novosti iz timocke krajine

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
A zar nisu relativno skoro neki delovi tih reka proglaseni revirima? Cak mislim da je bilo dozvoljeno poneti poneku ribu (zamisao onog ihtiologa vacarosa)...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jesu, mislim da ima čak i lepa tabla. Samo krivolovac stane kraj nje, pokaže joj kesu sa desetak pastrmki od 20 cm, a ona ništa, ćuti. Neverovatno kako su neinteligentne table postavljene na svim tim revirima širom Srbije, ne znaju da uhvate krivolovca ni kad stane kraj njih.

Mislim da će vreme pokazati da te table i nisu baš neki čuvari reka i da se treba vratiti konvencionalnim metodama gde vode čuvaju ribočuvari.

p.s. Bar dok ne izmisle table sa pokretnim nogama koje znaju da jure krivolovce. Ove trenutno su baš neefikasne.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
A jel istina da na tablama pise da je revir i da je dozvoljeno poneti neku ribu?
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ne sećam se, valjda. Ima ovde slika negde na forumu. Jedan "tabloidni" revir je na samom Crnom Timoku, valjda oko 2 km dug, oko ušća Radovanske reke, a drugi je valjda oko 6 km Radovanske. Na jednom je (opet valjda) UiP, na drugom može neko ripče i da se prži.

Zaboravio sam detalje, neka napiše neko ko tačno zna.

Generalno je dobro što postoje ti reviri, kao i onaj na Visočici, na Jermi, na... al sve to nema smisla bez ribočuvara.

Ja evo već 22 godine pecam na oko 70 km toka Nišave i još nisam sreo ribočuvara. Nadam se da ću ga sresti u narednih 28 godina, bilo bi baš glupo da pola veka ne sretnem ribočuva na jednoj od većih reka u ovom delu Srbije.

 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ma slazemo se u potpunosti oko tih revira,to vam dodje kod nas kao uput za krivolov,kao ima tu nesto dodjite,no salu na stranu to nam je bila viza za ovaj projekat jer smo samo na taj nacin mogli skrenuti paznju na katastrofalno stanje na nasim vodama,naravno tabla postoji jos je niko nije odneo a zacudo nisu je nesto ni ostetili,.Mada mislimo i slobodno mogu da kazem da je vise stete od tih revira no koristi,mislim naravno ako se adekvatno ne cuvaju sto je kod nas moramo priznati,,nemoguca misija,,.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Bahus pazi ovo. "Revir-dozvoljeno uzimanje jedne ribe" u glavi krivolovca znaci "u jebote cim je revir a ipak dozvoljeno poneti jednu ribu, mora da je prepuno" . Da mi je znati cija je to bila ideja, ustvari da se ne foliramo znam cija je ideja i uopste me ne cudi jer je taj ihtiolog pun takvih bisera.
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ovde je to tada izazvalo oprecna misljenja i kod samih ribara a posebno kod jednog dela varalicara,koji su prvi krsili ta pravila oko revira i odlazili gore te iz revira iznosili sve.Mozda ce ovo nekom smetati ali svakim mojim izlaskom na tim takozvanim revirima ja sam nekog od varalicara sreo u revir koji je samo ff.Obrazlozenje im je bilo trivijalno kao i ponasanje,,sta vi musicari mislite da samo vi mozete da pecate ovde ej bre covece ja sam se ovde rodio,,itd Mislim suvisno je komenterisati ovakve navode,no nadam se da ce ovo krenuti na dobro i projekat zaziveti bez obzira na teskoce kako bi smo mogli poribljavati nase reke ovom domicilnom vrstom potocare.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kakve veze ima sto je dozvoljeno nosenje jedne ribe a pise revir? zasto mora da bude c&r?korisnik je doneo takvu odluku da sme da se ponese jedna riba. a sto se tice krivolovaca ...to je u 90% slucajeva lokalno stanovnistvo. njima ne treba tabla da bi znali gde ima a gde nema ribe
sva ta muka i poribljavanje ...sve je to lepo ali uzaludno.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Bahus je napisao(la):
Ovde je to tada izazvalo oprecna misljenja i kod samih ribara a posebno kod jednog dela varalicara,koji su prvi krsili ta pravila oko revira i odlazili gore te iz revira iznosili sve.Mozda ce ovo nekom smetati ali svakim mojim izlaskom na tim takozvanim revirima ja sam nekog od varalicara sreo u revir koji je samo ff.Obrazlozenje im je bilo trivijalno kao i ponasanje,,sta vi musicari mislite da samo vi mozete da pecate ovde ej bre covece ja sam se ovde rodio,,itd Mislim suvisno je komenterisati ovakve navode,no nadam se da ce ovo krenuti na dobro i projekat zaziveti bez obzira na teskoce kako bi smo mogli poribljavati nase reke ovom domicilnom vrstom potocare.

Uh uvek ce biti onih koji se bune sto postoji neki iskljucivo musicarski revir. Da je malo bolja finansijska situacija sigurno bi moglo da se ucini nesto i da se takve razlike prevazidju. Evo konkretno i na Ribniku su se bunili mnogi zasto je Ribnik iskljucivo musicarski revir, zasto nije dozvoljeno da mestani nemusicari pecaju, a onda je Talic podelio neke musicarske stapove mestanima koji su naprasno poceli da musicare i uzivaju u "svojoj" reci ravnpravno sa ostalima.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Pametan čovjek ko će se sa rogatima bost :lol:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
... Nazovite me off, ali... Jel to neko kaze da na Gradcu nema crnotimochkih pastrmki? Ne, neee, molim lepo... jok more. Samo pitam, interesuje me. :smoke:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Sto se Gradca tice, informacija od juce je da krecu sa izgradnjom svog repro centra pa ce sve pastrmke ubuduce biti Gradacke :)
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Čim su u Gradcu odmah su Gradačke čke gradačke  :whistle:,
 
Vrh Dno