PORIBLJAVANJE

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Još da dodam da pecanje na Gradcu košta 74,76 din dnevno,naravno za one koji mogu da budu tu svaki dan,a za ostale u koje spadam i ja košta od 266,66 svaki vikend po dva dana pa do 533,33 jednom nedeljno,ne računam put ,gorivo ,hranu i sve ostalo,ali to sve postoji i kada se ide na bilo koju destinaciju.

 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Bez potrebe se mistifikuje pojam reke Gradac.
Riba se ubacuje u reku da bi imalo šta da se upeca, po potrebi i više puta godišnje jer se kraducka, uginuća i migracije...
Količina novca koja se uloži u ribu je manja od količine novca koja se dobije od dozvola i to je to.
Da je čisto, čisto je ali nije jedino oko te reke čisto a i da je prljavo za jedan dan može da se reši.

Đetinja ima potencijal da po istom principu bude bolja od Gradca a što nije? - e pa nije na meni da tumačim, verovatno nema volje, nema ko da uloži i da zapne, ne mogu da se dogovore ko će da skida kajmak pa koče jedni druge... To je pitanje za one koji gazduju tim rekama.

Oko Gradca ljudima treba odati priznanje jer su to sproveli u delo ali nisu sproveli u delo jer vole mene ili tebe da dođeš tu da pecaš nego imaju zaradu i to je najbolje tako - tržišna ekonomija - skidam kapu.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
brankoogi je napisao(la):
To sa potočnom pastrmkom je po mom skromnom mišljenju glupost, jer će sve te pastrmčice otići u pritoke gde će ih naravno povaditi spretni zemljoradnici !!! Ima naravno i u Limu potočare ali su to uglavnom ribe koje su prerasle pritoke Lima i spustile se u veću reku !!

Baš tako. Poznajem ljude koji decenijama pecaju na Limu, ali ovo nikad neće ukapirati. Poribljavanje Lima bilo kojom količinom potočare je, dugoročno gledano, čista budalaština. Sve te ribe će, pre ili kasnije, migrirati u brojne pritoke Lima, a odatle se žive ne vraćaju. Lim nikada nije bio, niti će ikada biti pastrmska reka. Ako neko želi da kvalitetno poribi ovu reku, neka ubaci mladicu i lipljana. Samo, to je neuporedivo teže nego otići na kojekakve ribnjake i u reku istresti gamad sa samo crnim tačkama i izgriženim repovima.

Što se tiče Gradca, za naše uslove ta reka jeste svetsko čudo. Da nije, imali bismo još nekoliko revira tog tipa. Tačno, Gradac je "samo" očišćen od smeća, poribljen ( kako-tako ), i dobro čuvan. Problem je što 90 % ostalih udruženja u Srbiji nije sposobno ni "samo" to da uradi.  Ljudi koji brinu o ovoj reci zaslužuju poštovanje.
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
brankoogi je napisao(la):
Priča se o tom poribljavanju, to je valjda uslov vlasniku voda da bi mogao i dalje da koristi vodu i da otvori mušičarski revir za koji je on odabrao teren na kojem je nemoguće mušičariti ( kanjon Lima iznad Prijepolja - Strugovi ) !!! To sa potočnom pastrmkom je po mom skromnom mišljenju glupost, jer će sve te pastrmčice otići u pritoke gde će ih naravno povaditi spretni zemljoradnici !!! Ima naravno i u Limu potočare ali su to uglavnom ribe koje su prerasle pritoke Lima i spustile se u veću reku !!
U sopotnicku reku, ili ti, recicu. Pa na mepsa 0, navali. :-X
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Pero ko ti srusio sneska  :D odavno nisam cuo smesniju foru...
Ne kapiram sto vi sa Gradca stalno kada neko iznese negativno misljenje o Gradcu, nesto skacete kako ste vi ovo vi ono... Normalno je da ima ljudi kojima se ne svidja takva voda... Meni licno se svidja i to mnogo, ali Gradac realno ima mnogo mana...
I ne kapiram sta ste vi toliko uradili, mozete vi da radite sta hocete i koliko hocete, da Gradac nije Gradac dzabe bi vam sve bilo...
Ja sam video kako se kod Ekoloskog drustva pali 3 m kubna smeca, a to raditi u zasticenoj prirodnoj zoni je jednako ekoloskoj katastrofi, pa naprimer voda od pranja sudova ili ruku ide direktno u reku a to ako se toliko hvalite da dobro radite i vodite racuna o sredini nikako nebi smeli da radite itd itd
Znaci ima dosta propusta, da ne pricam dalje o stvarima koje su svima dobro poznate...

