PORIBLJAVANJE

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Po deseti put čitam Foxov komentar i ne mogu da poverujem da je tačan, iako čovek zvuči uverljivo...  :-\

A onda pogledam bolje i vidim začkuljucu:

Blue FOX je napisao(la):
--Reka Toplica od ponedeljka poribljan je sa 2.500 kg. KLENA
--Brestovacko jezero sa 1.400 kg. klena i deverike.
--Reka Nisava i to u potezu od broja 6 do Siceva sa 1.100 kg. Kaliforniske pastrmke.

=> Toplica je dakle poribljena sa 2 i po kilograma klenova, Brestovačko sa nepunih kilo i po mešane ribe, a u Nišavu je neko pustio 5 kalifa po 200 g kupljene u mega marketu!  :D  ;)
Bravo, Goci! Eto, mi smo prevideli te detalje. Dobro si pročitao brojeve. Jeb..ga, to je kao ono: engleska ili britanska zastava, brzopleti smo.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
647
Broj reagovanja
19
A joj pa ne mogu da verujem!

Ovo je genijalno... :D :D :D :hammer:
Lipljen je najuverljivi..ccc
 
V

vaga

Guest
Ne znam da li je neko izvrsio poribljavanje reke Jablanice babama,ja sam pre5-6 godina upecao jednu,na zivi mamac ( pokoj joj dusa)... :eek: :doh:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Koliko ja znam pred kraj sezone ili krajem godine se ne odradjuju nikakva poribljavanja. Sve sto je planirano za tu godinu vec je odradjeno, a predlozi za narednu god. tek kada odobri savez. To je tek naredne godine, od proleca
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Goci je napisao(la):
Po deseti put čitam Foxov komentar i ne mogu da poverujem da je tačan, iako čovek zvuči uverljivo...  :-\

A onda pogledam bolje i vidim začkuljucu:

Blue FOX je napisao(la):
--Reka Toplica od ponedeljka poribljan je sa 2.500 kg. KLENA
--Brestovacko jezero sa 1.400 kg. klena i deverike.
--Reka Nisava i to u potezu od broja 6 do Siceva sa 1.100 kg. Kaliforniske pastrmke.

=> Toplica je dakle poribljena sa 2 i po kilograma klenova, Brestovačko sa nepunih kilo i po mešane ribe, a u Nišavu je neko pustio 5 kalifa po 200 g kupljene u mega marketu!  :D  ;)

He, he ovde ili je neko nepismen ili se opako zajebava, a evo i zasto:
pise 1.400kg (hiljadu cetristo kilograma) klenova. Tacka se kod nas stavlja od nule na levo (tj. kako brojevi rastu), a zapeta (zarez) desno od nule (tj. za decimale). Znaci na svake tri cifre u plusu ide tacka.
Kod Anglosaksonaca je taj sistem obrnut (kao i pisanje datuma), tj tacka oznacava decimalu, a zapeta hiljadu.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
100ka je napisao(la):
He, he ovde ili je neko nepismen ili se opako zajebava, a evo i zasto:....

Skloniji sam drugoj opciji, tj. alternativi.
Inspektorka je srecno vec dugo godina udata za inspektora MUPa.
Pa ko voli da hazardira...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Bice izgleda u Nisu sniman "Jackass 3"u podnaslovu "Deadliest F.F." sa novim akterima :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
A znaci dragi nas ex. Anonimuse ;) ti si to planski smislio u cilju provociranja pospane raje :D :hammer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
100ka je napisao(la):
A znaci dragi nas ex. Anonimuse ;) ti si to planski smislio u cilju provociranja pospane raje :D :hammer:

Kad sidjem dole iduce nedelje bices blue-eared fox - evo sam proverio da sam te utefterisao u mobilni!!!! :p
Za ovo zezanje ima da se ofarbaju prostorije niskog udruzenja u  vlashke boje! I na kapiju da se stave lavici! :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
^^^^ I Orlici i labudici. A unutra fontana sas loknavo dete :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Videh malopre na TV-u niško udruženje u akciji - pustiše u Nišavu jako puno deverika dužine oko 20 cm. Jasno mi je zašto deverike (valjda se to lako može nabaviti u Srbiji), ali mi nije jasno zašto u Nišavu! Bog da žali što će onolke ribe odneti voda u Moravu... Realno, ovo je bilo poribljavanje Južne Morave (što i nije loše jer tamo deverike narastu veoma krupne), mada će deo te ribe ipak ostati u tijacima Nišave, recimo u onom kod Medoševca, gde se ovih dana love deverike kilašice.

Elem, mnogo je bolje bilo da su ribe isipali u neko veštačko jezero, pogotovo neko gde nema deverike. Ova količini je bila sasvim dovoljna da se deverika trajno primi. Recimo Oblačinsko jezero (koje nije baš najpogodnije za deveriku i pitanje je da li di se mrestila i održala, ali bi bar ove porasle velike i fino bi se hvatale). Ili Krajkovačko jezero, koje je pogodno za život deverike, ali ne znam u kakvom je stanju, jer je bilo skoro celo ispušteno, čak se i pričalo da mu je odzvonilo.

Sve u svemu, po mom mišljenju, pomalo nelogično poribljavanje. Mi ćaskamo o salmonidnoj Nišavi, a oni fljas pa deveriku!  :doh:
 
Vrh Dno