Osnivanje Musicarske Federacije Srbije

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Posle vise neuspesnih pokusaja i dobrih ideja trenutno su u toku pripreme za osnivanje "Musicarske Federacije Srbije". Ne znam da li ce naziv organizacije biti bas takav kao ni mnoge tehnicke detalje, ali da Vam izlozim sve sto znam. Inicijativu trenutno vode dva musicara: Milan Popovic - "Sena" iz Perućca kod Bajine Baste i Aleksandar Knezevic - "Sale" iz Cacka. Za subotu 07.10.2006 zakazana je osnivacka skupstina u Bajinoj Basti (ili Perućcu) na koju su oni pozvali sve zainteresovane musicare koje znaju kao i predstavnike svih musicarskih organizacija u Srbiji. Moze doci svaki musicar koji zeli a pozeljno je da iz svakog veceg grada u kome je musicarenje popularno dodje bar neki musicar.
Delatnost i ciljevi rada ovakve organizacije su svima uglavnom jasni, ali da nabrojim neke planirane:
- formiranje musicarske reprezentacije Srbije koja bi nas reprezentovala u Evropi i svetu posle niza izbornih takmicenja koja su planirana sirom Srbije (Drina, Gradac, Rzav, negde u okolini Nisa,...)
- formiranje novih musicarskih revira kao i obnavljanje starih
- ukidanje upotrebe vaser kugle i tirolskog drvceta na musicarskim vodama
- organizacija takmicenja u izradi vestackih musica

Naravno i sve ostale akcije koje postoje u celom svetu (pa i bivsim jugoslovenskim republikama Sloveniji, BiH i Hrvatskoj) u slicnim organizacijama vec godinama. Ja se licno iskreno nadam da cemo uspeti da prevazidjemo teskoce i nesporazume kojih ce svakako biti na pocetku I DA KONACNO KRENEMO!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nekoliko puta su musicari Srbije pokusavali da naprave svoj savez. Razmisljalo se, pisalo i dogovaralo. Velika su obecanja padala. Nadam se da sada nije tako. Da je ovaj organizator ozbiljan dokazace i time sto ce da pozove (telef. ili faksom) osnivaca (i predsednika) Musicarske sekcije USR Nisava i organizatora (4 x odrzanog) Takmicenja u izradi muva.
Musicarske sekcije u Vranju i Leskovcu, kao i slicne organizacije u drugim gradovima Srbije takodje treba obavestiti.
Nesporazuma i teskoca ce sigurno biti. Medjutim, sve se moze resiti. Moja iskustva kazu: Sto vise ljudi dodje, to je veca sansa da dodje do problema. Svako ce hteti da ostvari neki svoj interes, a interesi su razliciti. Strahujem (siguran sam)da ce doci do velikog razmimoilazenja interesa, kad se na jednom mestu nadju preprodavci pribora, izradjivaci muva, FFF instruktori, toplovodni i hladnovodni musicari, Drinski i Moravski musicari, manekeni i prakticari, postovaoci i protivnici pojedinih stilova, iskusni i neiskusni musicari, novopeceni bogatasi, mladi i stari musicari...
Treba napraviti Savez koji ce pruziti iste uslove svima i omoguciti svim musicarima Srbije da ravnopravno ucestvuju u njegovom radu. Treba jednako gledati na sve vrste musicarenja, a posebnu paznju posvetiti najpopularnijim tehnikama musicarenja u Srbiji, pa makar one bile i posebne.
Cuo sam da je organizator zvao trgovca Vanju, da predstavlja sve (oko 500) musicare Juzne Srbije!? Potrudicu se da kontaktiram s njim i ukazem mu na prave predstavnike musicara Nisa, Pirota, Leskovca, Vranja, Krusevca...
Dakle, Milance, daj im moj broj telefona, a ja cu obavestiti musicarske "lidere" juga Srbije.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ahahahahah Mixe, ovaj tvoj post vec mirise na svadju :lol: :lol:

Koliko sam ja upucen nema zvanicne podele na toplovodne i hladnovodne musicare nigde u svetu, a i nisam primetio neko takmicenje u pecanju babuske musicarskim priborom.
Bilo gde da se pomene FF, misli se na salmonide. I poslednja olimpijada u Portugalu je pokazala da takva podela nigde u svetu ne postoji. Pecalo se svim poznatim tehnikama a musicari su pecali iskljucivo pastrmku.
Ali sto da ne, mi smo rodjeni da izmisljamo rupe na saksiji pa me i ovakva (zvanicna) podela ne iznenadjuje.

