Odrzavanje kombnezona

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
228
Broj reagovanja
12
Poslusaj mene i ne diraj nista :hammer: Fleka ko' fleka, ne ocekujes valjda da ce dozivotno biti kao nov.
Kako se secam pre si trazio i kojim mirisom tj lenorom da ga osvezis ..pa sad nek se nadovezu ostali kao bese sve to .. a sad za fleku se bunis .. nista strasno . :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Oholi ti kao moderator izbaci one mirise koje imaju za njega ..tj za njegov kombinezon .... :D :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Za njega miris plave ostrige....petrova preporuka :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Kako bi trebalo da se odlozi kombinezon dok pauziramo ? Da li da se okrene  nogavisama u vis zbog cirkulacije vazduha ( kao kod cizama )

ili da se okacui o tregere pravo. Naravno da ne dolazi u obzir  naguzvati ga i nagurati u neki ugao.

Ja imam neki PVC Bear,par god,gotovo nov jer sam ga par puta koristio samo. Onako cistog i suvog sam samo spustio u kartonsku kutiju

na mestu gde piraka promaja slaba  :-X

Da je neka zvucna firma i kvalitet,naravno da bih mu posvetio  paznje. Znaci,u slucaju da kupim neki ''profi'',kako ga pravilno cuvati  ?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke Fly je napisao(la):
  Kako bi trebalo da se odlozi kombinezon dok pauziramo ? Da li da se okrene  nogavisama u vis zbog cirkulacije vazduha ( kao kod cizama )

ili da se okacui o tregere pravo. Naravno da ne dolazi u obzir  naguzvati ga i nagurati u neki ugao.

Ja imam neki PVC Bear,par god,gotovo nov jer sam ga par puta koristio samo. Onako cistog i suvog sam samo spustio u kartonsku kutiju

na mestu gde piraka promaja slaba  :-X

Da je neka zvucna firma i kvalitet,naravno da bih mu posvetio  paznje. Znaci,u slucaju da kupim neki ''profi'',kako ga pravilno cuvati  ?
Kad je suv mozes da ga drzis kako god. Zguzvan, zarolan, obesen da visi...Sasvim nebitno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
Za njega miris plave ostrige....petrova preporuka :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

To vas dvojica znate iz Blue oyster bara ?  :hammer: :hammer: :hammer:
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Kombinezon  kad se osusi a susiti ga treba na nekom  mjestu koje nije direkno na suncu  ,preporucljivo je  ili da ga labavo srolamo ili da ga okacimo  da visi na ofingeru  ,, ako  ga preklapamo na ofingeru  bolje je da bude preklopljen na dijelu  koji cesto nije u vodi  npr preko gornjeg dijela stomaka
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
maric je napisao(la):
Dzolix ne bih bas peskom da trljam po G3 Simmsu  :D
: Ja ne znam koliko  si ti to ulito :)  i koliko ima smole ako ima vise ako je  grudva onda  malo  natrljas nemoj smirglati  malo natrljas  zemlje ili pepela ,dabinga brasna ,, koke  :)  cega imas vec da to lakse mehanicki skines a ono sto ostane to ako bas hoces probaj sa terpentinovim uljem , to je borovo, ulje ali kako ce onda izgledati  i kako ce djelovati na gtex to ti ne znam ali bolje je nerizikovati zbog malo mrlje,,,
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Simpsone i Dzolix ,HVALA. Sav pribor odrzavam maximalno i to mi je navika  od kad sam bio decak  npr.teleskopski stap  nikada nisam dozvolio da mu se zaglavi segment zbog necistoce , a gledao matore  ribolovce kako psuju u udaraju iz sve snage stapom  :D :D

Cizme gumene dugo mi traju jer ih odrzavam. Ovaj pomenuti PVC kombinezon  mi upravo tako i  miruje. Suv ,ciuzmama u kutiji ,a gornji deo urolan. Hvaja obojici ,slabo iskustava imam sa kombinezonima pa da pitam . Svidja mi se ovo sa ofingerom  :tbumb:

Maricu,proobaj projinim brasnom onim belim. Samo utrljavaj prstima polukruzno,i videces da ce ako nista drzgo umanjiti fleku !
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
U sustini stavih malo fairy -a da samo skinem lepljivost I oprah I to je to. Stoji fleka neka je.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Mafke fly ovo sto sam ja  naveo to je  za goretexove a za taj pvc sa ugradjenom cizmom  bolje da stoji  urolan a ako hoces da ga kacis  onda ti je bolje da ti  cizme  ,,stopalo,, budu  prema gore to jest  uhvacene nekom stipaljkom ,,nemoj  da ti cizma  na pvc kombinezonu budu okacene prema dole jer su teske i taj teret vremenom  negativno  utice na  zastitu  odijela,,,
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Mariću,pretpostavljam da je veća fleka unutra,a to malo probilo kroz sve moguće zaštite kad si ubo lipca :hammer: :hammer:?
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
dzolix je napisao(la):
Mafke fly ovo sto sam ja  naveo to je  za goretexove a za taj pvc sa ugradjenom cizmom  bolje da stoji  urolan a ako hoces da ga kacis  onda ti je bolje da ti  cizme  ,,stopalo,, budu  prema gore to jest  uhvacene nekom stipaljkom ,,nemoj  da ti cizma  na pvc kombinezonu budu okacene prema dole jer su teske i taj teret vremenom  negativno  utice na  zastitu  odijela,,,

Hvala,ma urolan suv,a mozda bolje i on zbog ugradjenih cizama da bude cizmama na gore kao kod odrzavanja gumenih cizama. Ima logike,jer su cizme gumene i teske i bolje ze zakaciti ga upravo za njih,na ofingeru bi se ostetio brzo.. Smislicu vec nesto. Pecam po  malim rekama pa ga i ne koristim. Brzo stigne toplo vreme za gazenje i tada u platnenim dubokim patikama furam i najkomotnije mi je.
  Za nekoliko god samo par puta sam ga navukao zbog ledenih pastrmskih recica i tu do kolena maksimalno pokvasio  :D
Pojuricu neke do kukova duboke  da kupim,ali kvalitetnije ,a mozda i pantalone ,za tih nekoliko gazenja u sezoni  :blush:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Jok unutra nista samo sa spoljne strane mozda se usro lipac zna da cu sad stalno da ih bockam  :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno