Poreklo pastrmke

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Broj reagovanja
0
Bahus je napisao(la):
Predacka pastrmka,salmo immigratus Kramberg,od pre 13 miliona godina[Miocen] sve su to sestre i rodjaci iz istog roda.Sva teorija se razvila oko jednog skeleta koji su  paleontolozi nasli kod Sombora ,kasnijom teorijom evolucije razvijale su se u skladu geoloskih promena,raznim glacijacijama itd. trt,mrt.Price nikad kraja i sami naucni radnici imaju oprecne teorije,upravo ta raznovrsnost koja se nalazi na BALKANU u morfoloskom pogledu dala je mesto za polemiku,medjutim melekularno imaju mnogo toga zajednicko,ovo opet kazem sa rezervom da me neko nebi svatio pogresno,mozemo da pricamo i polemisemo,kada budem stampao knjigu pozvacu vas na moju promociju :D :D :D  salim se nemojte me svatiti ozbiljno.

E, bez palamudjenja, daj mi konkretan odgovor na konkretno pitanje.  :lud:

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Broj reagovanja
0
Bosa i gola koracam,raspustene kose ka zidinama vasim,zeljna saznanja ,Firence i Sorbone,na Agori ovoj ,stidim se, uprtih ociju svojih ,znatizelje puste krcmareve zene ,neoprene case vam nudim,jer znam da u njima sipam otrov znanja za kojim zudite.

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Broj reagovanja
0
  Bahuse kolega stari,samo ti ''vozi'' ovako,zezaj kolege,a  L. Lazarevic ti ne gine  :D :D :doh:

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Broj reagovanja
1
Opet sam se baš zabavio. Bejah zaboravio na sve ovo.
A o zubatku i neretvanskoj glavatici i pastrmkama, pogledajte link:
U Hrvatskoj mladicu nekad zovu i glavatica, npr. u Gorskom Kotaru, oko Ogulina (r. Dobra).
I S. immigratus opisana je iz okoline SAMOBORA, Hrvatska, a ne SOMBORA. Svakako je neka od pastrmki tadašnjeg (tercijarnog) basena Paratetisa.

• Like
Reagovanja: Jr
Vrh Dno