Mislim da se mora nekako poceti, i smesno je da se neko ljuti i trazi neki zvanican poziv.
Milance te je obavestio, a ti hoces i muzicku zelju??

Evo i ovaj sajt je iskoriscen da poziv SVIM zainteresovanim, bude JAVAN, a tako treba da bude i u buduce!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ne mirise na svadju, na polemiku da, ali polemika je dobra, ako iz nje izadje korisna informacija za buduca pokoljenja! Ideja je po meni sasvim OK, ali realizacija moze da bude problem. na zalost sajt musicarenje.org je neuticajan na odluke koje ce se dovoditi, tako da poemika moze da ostane smo u krugu ljudi koji posecuju sajt. Ali let the games begin!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mislim da ce ovde biti svega i svacega, dosta ljudi koji ce se sresti na skupu, ne mogu ocima da gledaju jedni druge, prisutna je zavidnost, podjebavanja...Ali ovo je jedninstvena prilika da se okupimo ispred jedinstvene organizacije. Mislim da je pametno, jer ne postoji drugaciji nacin da se otme malo voda na kojima ce biti dozvoljeno samo musicarenje, koje cemo mi sami cuvati, kako riblji fond tako i ekolosko stanje. Ali za to je potrebno mnogo novca mnogo rada i truda, zato je ova organizacija jedinstvena prilika da se nesto poboljsa. Ali ne bih voleo da se dogodi ono sto mislim da ce se sigurno dogoditi, a to je da cemo se skupljati da caskamo, da se svadjamo, prepiremo...a nista da preduzmemo da stvari krenu na bolje, zato bih voleo da se ovakvi skupovi ne pretvore u ovo!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja imam iskustva u okupljanju (razlicitih)musicara, pa zbog toga strepim. Sa mnom tu nece biti nikakvih problema. Tacno znam sta ceka onog ko bi da to sve organizuje. Velika, velika, ogrooomna glavobolja. Dobro je da on to ne zna. Probacemo da iskoristimo to.
A mozemo i da potpomognemo formiranje tog saveza. Evo, ovde, na ovom sajtu, treba da se sastaju ljudi koji bi da na tom skupu u Bajinoj Basti, osnuju Savez Musicara Srbije. Kako ce za teko kratko vreme svi doci do reci i doprineti donosenju statuta i slicnih stvari? To je skoro nemoguce. A ovo "mesto" je idealno za to. Uslovi su mnogo bolji nego u nekoj sali. Treba pozvati Milana Popovica i Aleksandra Knezevica da ovde, na (valjda jedinom nasem) musicarskom forumu, prikazu svoje ideje i da ih zajedno usavrsimo i realizujemo. Ovde mozemo organizovati i glasanja za eventualni upravni odbor i ostalo i to, na mnogo laksi, moderniji i civilizovaniji nacin. Cak i eventualne rasprave bi ovde bile jasnije i lakse resive.
Mislim da bi taj skup u Bajinoj Basti doneo mnogo vise rezultata, kada bismo ga prethodno ovde dobro pripremili i sve nase interese i planove dobro razradili. Tako pripremljeni, okupili bi se i, u opustenijoj atmosferi, samo zavrsili veliki posao. Jednostavno, tamo treba da se slikamo za novine, TV i proslavimo formiranje Saveza. To ce ostaviti bolji utisak na novinare, znatizeljnike, sponzore i uticajne ljude koji bi nam mogli pomoci.
Predlazem nasim prijateljima koji poznaju organizatore da ih upoznaju sa ovom mogucnoscu, koja moze da pomogne.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nista te bre ne kapiram?!?! Kakav je sad ovo predlog????

