NOVA VRSTA NA GRADCU-VELIKA PASTRMKA

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bar ovi što su pustili atlantske u Gradac mogu da se pozovu na to da si ribe same došle kanalom Majna-Dunav.  :-*
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Nije mi opste jasno a mislim i bezpotrebno da u nazivima pastrmke koristite tudjice,osim recimo latinskog kao strucnog i naucnog jezika,jednostavno podelite pastrmku ovim redosledom,morska,recna i jezerska,kakvi bre tamo neki nazivi ,braon ,rejnbou,zltovcice i glupost,ivinjavam se unapred :hammer:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Koja je ovo?
Uhvaćena na Drini varaličarskim priborom:

ico2.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
krasan mužijak..."potočna" pa neka je nazove ko kako hoće  :smoke:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Iskreno meni i nije neki ljepotan ali mi liči na neku jezersku formu potočare. Inače komadina jeste i to kakava  :drool:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Eto pega i na repnom (i na masnom) peraju. Mužjak potočare i to kakav!!! Zdrav veliki lep sa kljunom kao losos!!! Ova riba je bar 7-8kg.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Slične ovakve ribe se redovno love na Vrbasu oko Banja Luke. Generalno takve se relativno često javljaju u velikim i dubljim rekama. To je po pegama nešto između potočare i jezerske, što je i savršeno logično: velika reka je baš nedge na "pola puta" između potoka i jezera, pa i pastrmke često bude nešto između potočne i jezerske.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Malo je gurnuta u kadar preko 6Kg.
Mene je najviše ovaj "kljun" bunio.A vjerovatno je izražen kod mužijaka i to kod velikih riba!
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
22
Izrazen je i kod manjih primeraka a pojavljuje se samo u vreme mresta.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gledam malo ovu fotku i tek sada vidim da ima oštečen rep  :blush: šteta....ali i dalje fantastična pastrmka... takve ribe treba da plivaju našim pastrmkim vodama diljem balkana.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Tomi, jel se secas kakva svadja je ispala na varalicar.com oko ove ribe kad je Klapna rekao da je to atlantska potocara koju u Hercegovini i delovima Bosne zovu Amerikanka? :lol:

Ludilo s ovim pastrmkama ovde kod nas!  :doh:

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Da i mene ubjediše u te lokalne nazive,"bosanka","križanka".Ljetos sam bio na djelovima Drine da plačeš nema ni jedne jedine ribe!
Izgleda da je ona poplava i trovanje gadan trag ostavilo iza sebe,pitanje je kakvo je stanje sa potočarom kod nas?!?
Ja da se pitam razvijao bih projekat mrijestilišta za potočnu pastrmku i upumpavao bih u Drinu.U onolikoj rijeci bi bilo strašnih riba!
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
kao sto ima i mladice tako bi bilo i potocare.....uopste velikih pastrmki...balkan je ovo i ljudi su veliko zlo ne moze nista da zazivi u nasim vodama.....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Sj*basmo temu skroz al' ionako je sve rečeno.
Gegula druže nije noj problem da živi i raste u Drini,problem je mrijest,da bi se izmrijestila ulazi (i mladica i pastrmka) u pritoke Drine.Koje su uglavnom veći potoci.E tu nastaje problem jer je tu krivolov najveći i plus što se mrijest sasječe u korjenu!

Zato kad bi se upumpavalo bio bi El Dorado...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-yaXCeC-05k[/youtube]
 
Vrh Dno