim i cenim a zbog čega, videćete za koji mesec.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Evo namotao sam svog prvog spajdera. Udica #10 Gam. F15, telo: biots pera, dabing zec, Nogice i rep: jarebica.
Nameravam da napravim dosta razlicitih varijacija ali ova je prva za uvezbavanje. Slika je sa skenera pa slika nije bas bas.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
koja duzina nogica treba da bude kod spidera? tj. proporcije?
 
Vrh Dno