Pa ti uslovljavas nekoga da mora da poseduje racunar i da mora da vodi neku polemiku preko sajta. Zasto, cemu?????
Kada je uopste web bio u funkciji tako ozbiljnih stvari? Zamisli sad osnivanje lekarske komore preko nekog sajta??? Pa smesno bre, daj neki ozbiljniji predlog!
Onaj ko se prihvatio da bude organizator i inicijator, odredjuje makar te uslove. Momci su lepo rekli i poziv je upucen javno svima pa cak i na sajtu. Sve je dozvoljeno za prvi put, usmeni poziv, javni, od uva do uva,....vazno je da se od necega pocne i zelim im puno uspeha. Pozvani su svi "poznatiji" musicari kod nas i ljudi koji su dali neki doprinos razvoju musicarenja u Srbiji. Nisam upucen u detalje niti me licno interesuje bilo kakva organizacija, ali sam siguran da su pozvani svi, od onih koje smo gledali na raznim emisijama i video materijalima, do onih manje poznatih siroj javnosti.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Znam da je na forumu sve otvoreno i ovaj pokusaj je pre svega cin dobre volje i zelje da i mi imamo savez musicara. Milan Popovic sa kojim ja imam kontakt nema racunar i pristup internetu, ali evo njegovog broja telefona pa mozete sve cuti iz prve ruke: 063/773-2306 (naravno da imam njegovu saglasnost za objavljivanje boja). Prvi korak je potekao od njih tako da ce nadam se prvi susret biti u Bajinoj Basti / Perućcu. Posle toga videcemo kako ce se sve odvijati, posto do konacne registracije verovatno treba dogovoriti puno toga.
Naravno lipljen je aktivan i 07.10. a i 08.10. pa ako ima zainteresovanih za ribolov - Drina je odmah tu :)
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
MixMaster je sasvim u pravu. Imam idealan primer, da je mnogo ozbiljnija organizacija kao sto je ARHITEKTONSKA KOMORA SRBIJE koja ima veoma velika ovlascenja u domenu projektovana i izdavanja i oduzimanja LICENCI u arhitekturi uoblicena preko e-mail korenspodencije. Skoro cela javna rasprava je obavljena preko interneta. Ovde se radi samo o ustedi vremena. Svako u kucnom miru moze da dodje do mnogo kvalitetnijih predloga pa da onda te predloge iznese ovde na forumu. Treba odrediti, u saglasnosti sa organizatorom, odredjeni vremenski period za javnu raspravu, predloge iz te javne rasprave uobliciti u kvalitetan statut i naravno same zavrsne odluke treba doneti neposrednim glasanjem u nekoj sali koju za to bude odredio organizator i uzi osnivacki odbor.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Arhitekte su vezane za racunare kao sredstvo za rad, ribolovci nisu!
Alo ljudi sta je vama, nema nacina da nekoga naterate da kupi racunar da bi se dopisivao i chatovao oko organizacije FFF Srbije.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Slazem se sa Mixmasterom 100%,
Sajt nije sprdacina i zajebancija, ili nije skroz. To mi i nije bila namera, kada sam ga stvarao i necu da menjam. Znam da neko nema kopjuter i ostalo, ali ima neki njegov ortak, komsija, devojka itd. I ako ima zelju i smatra da na sajtu gravititaju ozbiji ljudi koji mogu dam mu doprinesu razvoju ideje, jednostavno snaci ce se! Ja ne mogu da teram bilo kog na to, kao i sto mene neko ne moze da natera da odem u Bajiu Bastu. A znam u sta ce se skup pretvoriti. U najgorem slucaju 100 ljudi urla u isti glas, svako vodeci racuna o svojim interesima. U “najboljem” pojava musicarskih “ikona” zavrsava stvari, kazu sta misle i ostali fascinirai njihovom pojavom padajuci u trans amenuju.
Ja sam 100% za realizaciju ove ideje, postojanje saveza moze da bude samo od koristi, ako se napravi na normalan i ne povlascujuci nacin. Ali ja nemogu da znam sta su oni smislili jer im nisam u glavama i nisam video statut. I pitanje je da li cu ga i videti, cak i ako odem u BB. Mada ja sam samo mala riba u ovom moru plavom! I zato je Mixova ideja odlicna, jer bi na taj nacin omogucila ljudima da steknu uvid u ideju, a ne samo na rekla kazala, od uva do uva! Pa valjda je to vreme proslo, jer ako smo 2 svetlosne godine od sveta, onda moramo da ih stignemo.
Mada se mozda ja tripujem, mozda ja dajem preveliki znacaj ovom sajtu, jer ga mozda ljudi smatraju nekom zajebancijom, salom i komikom, tralala i glupiranjem!
Salut!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj sajt i jeste jedan veliki skup domacih musicara. Oni koji zele da naprave "zivi" Savez, trebalo bi da iskoriste nas sajt. Dobrodosli su. Za pocetak ovde bi mogli izabrati predstavnike regiona, pa tako u Perucac nece morati da dolaze stotine, vec desetak musicara. Ne bi bilo dobro da se okupi nekoliko desetina musicara iz obliznjih: Valjeva, B. Baste, Beograda, Uzica..., a samo jedan-dva predstavnika iz dalekih: Nisa, Pirota, Leskovca, Vranja, Krusevca, Bora, Zajecara... pa da se odlucuje u ime svih.
Moj predlog je bio veoma ozbiljan i koristan. Drago mi je da Laki misli isto. Svi mi jednako zelimo stvaranje Saveza Musicara Srbije i zato svi hocemo da to ispadne kako treba.
Malocas mi se telefonom javio Milan Popovic (Sena) i zamolio me da dodjem kao predstavnik musicara Nisa. Obecao sam mu da cu obavestiti i preds. mus. sekc. u Vranju, Leskovcu itd. Nadam se da cemo tamo biti u drustvu na istom nivou, a ne u nekoj kafani sa gomilom usput sakupljenih ribara sa Drine.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Moderni svet na veliko koristi internet kako za zabavu tako i za ozbiljne poslove. Cak postoje posebni poslovni forumi za koji trebate pass itd... Tu se prave prvi kontati, izmenjuju interesi... posle se sedne na avion za npr. bahame, Mauricius, Dubaj itd. da se završna reč sa par potpisa i pečatima, to završi nekom večerom i na kraju rukovanjem. Ovo ne govorim na pamet ili da sam čitao neki članak o tome, nego sam prošle godine bio u kontaktu sa takvima kojima je nešto takvo svakodnevnica.

Ovaj sajt ima potencijala za MNOGO stvari, čak i za to!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Meni je krivo sto necu biti prisutan, zbog odlaska na Ribnik, ali vrlo lako moze da se desi i da odbijem poziv da idem u ribolov samo da bih se pojavio na skupu! Mislim da je ovo ozbiljana organizacija iz koje ce proisteci rezultati, nadajmo se!
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Postoji veoma proveren obrazac za stvaranje modernih organizacija u svetu ma kog tipa. Provereni model je taj da se skupe ljudi od autoriteta, u nasem slucaju ljudi od autoriteta iz vise regiona Srbije, jer imaju najvise iskustva u vezi potreba koje FFF organizacija treba da zadovolji. Treba da napisu osnovni kostur, statur buduce FFF organizacije, da definisu ciljeve i podrucje delovanja. Takav jedan predlog trebalo bi da se izbaci na internet i da se odrerdi jedan korektan period za predloge i sugestije, javnu raspravu. Bez ovakve pripreme i civilizovane diskusije preti opasnost da se sama ideja pretvori u skupstinu bukaca, i da se jedna dobra ideja iskompromituje na brzinu. Mi vec izmedju sebe znamo ko su ljudi iz Nisa koji bi za pocetak mogli da nas predstavljaju na tom prvom sastanku, takodje i ljudi iz ostalih regiona Srbije znaju koji su njihovi predstavnici od autoriteta.
 
Vrh Dno