North Country "Spiders"

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@cerebrum, odličan je i 100% lovan (pravilnom upotrebom).  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
@oholi, nema nekog striktnog pravila glede nogica kod N.C.S-a. Pogledaj ovde kakvi su http://www.fishingwithstyle.co.uk/northcountry.htm i sve če ti biti jasno  ;)
Uglavnom neka nogice ne bi bile pre kratke ili baš mnogo duže od tela. Evo kao što možeš da vidiš ove na slikama što su u ovoj temi ili na malo pre spomenutoj stranici, neka bi to bio neki ideal.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
malo pre sam za laku noc namotao jos par muva  :D ove godine cu probati i ove dve koje nisam nikada ni motao ni probao. 

#16 cream - North C. Spider
main.php


#16 tan - North C. Spider
main.php
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
jel glava treba da im bude ovako velika?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne, sve ovisi šta se želi postići i imitirati. Evo pogledaj ovu moju zadnju sliku iz step by stepa
index.php

Njena glavica je sasvim drugačija, skoro bi se reklo sve je nekako elegantno. Ovde ove što sam radio želio sam podudariti glavu pupe tulara. Samu debljinu abdomen ne toliko koliko sama rebra i boju, tu se radi o nekakvim (nazovimo to) efektima koje želimo posebno naglasati na muvi.  To su moje najomiljenije muve. Uveren sam da bi mi još veči gušt sa njima bio kada bi ih bacao sa nekim lepim medenim staklencom ili još bolje sa nekim finim bambusom  ::)
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
sebastian je napisao(la):
malo pre sam za laku noc namotao jos par muva  :D ove godine cu probati i ove dve koje nisam nikada ni motao ni probao. 

#16 cream - North C. Spider
main.php


#16 tan - North C. Spider
main.php

:tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da napišem neku reč. Zanimljivi su ovi northcountry's. Sviđa mi se kombinacija boja za telo, jer me veoma podseća na neke spinnere jednodnevki gledane odozdo.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ja se pripremam za narednu sezonu malo rano ali šta i gde sve planiram... Imam neki čudan osećaj da mi vreme izmiče :D :D :D

main.php
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
baš lep i uredan NCS  :tbumb: na to če da padaju i lipci i pajke pa onda redom i ostalo. Samo pravilna vožnja i nečeš ostati bez dobrog rezultata. Uzvodno-popreko pa mrtva vožnja.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
sebastian je napisao(la):
baš lep i uredan NCS  :tbumb: na to če da padaju i lipci i pajke pa onda redom i ostalo. Samo pravilna vožnja i nečeš ostati bez dobrog rezultata. Uzvodno-popreko pa mrtva vožnja.

Da, da al moze i nizvodno-poreko pa uz swing tj zadrsku....
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
www.fishingwithstyle.co.uk/northcountry.htm

Tako to rade Dandy-ji. :smoke:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Još malo pa će kraj sezone lova na pastrmku te vredi probati spider_ima i mokrim muvama.
index.php


Evo jednog korisnog i lepo preglednog linka u vezi vremenske upotrebe spider_a po mesecima.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Sa ovim spider-ima koji se nalaze u opciji septembar(na linku) pokriva se cela sezona.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
crni je napisao(la):
Sa ovim spider-ima koji se nalaze u opciji septembar(na linku) pokriva se cela sezona.

Da, mnogi se poklapaju u raznim mesecima. Ima i univerzalaca.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Nišava se bistri, napokon, posle dužeg vremena.
 

Prilozi

  • NCSpiders.jpg
    NCSpiders.jpg
    158,8 KB · Pregleda: 262

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.108
Broj reagovanja
934
Dobri spideri strelko samo fali koji tamno braon, crni i bordo pa da ekipa bude na broju :tbumb:
 
Vrh Dno