Perdigones fly

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
To je vec postalo stereotip kao da ceski stil  automatski za motku i ko da tu nema neke ljepote i ko da je samo da  se uhvati sto vise ribe, sto i nije uvijek tacno ,,  Motka se moze uzeti i sa jednom muhom,,  Normalno ljepsi su zabacaji  pogotovo kad su dalji sa jednom muhom ali ceski stil nije samo da drlja po dnu na kratko vec tu ima dosta varijanti i nivoa i nije samo ceski da uzmemo muhu od  puno  grama i da drljamo po dnu vec ima tu  ljepote u vodjenju muhe i shnjuure i opazanja indikatora, zadire u dijelove rijeke koji su nedostizni  ostalim tehnikama  tako da iz svog iskustva  tvrdim da je to na neki svoj nacin zanimljiva i lijepa tehnika ,,
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
dzolix je napisao(la):
taj musicarski ceski metod

Ne postoji mušičarski češki metod. Češko nimfarenje blage veze nema sa mušičarenjem.

Jedini komad pribora koji pravi suštinsku razliku izmedju mušičarenja i drugih stilova ribolova je mušičarska struna - kanap.

Kod češkog umakanja kanap ne da nije neophodan, ne da nije potreban, nego samo smeta. Tu je samo zato što ne bi bilo baš lepo da ljudi dodju u revir ili na ff takmičenje sa petljašima.
 
A

Aleksandar993

Guest
https://books.google.rs/books?id=YanBEVAOjuYC&pg=PA3&lpg=PA3&dq=first+nymph+made+fly+fishing&source=bl&ots=vnhyQp7cpZ&sig=ofpOlp-hhvpf-gzMcB5pfYdINcA&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwj1hfqG1vjMAhVJkCwKHeXqBUYQ6AEIJjAC#v=onepage&q=first%20nymph%20made%20fly%20fishing&f=false

Ako nekog interesuje i ima vremena neka procita.

A npr ima dela u kome se spominje da je Frank Sawyer izneo nekoliko argumenata da je za nimfarenje potrebno vise vestine nego za suvu muvu.

Mozda, mozda ne.

Lepota musicarenja:

"I have many loves and Fly-Fishing is one of them; it brings peace and harmony to my being, which I can then pass on to others"
~ Sue Kreutzer




Sent from my HTC One using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Dal je cesko musicarenje ili ne...dok god je dozvoljeno jeste. Nekom je lepo nekom nije. Mnogi koji su juce poceli da musicare i nisubprobali pola tehnika daju sebi za pravo da pricaju sta je musicarenje a sta ne. Ja volim nimfarenje, cesko, 'bosansko'... Nebitno mi je.

Perdigones imaju svoju svrhu. Nisu isto sto i fazan i zec ali imaju svoj momenat i svoju primenu. Takodje perdigones nije jedna muva pa da se kaze to ne lovi na gradcu npr... Fazan lovi super, ali i nimfa sa dabingom iste boje isto tako lovi dobro... O ukusima se neda raspravljati. Al iskreno ide mi na zivac kad neko ko nema pojma o nekoj tehnoci ili muvi pocinje da filozofira o istoj... Treba probati u nekom duzem periodu pa onda zakljuciti. Ili lepo reci, nisam probao al mislim da nije toliko efikasno... Fazan mi je i dalje omiljena muva. Goranu grubicu je to zec....ko gresi? Spanci odrase ribe na perdigones... Da se nosu zbunili? Sve to lovi....kad covek zna da primeni....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
MM je napisao(la):
Ne postoji mušičarski češki metod. Češko nimfarenje blage veze nema sa mušičarenjem.

Jedini komad pribora koji pravi suštinsku razliku izmedju mušičarenja i drugih stilova ribolova je mušičarska struna - kanap.

Kod češkog umakanja kanap ne da nije neophodan, ne da nije potreban, nego samo smeta. Tu je samo zato što ne bi bilo baš lepo da ljudi dodju u revir ili na ff takmičenje sa petljašima.
    Musicarenje kao ff ima vise tehnika nacina i svaka je prica za sebe i svaka tehnika ima odredjene prednosti i mane  u odnosu na neku drugu tehniku i svaka od tih  tehnika ima vise nivoa stilova a mnogi se kace na samo neki extremni nivo odredjene tehnike i onda generalizuju ,,moze se uzeti  petljas ili neki stap od 10 metara pa loviti i na suvu  musicu  i imitirati  nacin kretanja insekta kako ni jedan  ff mahac nije u stanju pa to  nije lijepo i nije uvijek efikasno cak moze biti smetnja u nekim situacijama a moze biti i efikasnije nego normalni  ff ,,,U nekim situacijama za cesko  podvodno  nije neophodna shnjura ali u vecini situacija je neophodna isto tako i sa suhom kad lovimo  npr izbliza nije uvijek neophodna shnjura vec je dovoljan dugacki predvez,,  mozemo li onda tvrditi da lov suhom nije ff zato sto nije potrebna  ff snjura u tom slucaju , ,,
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Nebo napisao je Günter Feuerstein :) I po meni je u pravu :) al da bi bio kompletan ribolovac tj musicar moras svaku tehniku da znas ma koliko ti se ne svidjala sto ne znaci da treba stalno da je koristis :)
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
https://www.youtube.com/watch?v=7OXMTSVrsHQ
https://www.youtube.com/watch?v=croFzwjPtNg 
Malo sam istrazivao,pedrigones nimfe su sirok pojam,ima mnogo varijanti,evo kako to rade Spanci ..  :)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Oholi jeste pogodio jedan deo tj da one Imitiraju nimfe jednodnevki pa sam ga pustio ali realno Perdigones nimfe imitiraju sve zivo sa dna reke, a cesto budu stimulator za ribe. Inace Spanci ih I jesu smislili ima par godina od tada. Obicno se prave u velicinama od #14-#20 mada u vecini slucajeva idu na 16-18 I smisljene su kao nimfe sa vecom tungsten glavom I tankim telom prelakiranim da bi lakse postigle zeljenu dubinu tj isle na dno. Obicno idu u kombinaciji 2 nimfice.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja imam 4 takve nimfe u kutiji i sve 4 sam upisao ali kao single muvu,ali ja ih koristim kada se vec valjano napecam ,jos uvek nemam poverenja preterano u njih,a trebaju mi i sugestije za boju,verovatno su neke lovnije od drugih ..
Moze sa crnom tungsten glavom da imitira nekog punoglavca mene asocira na to  :)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Evo poslusaj Oholog idi neku maslinastu varijantu koja imitira nimficu jednodnevke. Onda pogledaj na youtube-u imam mali million varijacija :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Maricu, dal citas sta ljudi pisu ili si predodredjen da pises gluposti? Ako si poceo da konzumiras neke droge lepo reci da te razumemo. Mozda ima neko nekog ko moze ds ti pomogne....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
[quote name="oholi" post=151133 timestamp=1464271700]
Bih i to, da si pitao.
Maricu... Kako koja uglavnom su fantasticne imitacije ali vexinom jenodbevke... Stim da love i kad su kedisi aktivni bez obzira na repice. Bitna je prezentacija


Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk
[/quote]

Ok.

Aj sad od pocetka....pomenuo sam jednodnevke, fantasticne imitacije.... Kedise...
Ok propustio sam da kazem da verovatno pojedine boje imitiraju i kamenjarke male.... Diptere takodje....

Samo mi reci kad si postao strucnjak toliki za perdigones?

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno