NOVA VRSTA NA GRADCU-VELIKA PASTRMKA

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Misija, spasiti Srbiju...

Sta ja radim umesto da ucim  :doh:
 

Prilozi

  • 21345_523185661025826_169672683_n.jpg
    21345_523185661025826_169672683_n.jpg
    64,2 KB · Pregleda: 285

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
tommylee je napisao(la):
Treba krenuti od početka,odkud im te pastrmke?Ako su ih kupili sa ribnjaka,znači da taj ribnjak ima papire za njih?
Sigurno da nemaju labaratoriju u kojoj će ispitati svaku ribu i zaključiti koji je njen DNK!

Koliko je bilo pucanja ribnjaka i koliko je samo kalifa završilo po rijekama,danas ih nema ni u najavi!
Ako su potočare preživjele sva sr*nja preživjeće i ove bliske rođake,čak šta više preovladaće jači gen,domaći!

P.S.
Simpsone ja ne vjerujem u tu teoriju o Slovenima,mislim da je veći dio našeg stanovništa dominciono!

Tomy, hajde malo da baratamo cinjenicama za promenu? Jesi procitao ovo sto je Pera napisao ili ne? Aman bre Pedja Imbe Simonovic je odobrio poribljavanje proslom rukovodstvu i sad to isto rukovodstvo sa Pedjom I. tuzi sadasnje koje nema veze sa tim. Poribljavanja su bila za vreme proslog rukovodstva i Blagajskom pastrmkom i lipcima iz Slovenije i pastrmkama iz Slovenije i sve to sa blagoslovom pomenutog ihtiologa. Tek poslednja tura negde 2007 je ubacena iz ribnjaka u Braduljici.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Jasno ko sunce!Sami sebe tuže al' usput traže krivce  :hammer:

Da probam da zakuvam!Koja je razlika između "našeg" i "slovenačkog" lipljena?
A čuo sam za kontigent mladica koji je iz Drine otišao za Sloveniju,pa će se vjerovatno nekada  uvoziti "slovenačka mladica"  :whistle:

E tako je i sa našim porijeklom,imamo malo ovih malo onih XY faktora,kao i ove pastrmke.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Simson i njegove cinjenice....
Imen su totalno nebitna u ovoj prici jer su i jedni i drugi podjednako odgovorni za novonastalu situaciju....
Neka oni to resavaju izmedju sebe, a mi ovde mozemo da diskutujemo o kao sto tema kaze....
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Simson i njegove cinjenice....
Imen su totalno nebitna u ovoj prici jer su i jedni i drugi podjednako odgovorni za novonastalu situaciju....
Neka oni to resavaju izmedju sebe, a mi ovde mozemo da diskutujemo o kao sto tema kaze....

E nece moci tako, jednom sam bio neutralan pa sam duvao najstrasnije i sedeo kuci . Meni je Gradac jedina salmonidna reka u 100km. i necu da dozvolim da mi se otme od strane ekipe prevaranata.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
simpson H je napisao(la):
necu da dozvolim da mi se otme od strane ekipe prevaranata.

Jer mislis da ces nesto da promenis ako ovde na forumu pises svasta?
E ono sto sam pisao o Vucicu i aferi vezanoj za Gradac je bila zajebancija, nece niko da ti uzme Gradac  :D
Mnogo si ti ozbiljno skapirao sve ovo, opet kazem neka oni resavaju to kako znaju a mi siguran sam da cemo i dalje da uzivamo pecajuci na Gradcu....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Milanče je napisao(la):
Ovde ima raznih lepih fotki, tek da vidite kakvih sve potočnih pastrmki  :) ima!!!
http://www.vadeando.com/foro/topic,612.14/

Salmolabrax.jpg


pogledati naslov u novinama hahahaahh
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Jer mislis da ces nesto da promenis ako ovde na forumu pises svasta?
E ono sto sam pisao o Vucicu i aferi vezanoj za Gradac je bila zajebancija, nece niko da ti uzme Gradac  :D
Mnogo si ti ozbiljno skapirao sve ovo, opet kazem neka oni resavaju to kako znaju a mi siguran sam da cemo i dalje da uzivamo pecajuci na Gradcu....

