Otvor!

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Mixmaster je napisao(la):
Danas sam skinuo neopren, goretex i lepo i kulturno gazio bez ikakvog kombinezona. To je vrhunski ribolov i pravo uživanje. Dosadilo mi je više da ličim na astronauta.
Pre ribolova pozvao sam šefa ribočuvarske službe da proverim koliko klenova smem da ukokam. Kaže: "Osam!"
U redu, OK, nema problema! Samo, mojih osam nišavskih klenova od danas teški su preko 6 kg. Onaj ko je pisao nove propise nadao se da će da zajebe najbolje klendžije. Nije mu uspelo. Najbolji će da šetaju više klenovine, dok će paceri tek sada da gutaju knedle.
Ovo sam ulovio za 2 sata. Za to vreme sam oslobodio bar 20 komada od 20- 25 cm. Kada sam bio zadovoljan "osmorkom", prešao sam na pastrmke, mada je klen tek "proradio ... :hammer:

Svaka cast!!
Da li je bambula u pitanju,ako je koj br??
 

Ico

Junior member
Učlanjen(a)
17.03.2009.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
jucer predvece otisao sam isprobat novog Sage Louncha 4# i rolu Vossler, šnjora Rio..lovio sam na bambulu s crvenom guzicom (obicnu crnu i boju ose nije htjelo)..najveci klen 52 cm, prekrasan dril, riba i prezadovoljan priborom..lovim na plitkom kanalu i zanimljivo je to da bambulu većinom gađaju veći klenovi (xxl veličine je bambula jer su i klenovi takvi), dok red tak palmeriran ili red tag foam zelena leđa automatski kako padne napada sitniji klen..ove XXL bambule valjda se boje da kad padne ih ne ubije pa bježe od nje  :D
 

Ico

Junior member
Učlanjen(a)
17.03.2009.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
zaboravio sam napisati da kapitalac i dalje pliva jer je pušten
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naravno da je bambula. Danas sam ponovio sve što sam radio juče, samo što mi osam klenova nisu bili teški 6 nego 4.5 kg.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Novosti:

U Srbiji je ukinut lovostaj na klena, a dozvoljeno je zadržati 10 komada dnevno. :tbumb:
Ostaje mera od 20 cm, a uprava ribarskog područja jedino može da odredi poneki preliv ili rukavac za mrestilište i zabrani izlov primećenih klenova na kratko dok ne završe mrest.
Izgleda da su se naši zakonopisci opametili.
 
Vrh Dno