Pastrmka 2010

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lepo je odkriti jednu takvu rečicu a pri tom da si na njoj krstio i svoj bambus  :tbumb:
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Hvala :). Taman isplanirao za sledeci dan da koristim strimere i da pokusam i vece parstrmke, kad tamo kisa od 4 popodne i do 10 ujutro, voda jako mutna pa sam odlucio krenuti kuci.
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Reka Visočica, pre nekoliko dana. Pastrmku od 62 cm, tešku 2,3 kg upecao na nimfu BH Zečje uvo # 10, predvezom 0,18 mm, mušičar najstarije srpske generacije Božidar Andrejević - Ćona. Iako na pragu sedme decenije i dalje se najaktivnije bavi ribolovom i lovom. Jedan je od prvih mušičara ovog kraja i u svom ribolovačkom veku imao je mnogo ovakvih ulova.
 

Prilozi

  • Conina riba.jpg
    Conina riba.jpg
    111,5 KB · Pregleda: 229

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Baš dobra riba ,matica !Ulov za svaki respekt . Poštujem stare mušičare  ali ovakve se ribe trebaju vraćati nazad bez razmišljanja ikakvog .Pretpostavljam da nije poneta radi preparata pošto ih je Gospodin Ćona već dosta uhvatio u svojoj ribolovačkoj karijeri do sada .
Voleo bih da se kod nas uvede pored donje i gornja granica tj mera koje i kakve se ribe smeju nositi van . Neću mnogo da pametujem ali sam se oduševio sa emisijom o mušičarenju u Norveškoj na reci Bomsi ,akter je André Brun koji je kampovao nekoliko dana u nedodjiji bez ikakve civilizacije u blizini  .Razglavio je pastrmke svakakvih veličina i samo je uzimao dnevno po jednu i to neku omanju da bi imali za jedan obrok on i prijatelj i baš u emisiji u jednoj rečenici obajšnjava da se veće ribe moraju vraćati nazad ako već uzimaš za hranu onda uzmeš neki primerak srednje veličine kojih uvek i ima najviše .
 

pexony

Senior member
Učlanjen(a)
14.11.2008.
Poruke
111
Broj reagovanja
0
Lokacija
pirot
svaka cast za ulov,samo kod cika cone nema vracanja u vodu ni pod tackom razno.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
Bratko našao si ih napokon svaka čast za pajku i za BAMBOO :tbumb:
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Hvala, da nasao sam jos par recica blizu nekih 120-14 km od temisvara, nego nema ko da ih cuva i da brine o njima, jer ljudi koji zive tamo unistavaju pecajuci ga kada je voda mala i oni poloze ikru. koriste svetlo i neke viljuske, kao harpunom.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ta viljuška su valjda Osti ,boga pitaj  ... Eto ti EU  :-X a mi hoćemo tamo  :doh:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Mi hoćemo ali oni neće da nas prime baš iz tog razloga !  :hammer:  :hammer:
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Jeste, "OSTI" im se kaze i na rumunskom jeziku, nisam znao kako da ih nazovem na srpskom i zbog toga sam ih opisao:) na taj nacin. A sto se tice EU, ovi nisu stigli puteve da nameste koje je Causesku jos pravio po onim planinskim delovima rumunije. Ako im nije stigao put do onih reka, onda je razumljivo zasto koriste OSTi > SRAMOTA- neko bi rekao C'est la vie in Roumanie
 
Vrh Dno