Pastrmka 2013.

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala Drogi!

Na našem delu Save su opažene pastrmke i oko 7kg teške što potočne što dužičaste. Ali nisu baš nešto brojne i velika je voda pa mogu biti svuda. Moj kolega je imao sreču prošle godine pa je naletio na potočaru od 70 i dobio je na malo strimerče na umirenom toku.
Dakle imam šanse več u Martu da zaglavim jednu od 80cm jer znam gde se muva. Jedna šaredužičasta od 84cm+ je ove sezone pala dok su lovili mladicu. Udarila na vobler. Navodno po nesreči jer je kao progutala vobler duboko oštetila štkrge pa su je uzeli...sada, koliko je tu istine ne znam mada sam malo skeptičan...ali ajd... šta je tu je...

Lepo je da bar znaš da takve ribe plivaju u vodi kojoj pecaš pa makr ih i ne bilo mnogo. Ako poskupi moje omiljeno mesto gde je baš dosta takvih od 60cm pa napred imam na domačoj vodi barem neku nadu  ::) :D :lol:

Lepo je to igrati se sitnim pastrmkama od 30tak cm na fini pribor ali... navukao sam se na tešku drogu... oni moji šarani su najviše krivi za to  :yeswink: Tako da sada non stop maštam o pastrmkama 60cm+

Ove godine ču jedno par dana da pokušam izmamiti neku veču jezersku sa našega jezera...za sada sve ove do 45cm  :blush: One prave mrcine su 90% u dubini i ne mogu da predvidim gde tačno. Sada otprilike več znam gde bi mogle da budu ali otom potom.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za danas ne znam ali kolega Lorenco jeste jučer. Upisao se sa dve od 50cm... za ostale sam čuo da riba nije baš nešto radila tako da i nisam propustio ništa posebno...ja ču sledeči tedan možda ako uvatim vremena posle posla.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Na Krki je u petak bio prekrasan dan i ulovljeno je nekoliko vrlo lijepih riba. Najmanje dvije preko 70 sam vidio, plus nekoliko okruglo 60-ki. Vrlo lijepe i borbene kalife. Nisam siguran da su ubacene. Nazalost, gro tih velikih riba skoncentrirao se na jednoj poziciji i nekoliko ljudi koji su tu prvi zgrabili mjesto su vrlo lijepo lovili. Nisu se zeljeli maknuti, sto je za razumjeti, pa smo svi ostali gledali i uzivali u suncanom danu. Loveci po rubu te zone, koliko se dalo prici, ulovio sam jednu 55-60 i petnestak u klasi 40-45. Na ostatku vode nije bas bilo blistavo. Tu i tamo koja manja riba, a do udaljenijih mjesta se nije dalo proci zbog snijega do koljene. Barem ja nisam bio raspolozen za takvo hodanje. Sve u svemu lijep pocetak.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
lep si ti overio otvor alp..nego potkrepi dozivljaj kojom slikom ako moze....
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Nisam imao pjesnicku inspiraciju za fotografiranje. Plus, zaboravio sam naocale, a i aparat na CB modu, jer sam cijelu noc nesto "pametno" radio. U grubo, otvaranje sezone na Krki u Sloveniji izgleda ovako...
 

Prilozi

  • kalifa-otvaranje.jpg
    kalifa-otvaranje.jpg
    68,6 KB · Pregleda: 397
  • krka-ob-krki.jpg
    krka-ob-krki.jpg
    75,3 KB · Pregleda: 392

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Manje ribe love se na nimfu, vece strimerima

https://www.youtube.com/my_videos?feature=mhee
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
hahahaahahahaaaa...pa ova druga slika je sjajna....ja tu ne bih pecao ni dzabe da mu daju....kanap preko kanapa.... :doh: :doh: :doh:
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
:D Nije bas tako "crno" kako izgleda. Ja to samo malo zlocesto komentiram. Nadje se mjesta i za miran ribolov. Posebno ako volis setnju (po snijegu).
Puno gora situacija je, recimo, na rijeci Mörrum u Svedskoj. Tu za doc do vode cekas u redu. Kad lovis sve ide u liniji. Jedan zabac, dva koraka naprijed. Kada izadjes iz vode, fino na kraj reda. Distanca medju ribolovcima je strogo definirana. Ali samo na najboljim pool-ovima. Vec malo dalje imas mira.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
a lepo, lepo.... evo jedni kolege se hvale i danas su lovili kod nas na jednom delu Save koji je sada otovoren i dobro su lovili ali manje ribe... ja možda sada jedan dan iza ove nedelje.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
649
Broj reagovanja
1.388
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Sa otvorenja na Gackoj. Drugi put sam na toj vodi, odnosno četvrti put sam u životu lovio pastrve, kolege i ja proveli prekrasan dan, svi se upisali s ljepim ribama, izgubili nekoliko velikih, a ja oborio svoje rekorde u potočnoj i kalifornijskoj pastrvi:



 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Posle ovakvih slika ,ovo izgleda smesno ali eto i ja otvorih sezonu.
 

Prilozi

  • Fotografija-0002.jpg
    Fotografija-0002.jpg
    180,8 KB · Pregleda: 373
  • Fotografija-0004.jpg
    Fotografija-0004.jpg
    363,9 KB · Pregleda: 327
Vrh Dno