Pole Dancer

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sasats,evo ovde da odgovorim.Ja uvek stavim mali ugao,mada,ovaj lik koji pravi na linku koji postavljam ne krivi glavu,ali se meni pokazalo puno bolje da se malo iskrivi,kao kod original pole dancer-a.Što se tiče otežanja,počo sam da ga stavljam ove godine,ali ne mnogo,taman toliko da se udica u vodi spusti i da poper podigne nos malo iznad površine vode,što je i najbitnije da bi strimer radio cik-cak.Evo par linkova ljudi koji rade slične verzije ovog strimera,mada ja ne stavljam nikakve tube u glavu popera,vežem polipropilen direkt na vrat udice.http://www.cascadecrest.com/index.php?option=com_youtubegallery&view=gallery&Itemid=31&galleryid=1&videoid=o5Sh2-uLs3g#youtubegallery

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Original pole dancerklip,i video posle njega na koji sam se sam najviše oslonio kad sam počeo da vežem ove stvari.

[youtube]xJT5ei8WEvQ[/youtube]

[youtube]jeatp-UTY7M[/youtube]
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sasats,ako odlučiš da radiš ove strimere,probaj da ti glava što više nalikuje ovom original pole dancer-u što radi ovaj Čarli B.Probao sam sve varijante,i jedino takav konusan oblik daje ne samo cik-cak rad,već se strimer mnogo lepo izvija dok je pod vodom,za razliku od ovih na drugim klipovima koji su prilično kruti u tom zara vrludanju.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
hvala ti puno na veoma korisnim informacijama . videcu ovih dana da pokusam prvog ako se snadjem za materijal  :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
da li mu to udubljenje u samo glavi i ostar ugao glave daju cik cak rad ili je nesto drugo u pitanju....ja sam napravio isto par komada od decijeg maca ,sad me guzica svrbi ne mogu docekati da ih isprobam...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
To udubljenje i ugao pod kojim strimer "sedi" na vodi,daju mu taj rad.Na vodi bi trebao da izgleda baš kao ovaj zagin zook na slici klipa.Samo nos treba da viri iznad površine kada poper stoji.Kada tako stoji, treba spustiti štap do vode i truditi se da prilikom kratkih povlačenja struna nema stomak.Kad se provali tehnika povlačenja posle se može izvoditi trista varijanti.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
razumeo sve...ce probam mora da lovi....
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Još jedan spremljen u kutiji.
 

Prilozi

  • 34.jpg
    34.jpg
    89,9 KB · Pregleda: 336

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Konačno naleteh na dobre policelonske papuče,gotovo idealne za izradu cilindara za ove pole dancere i druge varijante plivajućih strimera.Policelon čvrst,a lak,baš ono što mi je trebalo_Ovog sam uradio po original recepturi,sa tubicom u glavi.Po intenzitetu i uzbudljivosti bucovskih napada,ovi su mi top strimeri.
 

Prilozi

  • 17.JPG
    17.JPG
    62,8 KB · Pregleda: 288
  • 18.JPG
    18.JPG
    80,6 KB · Pregleda: 288
  • 19.JPG
    19.JPG
    69,2 KB · Pregleda: 283

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
prosle godine sam uradio jednog manjeg da probam na nekim vecim pastrmkama ali trt....ili su bezale ili su ignorirale a da je radio radio je bas kako treba jer sam ga radio po originalnom receptu. Probao sam I u sam sumrak ali nije bilo vajde... stukicama se je dopalo  ;) U svakom slucaju odlican povrsinski strimer...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Za bucova je dobar kad nema apsolutno nikakvog dešavanja na vodi.Tu je on,krstari,ali ne juri kedera,a ovo mu privlači pažnju.Mislim da je kod njega to presudan momenat,pobuditi mu pažnju imitacijom.Vrstan je opservator i puno puta sam ga gledao kad mu strimer,čak i mali,u trenu skrene pažnju,ali mu nešto zasmeta,i lagano otplovi dalje.Ja,uglavnom hvatam ribe na desetak metara od nogu,čak i bliže,i nagledao sam se njegovih raspoloženja pri napadu nebrojeno puta,u gro planu.Snimim ga kako se okrene ka ovom površincu,lagano krene,poput štuke,i onda BAM!Napadi su neverovatni!Lovio sam ga i gurglerom,i crease fly je bio u opticaju,ali ga ovaj cik cak razbija.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
istu stvar sam i ja primetio. lagano se okrene , krene na strimer i odjednom odustane . mozda je problem u strimeru ili mozda u prezentaciji. problem je sto kada jednom odustane od napada dugo vremena nije uopste zainteresovan pa ne vredi promena strimera ili nacina prezentacije. ja to resavam sa pauzom od min. 20 minuta i cesto mi se dogodi da na prvi zabacaj posle pauze uhvatim ribu koja je sigurno tu bila svo vreme . kod musicarenja beluna najvaznija je taktika.
jos prosle godine sam hteo da navezem ovakav strimer . nisam zbog nedostatka materijala i lenjosti da se angazujem i nabavim ga . ove sezone cu obavezno probati ovaj strimer  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Zasmeta mu neki detalj na strimeru,jako često,bar iz mog iskustva i u to sam čvrsto ubeđen,vidi udicu,posebno ako je od deblje žice.Posebno na vodi koja je sporog toka kao što je to slučaj u Kladovu.E sad,u svitanje i sumrak teže opaža takve detalje,i nije toliko obazriv po pitanju plopkanja i prskanja ovakvih strimera,mada je njihov modus lagano klizanje u cik cak fazonu.Preko dana zna da iskulira ovakvu vrstu strimera,posebno po Suncu i bistroj vodi.Ili ga napadne čisto provere radi,tresne ga nekako da se ne zakači,pored strimera.E, kad se poklopi,još ako je gladan,to su nesvakidašnji napadi.Prošle godine mi je ispratio strimer do samih nogu,bilo je neko oblačno vreme pa sam ga skontao tek kad je došao do obale,malo sam brže povukao,odradio je walk the dog u 10cm,dovoljno da ga izazove i raznese a da se ne zakači.Opasan je,kad mi izmaši strimer ja mu ga više ne bacam tog dana,pauziram i stavljam drugi.Ako ga udica malo bocne,taj je završio sa napadima za taj dan.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
vode su nam totalno razlicite ali se belun gotovo identicno ponasa .
 
Vrh Dno