I kritike treba da primate zdravo i da se manjate a ne da padate u vatru ko detetu kad neko srisi sneska  :D
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
MM je napisao(la):
Baš tako. Poznajem ljude koji decenijama pecaju na Limu, ali ovo nikad neće ukapirati. Poribljavanje Lima bilo kojom količinom potočare je, dugoročno gledano, čista budalaština. Sve te ribe će, pre ili kasnije, migrirati u brojne pritoke Lima, a odatle se žive ne vraćaju. Lim nikada nije bio, niti će ikada biti pastrmska reka. Ako neko želi da kvalitetno poribi ovu reku, neka ubaci mladicu i lipljana. Samo, to je neuporedivo teže nego otići na kojekakve ribnjake i u reku istresti gamad sa samo crnim tačkama i izgriženim repovima.

Kao sto rekoh, na mepsa nulu, pa na sopotnicku reku. Ispod nje sam letos jednu uhvatio na musicarac, a jedan klinac profesionalac koji je ispekao zanat na gradcu, jednu bas dobru. A gleda me rodjak i kaze, vidji bud...la, pa sto pecate kad pustate.
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
Milan VB je napisao(la):
Pero ko ti srusio sneska  :D odavno nisam cuo smesniju foru...
Ne kapiram sto vi sa Gradca stalno kada neko iznese negativno misljenje o Gradcu, nesto skacete kako ste vi ovo vi ono... Normalno je da ima ljudi kojima se ne svidja takva voda... Meni licno se svidja i to mnogo, ali Gradac realno ima mnogo mana...
I ne kapiram sta ste vi toliko uradili, mozete vi da radite sta hocete i koliko hocete, da Gradac nije Gradac dzabe bi vam sve bilo...
Ja sam video kako se kod Ekoloskog drustva pali 3 m kubna smeca, a to raditi u zasticenoj prirodnoj zoni je jednako ekoloskoj katastrofi, pa naprimer voda od pranja sudova ili ruku ide direktno u reku a to ako se toliko hvalite da dobro radite i vodite racuna o sredini nikako nebi smeli da radite itd itd
Znaci ima dosta propusta, da ne pricam dalje o stvarima koje su svima dobro poznate...

I kritike treba da primate zdravo i da se manjate a ne da padate u vatru ko detetu kad neko srisi sneska  :D
Pa znas sta. Da mi je blize isao bih na Gradac. Cestitke ljudima sta su uradili.
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
brankoogi je napisao(la):
Priča se o tom poribljavanju, to je valjda uslov vlasniku voda da bi mogao i dalje da koristi vodu i da otvori mušičarski revir za koji je on odabrao teren na kojem je nemoguće mušičariti ( kanjon Lima iznad Prijepolja - Strugovi ) !!! To sa potočnom pastrmkom je po mom skromnom mišljenju glupost, jer će sve te pastrmčice otići u pritoke gde će ih naravno povaditi spretni zemljoradnici !!! Ima naravno i u Limu potočare ali su to uglavnom ribe koje su prerasle pritoke Lima i spustile se u veću reku !!
Branko, jesu li normalni, pa u strugovima ne mozes ni auto da parkiras pored puta. Bio sam proslog vikenda, svratio sam bas tu da vidim kako izgleda. Ima jedno drvo na koje covek moze da se popenje jedno tri metra, pa roll cast :doh:
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Hvala ti Miloše,objasnio si u nekoliko reči.
Vidimo se dogodine .

