Otvor!

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Mixmasteru,jel neces da se naljutis ako te nesto ozbiljno pitam?
....zasto ti imas toliku potrebu da ubijes sve sto ulovis?  ???
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
sasats je napisao(la):
Mixmasteru,jel neces da se naljutis ako te nesto ozbiljno pitam?
....zasto ti imas toliku potrebu da ubijes sve sto ulovis?  ???
:lol: :doh:

Sasats, na ovom forumu ima onih koji zaista ubiju sve što ulove, a prilično su slatkorečivi. Upravo zbog takvih, moje reči su grube. Međutim, kao što slatke reči ne znače da je njihov autor milosrdan, tako ni moje grube reči ne znače da sam ja ubica. Pročitaj ovo:
Ja sam u proteklih 10 dana (na primer) ulovio i nežno (vešto) oslobodio najmanje:
50 pastrmki (zadržao sam 5-6)
5 štuka (samo jednu sam zadržao)
100 crvenperki (sve koje sam ulovio)
10 klenova (sve koje sam ulovio)
....

Sasats, ko te je lagao da ja ubijam sve što ulovim? Molim te da mi odgovoriš na ovo pitanje.

P.S. Ne ljutim se zbog ovog pitanja. Naprotiv :tbumb:.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
covece ko me lagao??pa tako zvuce tvoji postovi  :doh: ovo iz prethodnog posta napisano otvara sasvim novu sliku , jednog prosecnog ribolovca koji voli da peca ,i zadrzi deo svog ulova jer ima SAVEST , a niko ga na to ne primorava  :tbumb:
dok si sve to lovio ,da li si bio pod budnim okom korisnika vode , pa si toliko ribe vratio ?? ili i kod tebe ribo cuvari slabo rade svoj posao kao kod mene , pa je selekcija ulova ostavljena tebi na SAVEST??
ljudi koji ne nose savest u ribolov ubijaju sve sto vide,i tako se ponasaju i kod kuce i na ulici...takvi savest i nemaju
....nemoguce je da jedan covek koji zivi za ribolov i musicarenje ne koristi savest , i nemoze ili nezeli da razdvoji  šta je dobro ili zlo, dozvoljeno ili zabranjeno, moralno ili nemoralno, vec mu je potreban neki kontrolor na reci da to odradi umesto njega
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hej, napisah da sam alergičan na povezivanje uživanja u mušičarenju i savesti. U mom slučaju, oslobađanje gomile riba je povezano sa drugačijim stvarima, a ne sa savešću.
Pastrmke su bile ispod mere ili u CR reviru, štuke takođe ispod mere, crvenperke su mi bile potrebne za poribljavanje privatnog ribnjaka (sa njima sam bio najnežniji), a klenovi su mi bili nepotrebni. Za sve to nije bila potrebna nikakva savest.

Nego, odosmo mi u debeli offtopic. Sasats, ti si opaki klendžija. Hajde, molim te, vrati nas malo u početak sezone mušičarenja klena. ;)
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ovo je postalo extremno zabavno. Naravno nije zabavno kad ovo citas kao musicar, ali ako te i malo interesuje psihologija ovo je pravo mesto za tebe. Posto znam nekoliko profesora sa psihologije predlozicu im da svoje studente posalju na ovaj forum i posebno pogledaju postove nekih clanova. Vrlo je moguce da ce neki od njih postati slavni jer ce imati puno kvalitetnog materijala za obradu posebno u oblastima klinicke psihologije i psihoterapije. A i ako ne budu mogli da smisle nista novo u svakom slucaju bice veoma korisno jer ce makar imati primere psihickih poremecaja u pisanoj veziji koju je pisao licno pacijent.
Jedna napomena samo, Sabrina Špilrajn je odavno napisala remek delo psihoanalize "Destrukcija kao razlog postojanja" tako da paznju bolje da obrate na druge poremecaje.

P.S. Mislio sam da je uklanjanje nekih clanova najbolje resenje za forum. U stvari verovatno i jeste, ali mislim da ne trebamo biti sebicni i misliti samo na nase zadovoljstvo, vec dati skroman doprinos nauci zarad svih nas i boljeg sutra.

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Vidim ja da će da radi ovde gumica. I pored upozorenja da se u ovoj temi piše o tom danu, niko nije uzeo u obzir to.

