Pastrmka 2010

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Šteta za ribu, ali retko ko iz pirotskog kraja (pa i cele Srbije) bi je pustio. Ako ništa drugo, bar nije "pala" na kedera ili glistu...

Utešno je što je ovo najverovatnije riba poreklom iz Zavojskog jezera (tamo odrasla, pa ušla u reku na mrest ali se nije vratila, verovatno jer se zbog velikih voda nije osetila ugroženom, a bilo je dosta hrane u vidu klenova, grgeča i sitne bele ribe), a tamo ih dalje ima dovoljno. I to ima 3-4 puta većih riba od ove (da, lepo ste pročitali: 15-20 kg).

Naravno, ostavljam teoretsku mogućnost da je nepristupačna klisura Vladikina ploča izrodila ovoliku ribetinu...

Ali po svemu, uključujući oblik i boje pega, ovo je jezerska pastrmka.
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Goci je napisao(la):
Šteta za ribu, ali retko ko iz pirotskog kraja (pa i cele Srbije) bi je pustio. Ako ništa drugo, bar nije "pala" na kedera ili glistu...
Goci a jel si siguran u ovo? Negde sam procitao da je uhvacena na "Ruzno pace".
Mozda i na "ruzno parce"!
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Evo jedne za usporedbu od ove godine iz Jajca, pigmentacija skoro identična stoga se slažem s Gociem da je vjerojatno ova iz rsavaca zaostala poslje mrijesta:
 

Prilozi

  • Jezerka  Malo jezero Jajce 2010 12,5kg 100mm.jpg
    Jezerka Malo jezero Jajce 2010 12,5kg 100mm.jpg
    68,6 KB · Pregleda: 904

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Ona, nije zaostala, ona je krenula uzvodno u Visočicu u mrest.  Zavojsko jezero im je dnevna soba a reka Visočica soba za sexy aktivnosti.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf kolika je ova jezerka, al šteta je takvu ribu uloviti nemušičarskim načinom  :D a još veča šteta izmesariti na kraju.
 

pexony

Senior member
Učlanjen(a)
14.11.2008.
Poruke
111
Broj reagovanja
0
Lokacija
pirot
Sta da se kaze kada su nam oci gladne a dusa siromasna!
Na primer pre neki dan je covek uhvatio potocaru na Nisavi ,tu negde u gradu,oko kilo i po i sa istom se setao po gradu i *ur*io da bude vidjen kako je on majstor i to. Ni sam verovatno nije svestan koliko je on srecan covek sto mu je uopste takva riba uzela varalicu i to skoro u centru Pirota,da bi ta riba obesena kasnije setala po gradu. BRUKA
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
A neznam ova 12ka je uzela meps 3 a znam riba će biti preparirana ipak je trofej vrhunski malo tko bi je pustio s naših prostora
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ovakve kapitalke jedino mogu da razumem da budu ponete zbog nekog preparata ,ajde razuman čovek napravi takav neki preparat JEDNOM U ŽIVOTU pa ima kao neku  uspomenu ,mada ja ni to nebi uradio ...
Kao što reče Sebastian ipak su ove ribe najlepše kada plivaju u reci a neka fotka bude za uspomenu ... a ovakve matične ribe seći u šnicle i peći je ravno budalaštini ....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo jedne od danasšnjih jezerskih  :) nije neka komadina ali lepa jeste. Dobio sam ju u rano jutro u sam cik zore na malog belog woolly buggera. I još dve slične.
 

Prilozi

  • P9280081.JPG
    P9280081.JPG
    104 KB · Pregleda: 299

VEKA SAX

Junior member
Učlanjen(a)
19.09.2010.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
pexony je napisao(la):
Pastrmka od letos uhvacena u Rsovcima.uhvatio je neki cova na ruzno pace
2jtjqa.jpg
Ova pastrmka je uhvacena na zivi mamac !!!!!!!!kakvo ruzno pace!100%proverena informacija.A da se ja pitam na visocici bi bilo dozvoljeno samo musicarenje i to SAMO SPORTSKI RIBOLOV (UHVATI I VRATI)Lepa riba ali STETA STO NIJE VRACENA NAZAD!!!!!!!!!!
 

VEKA SAX

Junior member
Učlanjen(a)
19.09.2010.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
na žalost mene se ne pita i nisam nikakav faktor...tkave ribe je šteta ubiti. Najlepše kapitalne ribe su te koje plivaju ponovo u svom staništu a ne kada su na zidu ili tanjuru. Ajde, da je reka prepuna takvih riba pa se onda dozvoli godišnje određen dozvoljen broj uplenjenih kapitanih riba tako da je brojnost kapitalaca velika a nikada pre velika ili premala...zar nije lepše slikati se sa njom i pustiti to nazad.........ma  :blush: đaba ja to uopšte i pišem   :doh:


šteta tako lepe ribe  :'(
Slazem se slikaj i vrati nazad.Velika steta!!!!!! :mad:
 
Vrh Dno