popac!!! (Zrikavac, Crvćak - "Gryllidae")

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
sašaPI je napisao(la):
Loše vreme za sve osim vezivanja muva,pa da obnovimo materiju dok se vode malo srede!!
Sasa interesuje me nesto kako radis ova zadebljanja na nozicama?Ja sam radio nesto slicno ali sa lakom za nokte ali nisam zadovoljan.Unapred hvala na odgovoru.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
crni je napisao(la):
sašaPI je napisao(la):
Loše vreme za sve osim vezivanja muva,pa da obnovimo materiju dok se vode malo srede!!
Sasa interesuje me nesto kako radis ova zadebljanja na nozicama?Ja sam radio nesto slicno ali sa lakom za nokte ali nisam zadovoljan.Unapred hvala na odgovoru.
to je najzajebaniji deo kod izrade ove muve( bube) lepilom SC-22, TIGAR naravno, iz nekoliko sloja!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Model....

popac-002g-copy.jpg
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Ovo nenormalno prolece me je nateralo da preskocim nekoliko sezonskih insekata za klena. Kako je krenulo ni svitci nisu potrebni,nego odmah na

pravljenje skakavaca :(. Gundelji su odavno trebali da se pojave a sada da se ''povuku'',medjutim sada  sa prvim mrakom teturaju ispod  osvetljenja

po gradskim parkovima,i to ih zadnjih noci i ne vidjam. Ni klen nije zainteresovan kao ranije ovim socnim zalogajem,sve se poremetilo.

Iz zimske jakne u sortseve i maice :wacko:

Ovo vreme strahovito utice i na kopnene kukce,tako da se totalno ''mimoilaze'' periodi pojave odredjenih  insekata ???

Ove sezone je bas primetan ''poremecaj'' !
 
Učlanjen(a)
11.06.2013.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Trenutno me ovaj insekt zainteresovao zbog stete koju mi je pricinio na zasadu lavande, ruzmarina, smiljea. Naravno ne jede ih ali pravi kanale na mladom korenu i tako dovodi vazduh da se biljke suse. Cim sam primetio, gazio sam nogama i ispod noge deluju kao krticnjaci pa se pitam ima li lek ili metod za njihovo istrebljenje. Naravno da nisam za bacanje otrova ali ocigledno im je klima pogoodovala te u velikom broju prave podzemne kanalice precnika od ! cm pa i vece. Ako neko zna da resenje, neka podeli sa nama.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jovanka bastovanka upravo napisala najjaci post na forumu :yeswink: :yeswink: :tbumb: :tbumb:
ja sam odusevljan.....
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Evo mog prvog popca,spremam ih za klena na jezeru. Nadam se nekom velikom.  :D
 

Prilozi

  • popac.JPG
    popac.JPG
    67,8 KB · Pregleda: 405
  • popac2.JPG
    popac2.JPG
    70,7 KB · Pregleda: 497

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne znam kako sam propustio onaj post od JovankeBastovanke... :D sta ces, ko radi taj i gresi pa je Jovanka malo promasila forum  :D

Andrija, dosta si se bas potrido, vidim mnogo detalja....  ma klepnu ce ga neki glavonja garant  ;)

Ako ti se da i ako vec nisi radio probaj ovo sto zapravo imitira sve i nista...skakavce, zrikavce itd.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=95x-GBde3C4[/youtube]

Jednostavno brzo a efikasno na vodi.
 
Vrh Dno