Za rasprave imate temu http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=2327.0
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Neću obratiti pažnju na zlonamerni post našeg člana u čijoj istoriji postova ne pronađoh baš nijedan o mušičarenju.
Tema "Otvor" se može sagledati iz više uglova, što članovi foruma i čine. Malo smo se zaneli oko nekih objašnjavanja i filozofije, ali se nadam da će ulovljene klenčuge uskoro okrenuti tok priče u drugom smeru ;).
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
:whistle: :DSamo sto sam dosao sa Rasine..otvori sezonu na klena,a ujedno ga i razvalio,pao  jedan krupan,kog sam doneo kuci,a dvadesetak sam vratio.. Bilo je extra posle tri nedelje ne musicarenja.. Muva osa bambula iako je Rasina  mutna dobro radi!!
Slika nazalost nema...ispraznile mi se bat. na aparatu :mad:

Pozzzz 

Hvatate li vi klena???
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Bravo Lazare! :tbumb:
Ja tek u ponedeljak idem da ozbiljnije musicarim na Rasini,racunam da ce se taman izbistriti do tada.
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Hvala!! Vec je pocela kod mene da se bistri..do ponedeljka bice super :bye:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
lazar je napisao(la):
:whistle: :DSamo sto sam dosao sa Rasine..otvori sezonu na klena,a ujedno ga i razvalio,pao  jedan krupan,kog sam doneo kuci,a dvadesetak sam vratio.. Bilo je extra posle tri nedelje ne musicarenja.. Muva osa bambula iako je Rasina  mutna dobro radi!!
Slika nazalost nema...ispraznile mi se bat. na aparatu :mad:

Pozzzz 

Hvatate li vi klena???

+
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Rasina,Lipovac ,oko 10 klenova,ovaj sa slike je bio najveci...svi su
vraceni.
 

Prilozi

  • IMG_8289.JPG
    IMG_8289.JPG
    258,1 KB · Pregleda: 161

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
gringo je napisao(la):
Ovo je postalo extremno zabavno. Naravno nije zabavno kad ovo citas kao musicar, ali ako te i malo interesuje psihologija ovo je pravo mesto za tebe. Posto znam nekoliko profesora sa psihologije predlozicu im da svoje studente posalju na ovaj forum i posebno pogledaju postove nekih clanova. Vrlo je moguce da ce neki od njih postati slavni jer ce imati puno kvalitetnog materijala za obradu posebno u oblastima klinicke psihologije i psihoterapije. A i ako ne budu mogli da smisle nista novo u svakom slucaju bice veoma korisno jer ce makar imati primere psihickih poremecaja u pisanoj veziji koju je pisao licno pacijent.
Jedna napomena samo, Sabrina Špilrajn je odavno napisala remek delo psihoanalize "Destrukcija kao razlog postojanja" tako da paznju bolje da obrate na druge poremecaje.

P.S. Mislio sam da je uklanjanje nekih clanova najbolje resenje za forum. U stvari verovatno i jeste, ali mislim da ne trebamo biti sebicni i misliti samo na nase zadovoljstvo, vec dati skroman doprinos nauci zarad svih nas i boljeg sutra.


Ti si moj IDOL..... ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas sam skinuo neopren, goretex i lepo i kulturno gazio bez ikakvog kombinezona. To je vrhunski ribolov i pravo uživanje. Dosadilo mi je više da ličim na astronauta.
Pre ribolova pozvao sam šefa ribočuvarske službe da proverim koliko klenova smem da ukokam. Kaže: "Osam!"
U redu, OK, nema problema! Samo, mojih osam nišavskih klenova od danas teški su preko 6 kg. Onaj ko je pisao nove propise nadao se da će da zajebe najbolje klendžije. Nije mu uspelo. Najbolji će da šetaju više klenovine, dok će paceri tek sada da gutaju knedle.
Ovo sam ulovio za 2 sata. Za to vreme sam oslobodio bar 20 komada od 20- 25 cm. Kada sam bio zadovoljan "osmorkom", prešao sam na pastrmke, mada je klen tek "proradio ... :hammer:
 

Prilozi

  • Postujmo propise.jpg
    Postujmo propise.jpg
    144 KB · Pregleda: 222
  • Ima se moze se.jpg
    Ima se moze se.jpg
    20,7 KB · Pregleda: 195
Vrh Dno