Osobine i nacin zivota pastrmke

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
E Milance ja sam napisao "Evolucija = Nastanak(razvitak) zivota" nemoj da slusas Simsona nego procitaj sta sam napisao....
A i Silvio sa kojim se slazes kaze da su od "pretka doslo do nastanka dviju vrsta"...
Ja mislim da moze da se upotrebi u ovo slucaju i nastankom i razbojem zivota jer u ovom slucaju mogu da se koriste oba dve reci i da imaju vrlo slicno da ne kazem isto znacenje...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
gegula je napisao(la):
milane druze,i nad popom ima pop.....ako te covek nervira sa svojim pisanjem treba da ga ignorises , ne treba da te pogadjaju ovakve stvari...pisi sta mislis ali nemoj uzimati nista licno ovde sto se pise...pa ko da ne znas da mi srbi svaki ima svoju politiku :hammer: :hammer:

Gegula na pocetku si lepo rekao, ignorisanje je lek za nerviranje. Ali ovo sto svako ima svoju politiku je takodje nebuloza jer se ovde radi o elementarnim cinjenicama a ne o nekakvoj politici i na ciju stranu ce vaga da pretegne (na moju sigurno u kg :hammer:).
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Ja mislim da moze da se upotrebi u ovo slucaju i nastankom i razbojem zivota jer u ovom slucaju mogu da se koriste oba dve reci i da imaju vrlo slicno da ne kazem isto znacenje...

Lose mislis i iznosis netacne stvari, nemaju te dve reci ni slicno znacenje. Imaju slicnosti koliko kamen i good year zimska guma u kontekstu koji ti pominjes. Zato sto je good year guma sastavni deo tocka automobila a on je nastao od kamena. Ali se kamenjem bave geolozi a gumom tehnolozi. Jel ti sad jasnije u kontekstu cele price?
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Simsone ne pretim ti nego ti kazem da obratis paznju sta pises...
I ajde da spustimo loptu....
poredjenje je smesno kamen i automobilska guma  :) to su predmeti a ne zive stvari prvo moras da naucis da razlikujes te dve stvari pa tek onda da se kvalifikujes za diskusioju samnom

1. svinja je nastala od zeca
2.  svinja je evolvirala iz zeca
3. svinja se razvila od zeca
U ovom kontekstu sve tri reci mogu da se upotrebe i sve tri da budu tacne.....
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Simsone ne pretim ti nego ti kazem da obratis paznju sta pises...

Ili ce biti sta? :D

Stojim iza svake reci napisane na bilo kom forumu ili izrecene javno. To valjda znaci da sam i pre nego sto sam napisao obratio paznju sta pisem. A tebi ako se ne svidi, ugasis racunar ili preskocis moj post.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Milane,
Prvo i osnovno, nema potrebe da pretis bilo kom clanu. U najmanju ruku je neumesno. Ako imas potrebu da se nekome nakrsis imas privatne poruke i tu pisi sta hoces.
Drugo, poslusaj malo ako ne Simpsona, onda Milanceta. Jedno je nastanak a drugo je razvijanje. Postoji i nesto sto se zove hemijska evolucija... sve u svemu spusti malo loptu i prvo se dobro informisi o onome sto komentarises. Pogotovo u temama koje imaju za cilj, barem u pocetku  :doh:, da budu ozbiljne. U Spanskoj pisi sta hoces.
Salut
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bas me "vuce za jezik" rasprava o evoluciji i tom pravcu ali se suzdrzavam i ne želim da išta kažem na tu temu ovde...ljudovi, kanite se čorava posla nego lepo da nastavimo sa temom...idite na kavicu pa tamo razmenite par reči ili krošea...

Činjenica je da se neke pastrmke teže ili lakše prevare. Takvih ima kako među onima koje su od malena odrasle u prirodnoj sredini tako i među onima koje su puštene iz bazena. Zašto? Odogovora je tu mnogo i uglavnom nagađanja.
Ne možemo sve da razumijemo ali je dovoljno da znamo nekoliko bitnih stvari: pravilan pristup vodi, pravilna prezentacija mamca, pravilno vođenje mamca i pravi mamac u pravom trenutku.

Svaka voda ima neka svoja mala pravila i tako "svoju priču". 

A ko što sam več pre rekao (a i Silvio je nešto spominjao gojitvene potoke) najradije vidim da ako se reka uopšte poribljava da se to radi ribama uzgojenima u prirodnoj okolini ili slično a betonske bazene mrskog prihvaćam. Možda grešim ali to je moje laično gledanje na tu materiju. Krivo mi kada vidim veliku a krljavu ribu  :'(
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
U pravu si Dr Lucky necu vise nikom da pretim, nisam ni mislio da pretim ali nema veze....
  Prvo ja nigde nisam napisao da je evolucija prvi nastanak zivog organizma, nego je bukvalista to zakljucio iz "Evolucija=nastanak zivota" sto nije netacno ali nije ni pravilno napisano, sto sam ja vrlo brzo uvideo i dodao u zagradi "(razvijanje) zivota"....
Prvi zivi organizam po teoriji evolucije je nastao kako kazu udarom groma u more kada su nastale prve aminokiseline osnovne gradivne materije zivih organizama.... A doljom evolucijom je nastalo sve ostalo, definicija iz knjige....
Uostalom nebitno je skroz, ja tvrdim da u ovom slucaju i jedna i druga rec mogu da se upotrebe, jer nije evolucija razvijanje samo jednog zivog organizma nego nastanak hiljada ralicitih organizama od aminokiselina....
The end

Vratimo se temi kao sto Sebastijan kaze...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja bar priznam da "ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα" ali uvek kada idem mušičariti pastrmku nešto novo uočim što označava neki napredak, valjda ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Kolko postova, a nijedna slika, kam ga Topalko da vidi ovo čudo!  :-*

Moram to dizmenim, pa zato evo jedne lepe slike od pre par nedelja koja se tiče života pastrmke. Tačnije zlatovčice, one jezerske. Evo ih u sred mresta!
 

Prilozi

  • mrestazlatovke.jpg
    mrestazlatovke.jpg
    362,6 KB · Pregleda: 158

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Teti pakos', htedoh dizmenim sliku i stavim manju, isteče vreme za edit i nekako ostadoše obe!  :doh:

Molim urednika duredi pos' i obriše veću sliku, jerbo si iste, samo je veća veća.  :-*

I na kraju može da obriše i ovaj post.  :blush:
 
Vrh Dno