PORIBLJAVANJE

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ne bih da otkivam tajnu gde i kako sam saznao za ovo o cemu cu vas obavestiti ali znajte da je informacija proverna i da je u potpunosti tacna
Pa da krenem polako jer ne zeli da vas drzim u neizvesnosti>>>>>>>>>???????
--Reka Toplica od ponedeljka poribljan je sa 2.500 kg. KLENA
--Brestovacko jezero sa 1.400 kg. klena i deverike.
--Divljansko jezero sa 550 kg KLENA ,AMURA I OSTALE BELE RIBE..
--Reka Nisava i to u potezu od broja 6 do Siceva sa 1.100 kg. Kaliforniske pastrmke..
--Krajkovacko jezero sa 15.000 kom. Kaliforniske pastrmke i pritoke Toplice na teritoriji opstine Korsumlija sa  1.500 kom. potocne pastrmke...
---A SAD NESTO ZA PRAVE SLADOKUSCE,NAIME POCETKOM SLEDECE GODINE BICE PROBNO PORIBLJAVANJE NISAVE LIPLJENOM U ISTOM POTEZU U KOME JE GORE IZVRSENO PORIBLJAVANJE KALIFORNISKOM PASTRMKOM.
--KAMO SRECE DA JE OVAKVIH MANIFESTACIJE (PORIBLJAVANJA) VISE MISLIM DA BI DOBILI JEDNU OD NAJBOLJIH REKA NA BALKANU STO SE TICE RIBLJEG FONDA.OCEKUJU SE I VEOMA RIGOROZNE KONTROLE NA POMENUTIM MESTIMA ALI ZA POCETAK NIJE LOSE---
Pa kolege musicari vidimo se od marta na vodi ja se nadam sa po kojim lipljenom i dosta pastrmki NARAVNO PREKO MERE..
---ZA SADA OD MENE TOLIKO UKOLIKO BUDE NESTO NOVO BICETE NA VREME IZVESTENI--
                        POZDRAV
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Izvinjavam se samo na radoznalosti, a koji to ribnjak u Srbiji gaji klenove ???
Da znamo da kazemo ovima sto su otrovali Timok :mad: odakle da naruce nove :yeswink:
Blue fox nemoj da se ljutis ali kaze se kaliforniJska pastrmka, mada bi najpravilnije bilo zvati je duzicasta (rainbow=duga) pastrmka.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Jako lepe informacije ali sam malo skeptican. Sumnjam u to da su nabavili klena iz inostranstva, a ovde ga niko ne proizvodi.
Daj boze! ... ali tesko.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Jel ima neki snimak (foto ili video, sta god) bar nekog od tih poribljavanja?
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
I meni8 je to bilo jako sumnjivo ali izgleda da ga gaje;kako neznam
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
U saksijama, po par u svakoj!  :hammer:
Nislije, trazite u udruzenju da vam pokazu zapisnik inspektora o poribljavanju i veterinarsko uverenje o zdravstvenoj ispravnosti ribe (za poreklo).
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Do sada nisam cuo da se negde vrsilo poribljavanje klenom.
Nadam se da kod poribljavanja klenom nema problema kao kod pastrmki (o cemu je bilo dosta reci na forumu).
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Blue FOX je napisao(la):
A SAD NESTO ZA PRAVE SLADOKUSCE,NAIME POCETKOM SLEDECE GODINE BICE PROBNO PORIBLJAVANJE NISAVE LIPLJENOM U ISTOM POTEZU U KOME JE GORE IZVRSENO PORIBLJAVANJE KALIFORNISKOM PASTRMKOM.
Ovo su Laki i Mix sredili kod Blera u Londonu...  Nadam se da nisu prodali Kosovo za ovo...

