Polarizacione naočare

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
erminsisko je napisao(la):
Pozdrav, Interesuje ma da li ce ove naocare da pomognu kod talasaste vode koja predvece svetluca toliko da ne vidim ni strunu a ne musicu  :lol: :-X.. ili da trazim neke kvalitetnije

Polarizaciju najbolje iskoriscavas ako ti je sunce na 90 stepeni, tj da ti je skroz sa strane. Tada se najbolje vidi ispod vode.
 
Učlanjen(a)
18.05.2015.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Koja je razlika u boji stakala , kada se koja boja koristi?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
sretentomasevic je napisao(la):
Koja je razlika u boji stakala , kada se koja boja koristi?


Sent from my iPad using Tapatalk

Zavisi koja boja je spala sa kamiona onda je ta boja najbolja  :hammer:
 

ILIJA

Senior member
Učlanjen(a)
29.06.2011.
Poruke
131
Broj reagovanja
0
Ja na reku koristim zute i nisam pogresio. Svi moji drugovi su kupili braon. Ali kad malo zamraci oni vade naocare jer im je tamno a ja pecam. A bash tad radi suva muva. :tbumb:.
Treba vise boja ali po meni ako izabirash jednu onak uzmi zutu.
Jedino kad pecash na jezeru po jakom suncu ondak je bolje da imash tamnije.
Zaboravio sam da pisem. Imam Polaroid
 
Učlanjen(a)
18.05.2015.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Ja sam danas uzeo zute , neke jeftine ali i sa strane imaju pokriveno. Nadam se da ce se dobro pokazati jer sam u poslednje vreme imao problema sa malom musicom na povrsini, nista se ne vidi ... Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk
 

erminsisko

Junior member
Učlanjen(a)
28.03.2016.
Poruke
52
Broj reagovanja
1
Lokacija
Philippines
sretentomasevic je napisao(la):
Ja sam danas uzeo zute , neke jeftine ali i sa strane imaju pokriveno. Nadam se da ce se dobro pokazati jer sam u poslednje vreme imao problema sa malom musicom na povrsini, nista se ne vidi ... Hvala

Sent from my iPad using Tapatalk

Isti problem imam i ja, ma nigde musicee, ili je vim kad padne i sve dok ne trepnem, kad trpnem teleportuje se :D. Ajde javi utiske i javi koje su naocare.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Kisele :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ima li neko iskustva sa Vision p. naočarima ? Valja li to čemu ?
 
  • Like
Reagovanja: eko

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.724
Broj reagovanja
1.040
Lokacija
Svilajnac
Imao sam ja Vision, braon staklo u tonovima od tamne do skroz svetle boje. Proizvode se u Francuskoj ako nesto znaci. Na zalost umislio sam da mi previse razlicitih nijansi smeta a i inace ne volim da nosim naocare za sunce pa sam kupio polaroid sa jednobojnim braon staklom a zena je uzela vision, kada sam ukapirao da sam pogresio bilo je kasno da ih povratim... :hammer:
Video sam da vision ima nove serije koje se zamracuju na osnovu kolicine svetlosti kao one fotogrej za vid i to mi deluje extra dobro tako da mi je to u planu i da kupim ali ne bih na nevidjeno pa posto s proleca planiram da skoknem da eurofisha za nesto drugo probacu i naocare pa ako je dobro kao sto sam zamislio bice troska.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
926
Broj reagovanja
88
Meni je odavno bila želja za Maui Jim cvikama, te sam iste i nabavio, iako su svi današnji proizvođači pod jednim krovom, Maui kao brend i dalje pravi od pravog stakla, mana im je neka nijansica lošije polarizacije u odnosu na polikarbonate, kao i malo veća težina, ali zato bistrina i otpor ka grebanju mnogo više prevažu na drugu stranu.
Zelena stakla su mi najbolje legla, pogotovo što mnogo intenziviraju boje oko nas.
Po meni ne treba svašta ni držati na "očima"
 

Prilozi

  • IMG_20211111_080956.jpg
    IMG_20211111_080956.jpg
    47,1 KB · Pregleda: 16

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
...moja preporuka... navodno su oni i izmislili polarizaciju... isprobajte polaroid naočale... kvaliteta leća naj naj s obzirom na cijenu, u kombinaciji s prosječnim okvirima što polaroid koristi, cijena je cca 40tak eura, ako naiđete na stakla providno narančasto smeđe, obavezno kupite... vožnj, ribolov... druga dimenzija gledanja i doživljaja boja
 
Vrh Dno