popac!!! (Zrikavac, Crvćak - "Gryllidae")

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Hm kritika? Ja bi pre rekao recenzija. Ne volim tu reč kritika, nekako mi je teška...ali dobro. Pazi druže ja smatram muvu odličnom. Noge koje su mi delovale kao slabiji deo, nisu. Moguće da bi ralističnije bile problem. Ako želiš, napravi i sa realističnijim, najbolje da obe probaš na vodi, čistog uma ne polažući nade u jednu više nego u drugu.
Salut!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lazar je napisao(la):
Hvala na odgovorima!!!

Sebastiane el si isprobao popca?

Tek sam ga sinoč navezao... :) ali nadam se da ču uskoro, jer ja na žalost nemam mogučnost svaki dan izaći na vodu sa štapom u rukama. Lovim na dnevnu dozvolu... :mad:

lazar je napisao(la):
Hm kritika? Ja bi pre rekao recenzija. Ne volim tu reč kritika, nekako mi je teška...ali dobro. Pazi druže ja smatram muvu odličnom. Noge koje su mi delovale kao slabiji deo, nisu. Moguće da bi ralističnije bile problem. Ako želiš, napravi i sa realističnijim, najbolje da obe probaš na vodi, čistog uma ne polažući nade u jednu više nego u drugu.
Salut!

Laki, samo opušteno...kritika ne treba nužno da ima negativne konotacije. Kriticizam (krites - opet malo - grč. sudija, ili onaj koji procenjuje) analiza strukture spoznaje; kritičko stanovište prema spoznaji, posebno apriornoj spoznaji...to je metoda učenja koju je razvio Kant u delu "Kritika čistog uma"...uh još uvek se sečam tih stvari ko' da je bilo jučer  :hammer:  :D boli glava  :bangbang: :hammer:
Kritika može biti besmislena i smislena...to i sam znaš, tako da ne dozvoli se omesti demonizacijom određenih fraza  :smoke: ;)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Da li imate rezultate lovnosti ove muve? :)

Perfektna je...

Mozda bolje da cekamo leto! ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja sam proslo leto sa mojim prosao vise nego bedno (jezero). Plasirao sam ga na sve moguce nacine ali jok more. Klenovi su plivali pored mog popca bez da su se i malo zainteresirali. Tada su bili nesto izbirljiviji cak ni bambula im nije bila u redu. Lovio sam ih uspešno u tom intervalu samo na malog crnog mrava i suvi fazanov rep. Drugi put sam opet probao ali samo uobičajene nimfice, strimerčići, bambule i ostale proverene suve muve su mi donosile ulov a ovaj moj popac bez ikakvog rezultata.  :'( Posle par neuspeha sam ga rasturio  :blush: Možda bi trebao da probam neko od spomenutih imitacija ili naši klenovi nisu navikli na takve bube  :'( :blush: :doh:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Seb ne znam koliko ti je ovaj popac dobar mamac za klenove na tvom jezeru. Prvo milsim da je ovde jako bitno da uradiš po sistemu "match the hatch". Tj da provališ šta od popac-cvrčak-skakavaca se kad roji u blizini jezera. Znam da kažu da je najbolje na skakavca loviti kad se žanje žito pošto oni tada beže u neki bolji zaklon valjda. Uvek su mi govorili da je popac (u mom slučaju skakavac) No.1 za klena ali na RECI, za jezero ne bih smeo da se zakunem ???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sto posto si u pravu "match the hatch"  :yeswink: možda u avgustu neki smeđi mali skakonje koje sam ponekada viđao u travi oko jezera. Možda to :blush: no, pored mnogih drugih i isprobanih muva koje skoro uvek pale nemam mnogo brige  :)
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Čuo sam priču od jednog drugara za lov klena na skakavca.
Bacao je ceo dan muvu i bilo je nešto ulova ali ništa posebno i onda u jednom viru vidi dobroooog glavonju i krene da mu baca razne muvetine. Klen je na poneku izlazio ali neće ni da pipne. I odluči ona da proba iz fazona na živog skakavca. taman da malo odmori mesto dok ode da uvati par skakavaca. Vrati se posle nekog vremena sa skakavcem nabijenim na udicu, zabaci ga najlepše moguće klenčina izadje pogleda ga okrene se i ode i tako par puta. Posle par minuta na poslednji zabačaj skakavac spadne sa udice klen izadje i ćapne skakavca, a moj drugar preživi blaži nervni slom.
Naravoučenije: Klen jede skakavce, a peca se na elk hair caddis :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
100ka je napisao(la):
Čuo sam priču od jednog drugara za lov klena na skakavca.
Bacao je ceo dan muvu i bilo je nešto ulova ali ništa posebno i onda u jednom viru vidi dobroooog glavonju i krene da mu baca razne muvetine. Klen je na poneku izlazio ali neće ni da pipne. I odluči ona da proba iz fazona na živog skakavca. taman da malo odmori mesto dok ode da uvati par skakavaca. Vrati se posle nekog vremena sa skakavcem nabijenim na udicu, zabaci ga najlepše moguće klenčina izadje pogleda ga okrene se i ode i tako par puta. Posle par minuta na poslednji zabačaj skakavac spadne sa udice klen izadje i ćapne skakavca, a moj drugar preživi blaži nervni slom.
Naravoučenije: Klen jede skakavce, a peca se na elk hair caddis :D

:D :tbumb: dobra priča a još bolja poa/enta!
Može i obični slovenski šaš samo da je malo duži (zeleni i smeđi). 
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Popac  :yeswink: i imitacija istog  :smoke:.
 

Prilozi

  • p o p a c.jpg
    p o p a c.jpg
    154,1 KB · Pregleda: 604

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ma što je ekstra, ja inače samo takve muve pravim :bleh:, nego lepo ovakve imitacije love prako dana. Ujutru nemogu da ustanem rano a kako pada mrak tako se i meni "prispava" :doh: :D
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Loše vreme za sve osim vezivanja muva,pa da obnovimo materiju dok se vode malo srede!!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    121,8 KB · Pregleda: 577
Vrh Dno