Šalu na stranu - prava šok vest. Zvuči fino ali zašto u donji tok Nišave? Krajnje nelogično. Gde se mresti lipljan? Jel u malim pritokama ili može i u matičnoj reci? Meni salmonide u Nišavi ide jedino u kompletu sa Temšticom i Jermom kao mestima za mrest, ali i život. Lipljan sigurno može da živi u Jermi, mislim dovoljno je velika, a čista je potpuno.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo poribljavanje zvuči veoma neobično i mislim da je neko pogrešno informisao Blue Foxa.
Međutim, ako je istina ovo o čemu piše, postoji logično objašnjenje za poribljavanje ribom koju niko ne proizvodi. Ne bih sad o tome, da ne bih ušao u nepotrebne rasprave.
Danas će se održati Mušičarska sekcija, u USR Nišava, pa ćemo malo preispitati stvar. U 17 h, svi niški (i ostali) mušičari su dobrodošli!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ovo su Laki i Mix sredili kod Blera u Londonu...  Nadam se da nisu prodali Kosovo za ovo...
:D :D :D :D :D :D :D

I meni ovo zvuči kao bajka...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Upravo me telefonom zvao upravnik ribarskog područja Niškog regiona. Demantuje bilo kakvo poribljavanje klenom, kalifornijskom pastrmkom ili lipljenom i tvrdi da je svaka reč o tome netačna.
Pročitao čovek BlueFoxov post i to u društvu veoma stroge inspektorke, koja nikad ne bi dozvolila tako nešto. Ako bi neko i poribio reke mimo plana uprave našeg ribarskog područja, na način koji je izneo Blue Fox, to bi bilo krivično delo.
Ipak, najverovatnije je neko lagao našeg Blue Foxa.
Najvrednije od svega je da naš sajt posećuju upravnici naših voda, inspektori, a možda i sami ministri.
Kada vide naše veoma oštre kritike iy drugih tema, nadam se da se nece mnogo naljutiti.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zivi bili pa videli,klen se u okolini nisa gaji u dva ribnjaka tek toliko da znate,verovatno ste i videli te ribnjake ali niste ni sluili sta je u njemu kao ni ja.
Uveri sam se pa zato i govorim o tome, a da to ne zvuci ni malo neverovatno imate jednog coveka nadomak mramorskog brda koji usvom dvoristu drzi ribnjak kaliforniske pastrmke.
-DRAGO MI JE DA SMO SE RAZUMELI--
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Upravo me telefonom zvao upravnik ribarskog područja Niškog regiona. Demantuje bilo kakvo poribljavanje klenom, kalifornijskom pastrmkom ili lipljenom i tvrdi da je svaka reč o tome netačna.
Pročitao čovek BlueFoxov post i to u društvu veoma stroge inspektorke, koja nikad ne bi dozvolila tako nešto. Ako bi neko i poribio reke mimo plana uprave našeg ribarskog područja, na način koji je izneo Blue Fox, to bi bilo krivično delo.
Ipak, najverovatnije je neko lagao našeg Blue Foxa.
Najvrednije od svega je da naš sajt posećuju upravnici naših voda, inspektori, a možda i sami ministri.
Kada vide naše veoma oštre kritike iy drugih tema, nadam se da se nece mnogo naljutiti.

Najvrednije je od svega sto je jutros inspektorka podstaknuta da obidje korisnika i pproveri navode sa sajta.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Po deseti put čitam Foxov komentar i ne mogu da poverujem da je tačan, iako čovek zvuči uverljivo...  :-\

A onda pogledam bolje i vidim začkuljucu:

Blue FOX je napisao(la):
--Reka Toplica od ponedeljka poribljan je sa 2.500 kg. KLENA
--Brestovacko jezero sa 1.400 kg. klena i deverike.
--Reka Nisava i to u potezu od broja 6 do Siceva sa 1.100 kg. Kaliforniske pastrmke.

=> Toplica je dakle poribljena sa 2 i po kilograma klenova, Brestovačko sa nepunih kilo i po mešane ribe, a u Nišavu je neko pustio 5 kalifa po 200 g kupljene u mega marketu!  :D  ;)

 
Vrh Dno