Opet mala pomoc velikom pocetniku

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Pozdrav ljudi pisah pre neki dan u vezi alata koji sam nabavio, a sada na red dodje i materijal.. :)
Da li bi neko bio ljubazan da mi napise sta je to bez cega ne mogu, znaci koja sve pera treba da imam, koje dabinge itd itd..
Da naglasim jos jednom u pitanju je sam pocetak sto znaci da pitam za ono najosnovnije, i gde bih to mogao nabaviti a da mi ne bude oguljena koza s ledja..  :D
Pozdrav i hvala unapred
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Evilfly, Time flyfishing, Free time uzice to su sajtovi. Nimfe- fazan, zec, princ ( na yt imas kako se vezu I sta treba a vecinu stvari mozes ovako da nadjes osim tungstena I udica).
Suve- caddis, bwo, mrav, stimulator. Kad naucis caddisa da vezes I bwo moci ces da menjas boje tela ( dabing ili konac) I moci ces da pokrivas situacije na vodi.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Fazanova pera iz repa,paunova pera iz repa,maska zeca,cdc pera...
Sve zavisi koju ribu i na kojoj vodi pecaš.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Ih onda imaš materijala za improvizaciju koliko voliš.Najpoznatiji je foam ili ti policelon.A od njega se pravi ovo:  :whistle:

https://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=3331.0
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Policelon naravno, ali njega nije tako tesko ni nabaviti,
Pera su problem, brat mi je lovac a jos malo krece lov na patke, pa fazan, pa zec, bice svega, petao mi je veci problem ne mogu nigde da nadjem, pogotovo sto mi trebaju 3 vrste petla.. Cuo sam se juce sa Tihomirom Lukic, kaze covek ima sve, i napravice mi neki set od svega po malo za nekih par hiljada, mislim da to nije mnogo..
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Za klena uludo trošiti genetska pera,moze i od domace.Ja najviše volim jarebicu,budu baš mekana i rade u vodi.
Ali u svakom početničkom koraku moraš proći razne faze motanja a i materijale da bi dobio kompletnu sliku šta ti treba i kako šta funkcioniše.
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Genetska nisam ni mislio da koristim, al i domaca su mi problem.. treba naci nekog ko je resio da presudi vristavku..  :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Imaš indijska/kineska.I na on line sajtovima.Mekana su malo duža od potrebnog ali sa cjenom jako pristupačna.Klenovima to ništa ne smeta,čak prija da ih golica po ždrelu  :hammer:
Fin konac uzmi nemoj neki šivaći,puno znači ova stavka!
I da mani se realistike nepotrebnih detalja!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Kupi dobru bobinu i finiser normalan. Pera ako uzimas selektovana nisu toliko skupa. I znace. Meka indijska samo za repice koristim. Za suve muve retko. Jer realno nisu prici genetskom. Mada, istini za volju retko koristim pevca. Obicno zeciju sapu ili cdc ili elk/jelen...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
E kad smo vec kod zeca, drugar mi juce rece da koristim samo lice zeca, a da li moze i krzno sa tela za nesto da se koristi, ako nista bar kao kopija?? Napisah vec da mi je burazer lovac tako da ce biti dosta zeca pa mi zao da veci deo bacim ako vec mogu bar za nesto da iskoristim..  :(
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Prevelika je ta dlaka.Najbolja je sa maske I to sa ušiju.
Ja pravim sebi velike policelonke d abih izbjegao male ribe koje kidišu,na tako velikim muvama genetsko pero ne znači ništa!
Težina policeolna ga potopi k'o dobar dan.Pa pod vodom mekša pera imaju bolju ulogu da se mrdaju.
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Meni policelonke izgledaju vrlo atraktivno, medjutim meni na te muve ove god nista nije udarilo, ne znam zasto, mozda je zbog mog neiskustva pa ne znam da nadjem tog krupnijeg klena ili sta god, a mozda jednostavno klen slabo radi..
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Meni ovih dana strimer se pokazao mnogo bolji.Mada krupnom klenu tesko je prici i nabaciti mu suvu muvu a da se ne poplaši.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Moze i dlaka sa tela zeca. Al se ne sece do koze nego krace inmesa se sa poddlakom  i jos po nekim sintetickim dabingom, cdc-om...pusti masti na volju.
Za policelonke sto kaze tomy je obican pevac odlican. Jarebica jos bolja, domaca kokoska isto valja....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno