Osnivanje Musicarske Federacije Srbije

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovaj sajt je najnaprednija cinjenica srpskog musicarenja.
Milance od srca.

Medjutim od 5 Pancevackih musicara koji stalno idu na vodu samo ja sam aktivan. A svih 5 imaju kompjutere i pristup netu. Od 300 Niskih musicara verovatno je oko 30-tak aktivnih na sajtu. Ne koriste svi internet!!! Neki ne mogu, neki ne vole, neki nece - a svi musicare!!! I svi trebaju da imaju koristi od nekakvog nacionalnog saveza ako ga bude. Mi smo ipak samo jedan mali deo musicarske populacije u Srbiji. Mozda (verovatno :) ) najaktivniji i najnapredniji ali ipak mali deo. Sigurno ce nas biti sve vise, ali nikada me smemo pomisliti da su svi kao mi!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milance wrote:
Ovaj sajt je najnaprednija cinjenica srpskog musicarenja.
Milance od srca.

Medjutim od 5 Pancevackih musicara koji stalno idu na vodu samo ja sam aktivan. A svih 5 imaju kompjutere i pristup netu. Od 300 Niskih musicara verovatno je oko 30-tak aktivnih na sajtu. Ne koriste svi internet!!! Neki ne mogu, neki ne vole, neki nece - a svi musicare!!! I svi trebaju da imaju koristi od nekakvog nacionalnog saveza ako ga bude. Mi smo ipak samo jedan mali deo musicarske populacije u Srbiji. Mozda (verovatno :) ) najaktivniji i najnapredniji ali ipak mali deo. Sigurno ce nas biti sve vise, ali nikada me smemo pomisliti da su svi kao mi!


E svaka ti je ka' Njegoseva :hammer:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ako bog da nesto mora da se dogodi, nesto cemo postici sa ovim, napravicemo nesto, revire, organizacije svoj fond....svi ce imati koristi od toga i oni sto u potaji musicre a ne cuju se i oni koji ce tek poceti da musicare dacemo veliki doprinos, polomicemo se da nesto postignemo i kad postignemo nece nas niko pogledati ko "usmrdjo sir". Ne treba ovo da bude prepreka, ovo je cinjenica sa kojom treba da se suocimo na vreme jer ce nam biti lakse kasnije!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Napravicemo revire i to, opasne! Ja imam plan da napravim toplovodni musicarski revir sa stukama od po 7-8 kg, crvenperkama od po 600-700 g, saranima od po 10 kg, grgecima od po 1 kg... Ovde u Srbiji su odlicni uslovi za ovakve musicarske revire. Onda ce bosanci i ostali da dolaze kod nas. Udisanje sumpordioksida i amonijaka razradjuje pluca! A pluca bi mogla da stradaju prilikom gazenja ledene vode Ribnika, Plive ili Drine.
Dakle, bice ovako: dok si mlad- pecas u Bosni, a kad ostaris (preko 25 god.) dodjes u Srbiju na rehabilitaciju. Bice za svakog po nesto. Ex-Yu ce biti najjaci musicarski kraj sveta.
Malo se zamlacujem, ali ovo bi se moglo ostvariti. A mozda sam i poludeo loveci ovih dana stuke na popere (normalno, musicarskim priborom). Uh, kako samo kidisu. Cimnes pa stanes, cimnes pa stanes... a uzima kad zaustavis popera. Kao na suvu muvu!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix i Bass-a imaj u vidu ;-) Ta riba mnogo pruža na štapu!
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
Pa Mix i ja bi da napravim jedan revir sa potocarama od 5-6 kila i lipljenima preko 50 cm al neide,ko da mi da reku da uradim to (jedino da je kupim,al odakle mi pare)a onda znas posto je mladj!!!!mrka kapa od svega!
I ja bi da se ukljucim i pomognem kolko ja moguce al KAKA VAJDA OD MENE:)))
bas zato sto ne koriste svi internet zar nebi bilo dobro napraviti sekcije po gradovima pa da se jednom nedeljno okupljaju clanovi i polemisu,maravno ni neka skola musicarenja nebi lose legla!!!
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Mix pa da pecas stuke ko onaj amer sto ga imas na slici! Joj sto bi to bilo lepo... :hammer: :hammer:
 

skeg

Junior member
Učlanjen(a)
12.09.2006.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
ej pa pozdrav, ljudi,

ovo mi je prvi post, pa malo da se upoznajemo:

