Osobine i nacin zivota pastrmke

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
MILANE I PO TAKVIM VODAMA UVEK IMA NEKI OTISAK, ZATO SE RIBA I LOVI DOBRO U PROLECE u nekim tišacima, mirnim delovima....pogotovu na glistu..

a kako vidi ne znam.

o mocnim culima ribe samo jedan primer....da li bi neko probao nocu ispod osvetljenog mosta u mutnoj reci na -5stepeni i oko 5m dubine probao da lovi na muvu, bilo kojom tehnikom?

te uslove sam imao pre neko vece, a drugar nekoliko veceri pre toga....odvalili su belu ribu na nimfe :) bez vibracije bar neke vece, bez mirisa, osim mozda duvanskog....meni je to bilo neverovatno.

jos jedan primer je da sam na gradcu gledao licno kako pastrmke skupljaju najsitnije midzeve po vodi kao oranje....
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
911
Da ja sam ulovio pastrvu mekousnu od 3kg na muhu nimfu 14 žutu u 23 i 30h, ali na dijelu rijeke ispod mosta pa malo niže ali most je bio osvijetljen dubina 4-5m ;)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Jebote a ja mislio da ribe ne razmisljaju :hammer: :hammer:

http://www.youtube.com/watch?v=C0pICGDyxNg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
eh.... to su japanske breee....ove nase trebaju jos milion godina da dosignu taj nivo  :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma bitno je da ti znas nesto, evo sad si naucio da ribe razmisljaju, jel tako? Ili ipak nije :D
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ako naucnici nisu utvrdili da li ribe razmisljaju ili ne, najblaze receno nezahvalno je diskutovati o tome ili tvrditi da ribe ne razmisljaju ili sta si vec pisao na tu temu....
A video je interesantan, ovo je malo ko ocekivao da ribice mogu nesto ovako da rade....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako ova zemlja potraje još par decenija ili čak vekova...naučnici ima da utvrde još more novih stvari a stare da oporvgnu...neke da potvrde...kako god, plaćeni su za to da nešto pronađu pa makar i malo prekroje po svoje  :hammer:

Lako je istraživati stvari koje se mogu izmeriti, doživeti...ali npr. doznati kako sama riba vidi... heh...to če možda za uvek da se temelji na predpostavkama...

Meni kao ribolovcu je među najznačajnijim stvarima spoznati prehramebe navike ribe na toj i toj vodi, kako reaguje na ove i one imitacije itd. Zatim, gde se riba najviše zadržava i kada. Znači lokacija i prehrana pastrmke na toj nekoj vodi. Takve stvari mi ribolovci najbolje spoznamo čestim boravkom na toj nekoj vodi i za to nam nisu potrbni doktorati nekih visokih institucija.

Malo sam sada več provalio navike pastrmki na nekim vodama i ogromna je razlika između mojih prvih izlazaka na ta mesta onda i sada.  Neke naše lokacije na kojima lovimo često skrivaju neke male tajne koje se uoče retko. Da bi se to uočilo moraš biti na pravom mestu u pravo vreme i uočiti to i pravilno primeniti ;)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Evo sad mozete da nastavite na topalovic.net posto je covek kulturno ukrao zanimljivi deo ove teme i napravio "svoju" temu pod naslovom " Koliko je ribi potrebno oporavka za ponovni napad !" :D :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Aha malo morgen :hammer: :hammer:

Ni u snovima ne moze da predpostavi koji mi je nick, toliko blizak njemu da nije ni svestan :hammer: Pa mi smo u neku ruku drugari :D
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
simpson H je napisao(la):
Aha malo morgen :hammer: :hammer:

Ni u snovima ne moze da predpostavi koji mi je nick, toliko blizak njemu da nije ni svestan :hammer: Pa mi smo u neku ruku drugari :D

Hehehehehhe...sumnjiv si mi skroz, pazi smanjio sam cifru na 5 nickova i steze se obruc sve vise...al bez straha, cune te izdam...de drotu...nema sanse  :)

A de se njemu dede admin...onaj nas u belom svetu...CAKAN bese nick?????Shvatio co'ek sta se radi na brdovitom Balkanu...
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Mnogi ribolovci misle a i o tome se dosta pisalo u strucnoj literaturi,da pastrmka pristupa mamcu nesvesno i pod uticajem nekog refleksnog pokreta.Iako na takvo pitanje u kome bih trebalo zaci u mozak pastrmke ,,ako ga ima,,te nakon toga dati konacan sud.Nemoguce je odgovoriti sa apsolutnom tacnoscu ,ipak iz posmatranja njenih navika ili stava o pojedinim slucajevima,mogli bi smo reci da nista nije nesvesno kod nje,Kad je gladna postupa po nagonu kao svaka zivotinja ,uzme mamac zustro i pomamno a kad je sita,cini to lenjo,izbiracki i neodlucno.Doduse to nije pravilo i tako se ponasa kada izdaleka vidi plen koji nailazi strujom pod nos i da nema opasnosti.Tada u uzimanju musice pokazuje nekakvu nestasnu mirnocu u kojom bi se sa zeljom za hranom pokazala volju za igrom,nesto slicno kao macka sa misom,stom razlikom sto pastrmka kad jednom zahvati plen ona ga ne ispusta iz usta.
 
Vrh Dno