Oholi's flytying corner

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Mušica je bez daljnjeg odlična nema tu šta da se doda i oduzme.
Što se tiče ideje sa ovom udicom ili bilo kojom nisam baš siguran koliko će sakriti najlon jer će on teziti da je nad vodom i verovatno će već na 0.5cm od mušice biti vidljiv. Možda da je fc umesto najlona onda mi ima smisla bukvalno bi bio nevidljiv jer ga udica tera da je pod vodom za bar pola dužine tipeta.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Mušica je bez daljnjeg odlična nema tu šta da se doda i oduzme.
Što se tiče ideje sa ovom udicom ili bilo kojom nisam baš siguran koliko će sakriti najlon jer će on teziti da je nad vodom i verovatno će već na 0.5cm od mušice biti vidljiv. Možda da je fc umesto najlona onda mi ima smisla bukvalno bi bio nevidljiv jer ga udica tera da je pod vodom za bar pola dužine tipeta.
Pa forq je da ga malo potopi.. Ne mora previse. Sto se mene tice i 3cm je ok. FC sam poceo da koristim ili tonuce najlone upravo zbog skrivanja tipeta.... Do sad nisam mogao da provalim ima li bitne razlike jer slabije pecam a ribe na suvu nema nesto mnogo.....mahom pecam na imitacije nimfi vilinog konjica....
Jedva cekam neko pecanje pajki...
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Logika koja te je vodila stoji i verujem da pravi razliku iako nisam probao. Posebno kad loviš po "staklu"... Vezivao sam morke muve na džig udicama i, bar mi se tako čini, bolje prolazio nego na klasičnim. Naravno, to moje nema veze sa tvojom dilemom, ovde je, verujem, u pitanju sam položaj muve
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Naravno.... Za staklo sam I mislio. Na brzacima je mnogo stvari nebitno.

A to za mokru sto si radio.... Zanima me jesi li iskorisrio bio i savijeni deo udice ili si njega ostavio slobodnog?
Koju su ideju imao kad si to vezivao?
Logika koja te je vodila stoji i verujem da pravi razliku iako nisam probao. Posebno kad loviš po "staklu"... Vezivao sam morke muve na džig udicama i, bar mi se tako čini, bolje prolazio nego na klasičnim. Naravno, to moje nema veze sa tvojom dilemom, ovde je, verujem, u pitanju sam položaj muve
.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Slika će sve reći. Ideja mi je bila da muva u podizanju bude što vertikalnije pozicionirana20210815_083905.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Ovakve muve je tesko slikati da budu cele ostre... Moj prvi focus stack...
PicsArt_08-18-10.52.26.jpg
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ja sam je forsirao ove godine i oduševljava me pored lovnosti kako je neuništiva. CDC moram da perem, brišem, raspucavam… ovde samo skinem ribu i bacam dalje 😃
Odlična muva.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Opet igranje sa focus stack... Nije tesko a lepo izgleda
PicsArt_08-19-11.42.42.jpgPicsArt_08-19-11.43.10.jpg
 
  • Like
Reagovanja: TMc
Vrh Dno