Prvo, Milane ja ne pisem svasta vec vrlo dobro znam sta pisem! Drugo nema veze sa Vucicem nego sa oloshima iz prethodne garniture koja je upravljala tom rekom koja se bori na sve nacine ne bi li povratila Gradac pod svoje okrilje. Opet se igraju igre i to ciljno kada opstina Valjevo odvaja namenska sredstva za repro centar i vizitoring centar. I ponovo zajedno sa govnetom lazljivom od ihtiologa.

Uostalom evo ti kako taj ihtiolog mresti pastrmke u jedinom ribnjaku sa dozvolom za distribuciju i poribljavanje, objasni mi koja je ovo pastrmka bez ijedne crvene tacke? Da nije to ta nova sorta "velika pastrmka-aligator" koje ima i u Gradcu ali Bogami i u rukama ihtiologa.

http://musicarenje.forum3.biz/t52-mrest-pastrmki

I onda taj olos ovako kenja po novinama.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Zezam se sta se lozis...
Neznam, kazem ti da nisam upucen u desavanja u i oko Gradca... Ali je cinjenica da u gradcu plivaju ribe koje tu ne pripadaju. Pa taj je lud onde ako tuzi sam sebe.... Dacic ce to sve da ispita ja sam siguran.
Ajde lepo ako te ne mrzi napravi jedan text o Gradacu i ljudima koji su ga vodili poslednjih par godina da mi neupuceni skontamo sta se tamo trenutno desava ako se desava nesto uopste ili ste na osnovu jednog novinskog clanka razvili rane teorije zavera ....
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E pa nisam bas tolika abronosha da sad pisem celu genezu problema i sta se sve desavako. :hammer:

Evo mozda hoce Pera, valjalo bi da ubedi Zucu ili Kizu da napisu nesto.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Dobro nisam se ja izrazio lepo, nisam ni mislio od kulina bana da pises...
Nesto malo vezano za ovaj novi projekat....
Malo da baratas cinjenicama  :D kao sto ti kazes...
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Milane,kako to misliš plivaju ribe koje tu ne pripadaju,čim su u reci koja je pastrmka i čim su pastrmke onda tu pripadaju :),pa niko nama nije kriv što živimo u Srbiji u kojoj je u protekle dve decenije uništeno sve što se moglo uništiti ,što se sve radi stihijski i bez plana što se u reke ubacuju ribe koje tu ne pripadaju ,a sve to pod patronatom "stručnjaka".
Zar nije dovoljno to što je Gradac prepun ribe što na njega dolaze i kolege iz Srbije i iz okruženja,iz Bugarske i ko zna još odakle i što su svi sa reke otišli prepuni najlepših utisaka.
Pa zar misliš da su svi oni zadovoljni jer se sve ovo na reci i oko reke dogodilo samo od sebe ili je neko propišao krv da bi sve leglo na svoje mesto.
Lako je kritikovati ,zezati i što šta još ,teško je nešto napraviti da to valja i traje,e na Gradcu je napravljeno da valja i traje i tek će valjati i trajati,uostalom svi vi koji dođete i odete zadovoljni i to pričate i širite priču ste dokaz da se dobro radi,zar ne.
Da ne pomisliš da imam  nešto protiv tebe,samo sam iskoristio tvoj post da odgovorim na neke stvari.
pozdrav
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Milanče onda ćemo ovako ovo što mi nazivamo atlankom je "Brown Trouth" ali puzdano znam da u Njemačkoj npr. za Potočaru kažu Bach Forelle ili potočna a za ovu drugu Braun Forelle smeđa pastrva ili čak riječna
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nemci su zanimljivi u kontekstu ove priče jer imaju obe pominjane ribe kao autohtone u svojim rekama, "našu" potočaru u slivu Dunava, "atlantsku" u slivovima reka koje teku ka Severom i Baltičkom moru.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Što implicira tome da su Nemci kao i obično krivi za sve loše što se desilo kod nas  :smoke:,jebi ga ,a i ko bi drugio bio kriv.
Nismo valjda mi sami krivi  :doh:
 
Vrh Dno