Opet mala pomoc velikom pocetniku

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Sednes, zapalis cigaru, odmoris I onda bacas drugom  :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Iz zgloba zateži,uglavnom se okači sam.A ako si pecao na plovak ili varalicu,obavezno isključi kontru.Sve ćeš zamrsiti iza sebe  :yeswink:
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Aha pa dobro tako sam uglavnom i radio, secnem malo ali ostro, tako da ako je uzeo zakacice ga, a ako nije muva se samo vrati 20cm unazad i to je to, u principu tako sam i na plovak pecao nista ja to ne udaram kao vola da sam upecao, samo polako ako je tu tu je..  :D
A ako bih poslusao Marica pa pusio svaki put kad promasim bez boksa ili dva ne bih ni krenuo na vodu  :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Marić je đavo čitav na sva šta ćete navratiti  :bleh:
Isto bih ti savjetovao da se što laganije prikradaš void,svako bućkanje i slanje talas ispred tebe je katastrofalno za ribu.Klen čim to osjeti bježi i ne pojavljuje se vise!
Drži se sjenke da si u hladu manje te uočavaju!
AKo na muvu ništa ne naskače sačekaj da je voda snese često krupna ide jako polako do nje a i da ga ne vidiš ispod površine,ako ti uslovi ne dozvoljavaju.I kada muvi priđe tada još vise uspori.Nije ovo generalno pravilo ali kod klena i mirnijih voda ovako se ponašaju.

Probaj i manji strimer da napraviš i to mu je pogubno,samo moraš malo da ovladaš vođenjem strimera.
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Ok sve je to meni jasno, ali kolubara je generalno takva reka da ja vrlo retko mogu da pecam sa obale znaci u vodu moram, e sad kako uci a nezatalasati vodu??  ???  :D Ja se generalno trudim da ne zurim, vec da se krecem sto sporije i sto tise, uvek idem nizvodno jer uzvodno zna da bude jako bucno, ne nosim cizme vec imam neke kao nazuvice ono ko carapa da bi lepo osetio dno da ne prevrcem kamenje, al koliko god se trudio bas duh biti ne mogu.. sta ciniti?? :D
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Naravno da ne mozes da budes duh,  zagazis i ne pomeras se previse, obrati paznju na boju garderobe oblaci tamnije varijante, crno, maslinasto tako ces da budes manje uocljiv ribama, kad upecas klena pomeris se malo uzvodno. Ma sve to dodje na svoje vremenom !

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Dodje naravno.. a do tad cuti i nerviraj se sta ces.. :D
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Pazi ja sam uvek za kretanje uzvodno zato sto na taj nacin dolazis ribama s ledja, osim u mirnim delovima gde voda bukvalno stoji tada klen pliva na sve strane.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Dobro, to jeste, ali je zato mnogo mnogo bucnije.. kao sto rekoh na kolubari pecam, ona je u principu mutna reka tako da nisam siguran da li mene ribe vide u takvoj vodi a ja pritom udaljen 12-15m koliko izbacujem muvu ispred sebe, mozda gresim ne tvrdim sa sigurnoscu da je tako to je samo neka moja pretpostavka, a naravno uvazicu sve savete koje sam dobio, rezultati ce biti vidljivi sigurno.. :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Kreci se uzvodno tako ćeš lakše ribi prići i imati prezentaciju.Kada zabacuš muvu nizvodno moraš brzo d aoslobađaš strunu da bi se muva kretala a onda imaš problem da ja zatežeš.Što zna ribu ćesto da poplaši.Kidanja su neminovna za svakog početnika.
Ali makar da spaseš konusi!
Ne žuri to ti je moj savjet,upoznaj teren,klen zauzima iste pozicije.Gdje si ga danas našao biće i sutra.
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Sto kazu Legende pitanje radja pitanje.. :D e sad iako pecam na suvu muvu ona vec posle par zabacaja pocne po malo da tone, osusim ja nju al opet ona tone, kada sam pricao sa nekim momcima bas sam ih pitao za to kako da znam da je uzela ako ne vidim muvu oni kazu prosto ti trgne stap u ruci, al da bi trgla moram nizvodno da bacam i da strunu drzim ne zategnutu ali blizu zategnute, a kako cu to osetiti ako bacim uzvodno pa ona ide ka meni??
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Vezi par ovakvih na #10 ili #8. Odlicno pliva zbog dosta foam-a i laka je za vezivanje. Ja je vezujem sa Hare Ear Ice Dub - Harder's Bloody Black i prezadovoljan sam. Mnogo mi se bolje pokazala nego sa perom puna. Probao sam i sa drugim bojama dabinga ali bez nekih rezultata.
https://www.youtube.com/watch?v=djGPRYB6fPE
 
Vrh Dno