Mi sa Gradca samo ne volimo kada neko ko dođe na reku kakve nema (hteli da priznate ili ne ) u Srbiji počne da piša po ljudima koji su ugradili sebe u tu reki i doveli je do stadijuma u kakvom je sada (i ne mislim na sebe),nalazeći joj mane ,pa čak i pozivanje na to koliko je ko uradio,puna je Srbija reka opet da ponovim ,uzmite jednu i poribite je bilo čime,pa je onda očistite,čuvajte i ostalo.

DOSTA JE BILO PISANJA OD MENE
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Vukovic je napisao(la):
MM je napisao(la):
Baš tako. Poznajem ljude koji decenijama pecaju na Limu, ali ovo nikad neće ukapirati. Poribljavanje Lima bilo kojom količinom potočare je, dugoročno gledano, čista budalaština. Sve te ribe će, pre ili kasnije, migrirati u brojne pritoke Lima, a odatle se žive ne vraćaju. Lim nikada nije bio, niti će ikada biti pastrmska reka. Ako neko želi da kvalitetno poribi ovu reku, neka ubaci mladicu i lipljana. Samo, to je neuporedivo teže nego otići na kojekakve ribnjake i u reku istresti gamad sa samo crnim tačkama i izgriženim repovima.
Kao sto rekoh, na mepsa nulu, pa na sopotnicku reku. Ispod nje sam letos jednu uhvatio na musicarac, a jedan klinac profesionalac koji je ispekao zanat na gradcu, jednu bas dobru. A gleda me rodjak i kaze, vidji bud...la, pa sto pecate kad pustate.

Sopotnička reka me zanima koliko i lokalni izbori u Bocvani. Mepps 0 još manje.
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
MM je napisao(la):
Sopotnička reka me zanima koliko i lokalni izbori u Bocvani. Mepps 0 još manje.

Za meps 0 ti govorim kako rade. Nema od tog posla nista. Prazno naklapanje i gubljenje vremena. Prica za dokon narod.
 

kokot

Junior member
Učlanjen(a)
10.08.2011.
Poruke
25
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pa eto sto, covek lepo napisao kako poribljene reke, mnozina, a na kraju opet Gradac u glavnoj ulozi...
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Gradac je ekperimentalan pokusaj da se nnesto uradi kako treba,no desilo se sve po malo i svi ste u pravu a kao po starom obicaju svi se uhvate za jedno drvo, od koga naravno ne vide sumu,na kraju vazno je da se nesto pomera,eto vidim da su i Studenicu i neke recice na Gocu poribljene,ali po meni je najbitnije sa cime se one poribljavaju,dali je to nasa riba ili je modifikovana.
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Vukovic je napisao(la):
Branko, jesu li normalni, pa u strugovima ne mozes ni auto da parkiras pored puta. Bio sam proslog vikenda, svratio sam bas tu da vidim kako izgleda. Ima jedno drvo na koje covek moze da se popenje jedno tri metra, pa roll cast :doh:
  Da baš tako, tu se ni najbolji bacači i instruktori neće proslaviti, plus što to nisu tereni koji su interesantni Lipljenu ( duboki uski virovi u kombinaciji sa uskim bukovima koji su jedino interesantni ekstremnim ljubiteljima splavarenja ) !!! Revir se otvara jedino zato što je po zakonu dužan da ga otvori na salmonidnoj vodi, ali naravno ne otvara ga tamo gde bi trebalo jer nema interesa, nema velike zarade !!!                                                                                                                                                                                                 
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
brankoogi je napisao(la):
  Da baš tako, tu se ni najbolji bacači i instruktori neće proslaviti, plus što to nisu tereni koji su interesantni Lipljenu ( duboki uski virovi u kombinaciji sa uskim bukovima koji su jedino interesantni ekstremnim ljubiteljima splavarenja ) !!! Revir se otvara jedino zato što je po zakonu dužan da ga otvori na salmonidnoj vodi, ali naravno ne otvara ga tamo gde bi trebalo jer nema interesa, nema velike zarade !!!                                                                                                                                                                                               
Zamisli da nekoga navuku, pa da jos zagazi. Izmerio bi minimum 3m dubine odmah do obale. Doduse nije dobro samo za splavarenje. meni je to mesto fenomenalno i za planinarenje
 
Vrh Dno