Zovem se Peter, madjar sam, iz madjarske...pa oprostite mi gramaticne greske... :roll: fly_alien
neke ljudi me valjda i znaju, "Milance", Sena, i drugi sa Drine - sigurno.
vec vise od deset godina redovno dolazim u S. pogotovo na Drinu. a i pecam po celoj "Ex-Yu". glavnom u Bosni.
Pecao sam na svaki nacin, ali u poslednjih 8 godina samo musicarim.
u stvari musicarenje postalo mi najvaznie stvar u mom zivotu...stacu :roll: 
moja sadasnja najveca obsessija je dvorucna bacanja i lov bucova na lagan dvorucni stap...

a da ostanem na temi:

za te ljude koje ne veruju u snagu interneta:
pre valjda dve godine, postao slican musicarski forum kod nas, a kako nasi musicari postali sve aktivniji, osnovan Musicarski Savez Madjarske. Savez je star godinu(i po) dana...
Vec smo u fazi da organizujemo selektivne takmicanje da izaberemo Madjarsku reprezentaciju, Savez je u toku da dobije internacionalni status, imamo razne aktivitete od rehabilitizacije reke do skupljanje smece ...itd.
Ovog vikenda imacemo posledje takmicanje na reci San, u Poljskoj.

a mislim da Vi imate takvu prirodu (-sto mi nemamo-), takav potencijal, koji - ako ga pametno iskoristite - stvarno mogli bi ste postali vrlo jaki u svetu...

Naravno teskoca uvek ima. imamo i mi dosta. i kod nas prethodne 'saveze" su "umrli", a sada,- mozda i zbog interneta - nekako smo postali jaci, i izdrzljiviji, a organizacija zivi i radi.

Sarada medju nas bi bilo super! ...ma, krajem oktobra sam opet na Drini, pa razgovaravcu i Senom, malo...

evo par link:- bar slike mozete da razumete... (sve je na madjarskom...  :roll: )

http://www.muhosz.hu/forum/

slike:
http://www.muhosz.hu/forum/index.php?act=module&module=gallery

http://www.legyezohorgasz.hu/modules.php?op=modload&name=Coppermine

a ovde bice i na engleskom...(sad " under construction")

http://www.muhosz.hu/

aj' pozdrav!
 

Prilozi

  • speybucov.jpg
    speybucov.jpg
    63,8 KB · Pregleda: 205

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
zdravo kolege
zovem se Aleksandar Knezevic i iz Cacka sam
juce sam prvi put video ovaj sajt(slucajno) i mogu vam reci da je odlican ,svaka cast.
Musicarski savez je prvenstveno potreban da bi se kolko tolko priblizili zemljama u regionu ,svi na primer imaju svoje reprezentacije sam nas drugo ako se sto pre nesto ne ucini po pitanju revira u srbiji necemo imati gde da pecamo pri tom prvenstveno mislim na drinu koja iz godine u godinu postaje mrtvaja a, takvu reku nema niko u evropi.
Jedino kao musicarski savez imamo sansu da to napravimo u
srbiji zato molim sve one koji mogu da dodju na drinu u subotu da pokusamo nesto da uradimo. pozdrav
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian wrote:
dobrodošao kolega!

Bucov je zakon, ja sam ga jurio po Dunavu pre par godina i nauživao se. Jesi li probao da loviš smuđa sa strimerom. Tamo u mađarskoj imate lepe vode za smuđa. Mislim da je balatonsko jezero fantastično za toplovodno mušičarenje iako nikada nisam lovio na njemu. Probaj na Dunavu smuđa da mušičariš ako nisi do sada. Imat češ perfektno iskustvo.


Sebastiane molim te da se pridrzavas teme koja glasi "osnivanje FFF Srbije".
Ovo je poslednje upozorenje koje izdajem kao moderator ovog foruma :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne ne skeg, dobrodosao na sajt, ovo upozorenje se odnosilo na ove starije korisnike, a ne na tebe koji si prvi put tu!
Mene i onako niko ne yebe na ovom sajtu, pa se foliram nesto i glumim strogocu :hammer:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pozdrav Bato i dobrodosao na sajt,
I ja se nadam kao i vecina da ce od ove ideje najzad da dodje do realizacije!
 
Vrh Dno