Papučarski Rock and roll

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Malo experimentisanja dok ne počne sezona!Prva je na 16-ici a osa na 14-ici!
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Dobre su ti ove,nego hocl bit taj step bay step  :whistle:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.008
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
            Koja ti je ovo udica sasaPI? Reci mi da li je ovo tvoj rad? Kupio sam odavno par ovakvih modela u Leskovcu, i podseti me na njih ova tvoja lepotanka.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Muva nije moja! A što se tiče udice to je gamakacu C 12 FB; No-14.Probao sam nešto ali mi se nije dopalo,sutra popravni !
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Prvo ispravka za osu!
Nekoliko sezona unazad,tamo krajem maja i početkom juna svedoci smo velikih i mutnjikavih voda. A baš tada klen (krupan) izgladneo od sexa (čitaj mresta) trebao bi da kidiše na sve živo što mu se ponudi,pljusak bilo čega na površinu izmamio bi na površinu gomilu siće koji u želji da što pre zgrabe muvu i ne gledajući šta je palo, kidišu na nju! Krupniji se drže malo dalje od jata u nekom zaklonu i čekaju da im sa grana ili sama reka donese nešto za klopu, nebili povratili snagu utrošenu u borbi za produžetak svoje vrste. Tada je i on manje oprezan i pokupiće muvu bez previše razgledanja i "mirisanja" !
Ovo što sam napisao važilo je do pre nekih 10- god. kada je riblji fond bio mnogo bogatiji i krupnog klena bilo mnogo više na našim rekama, a sada se vraćam na početak posta i velike i mutnjikave vode koje nas muče (bar mene) čak do početka jula.Mnogo faktora je u igri,vodostaj se menja svakodnevno(HE,kiša) voda čas bistra-čas mutna a da bi ugođaj bio kompletan tu su bageri koji na većini naših reka prave rusvaj i pičvajz! Šta htedoh reći  :doh: ! Izađete na svoju omiljenu lokaciju i hoćete da pecate klena a zadesi vas jedan od gore navedenih faktora  :'( ? Dilema-šta sad?Pokušati na mokru,nimfu  :nowink: ne naravno ,sad je vreme najatraktivnijem lovu klena na SUVU muvu! Ali šta mu ponuditi u situaciji ako nas kolje neki od gore navedenih faktora? Da ne tupim više  :D evo nekoliko muva u "čudnim" bojama koje su dobro lovile po malo većoj i mutnjikavoj vodi kada su svi već dokazani favoriti zatajili ili otkazali poslušnost  :D !
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Osice po mom ukusu i odlican izbor udice za ove muve :tbumb:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.008
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
              Stvarno je prelepo videti ovakve radove i prcocitati odlican tekst...hvala SasaPI!!!!  :tbumb:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Dugonoge..... igrao se malo sa nekim programčićem za editovanje i korekciju fotki  ::) !
 

Prilozi

  • dugonoga.JPG
    dugonoga.JPG
    175,7 KB · Pregleda: 462

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Nista ovo ne valja...pastrmke i klenovi ne vole tipule  :doh:  ;)
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Ako ih ne vole što bezveze da ti zauzimaju mesto u kutiji  :bleh: !
 
Vrh Dno