Practice Rod

Jerry

Junior member
Učlanjen(a)
13.09.2020.
Poruke
70
Broj reagovanja
54
Da li neko ima iskustva sa mini stapovima za vezbanje zabacivanja? Koja su vasa misljenja o ovome. Nemam puno vremena za vezbanje i nemam iskreno gde. Pa sam video ove stapove koji mogu u sobi da se "mlate". Iskreno razmisljam da uzmem.

Nesto ovako je u pitanju

1000005312.jpg1000005311.jpg
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Nemam iskustva licno ali znam da su super za vezbanje i sam razmisljam da kupim. Uzeti vezriju sa kojom moze i d haul da se radi.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.721
Broj reagovanja
1.039
Lokacija
Svilajnac
Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor.
Batali tu igračku i sa pravim štapom u najbliži park, livadu…
Možda grešim ali sam mišljenja da ovaj mini komplet može koristiti samo apsolutnom početniku i to prva 2 sata a onda gubi svaku upotrebnu vrednost.
 

Jerry

Junior member
Učlanjen(a)
13.09.2020.
Poruke
70
Broj reagovanja
54
Ne trazim izgovore. Nego zbog vremena ne mogu drugacije. Trenutno imam mnogo posla, a radim od kuce, nije nista strasno tezak posao, imam jako praznog prostora, a vezan sam za stan i to mnogo. Pa reko da iskoristim lepo i korisno
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
За ту сврху ти може послужити и доњи део штапа. Али у сваком случају, било шта да користиш, најбитније је да правилно изводиш покрете јер само вежбање, овако " на суво" може бити веома штетно ако се покрет погрешно изводи.
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor.
Batali tu igračku i sa pravim štapom u najbliži park, livadu…
Možda grešim ali sam mišljenja da ovaj mini komplet može koristiti samo apsolutnom početniku i to prva 2 sata a onda gubi svaku upotrebnu vrednost.
Ne slazem se sa tobom. Hajde da bacamo ti i ja, pretpostavljam da si desnoruk kao i ja, levom rukom... Ti nemoj da imas ovaj stapic, a ja cu da vezbam sa njim neko vreme. :)
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.721
Broj reagovanja
1.039
Lokacija
Svilajnac
Kada sam vežbao krećeš naravno kao desnoruk štap blago u desnu stranu i to prvo vežbaš. Onda izađeš na vodu pa ukapiraš da ti treba i štap u desnu ruku zakrivljen u levo pa to vežbaš. A onda kada ukapiras mehaniku i sve to složiš u glavi onda iz zezanja uzmeš da bacaš levom rukom pa se iznenadiš kako sve to ide bez problema, u mom slučaju je u redu sve dok ne moram da koristim double haul znaci nekih 12ak metara, uz malu vežbu siguran sam da se to može znatno unaprediti kada se ima osecaj kako sve funkcioniše ukoliko uopšte postoji neko ko želi podjednako sa obe ruke da baca 20+ m.
Taj mali štap je ista glupost kao i ono što se kači na ruku da ne bi krivio zglob. Sa njim ćeš samo mahati, nećeš osetiti kako se puni i prazni, neko čudo od lupova da možeš da kontrolišeš ja ne očekujem sa tom igračkom izuzev ili totalno loše ili liči na nešto. Drift i double haul tu ne postoje. Kako bi sa tom igračkom osetio kada si dobro nagazio štap kada treba da ispucas snjuru, nikako. Ta igračka je samo igračka od nje nemaš feedback da bilo šta radiš kako treba i zato sam i rekao dobra je samo na 2 sata dok ne ukapiras da to nije to i naučiš ono bas najosnovnije. Vodeni zabacaji se teško vežbaju van vode i sa klasičnim štapom a sa ovim malim sam siguran da ni 2 života nisu dovoljna da to bude kako treba.
Nemoj da shvatiš sugestiju kao da pokušavam da budem druga suprotna strana nego samo hocu da vam pomognem da brze savladate i mišljenja sam da to može samo vežba pravim štapom, ako misliš da grešim imaš na to pravo kao i pravo da probaš na svoj način.
Napisah roman… 🤣
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Pratim sexyloops forum, verovatno znas a mozda i ne da su tamo okupljeni najbolji bacaci sveta, sampioni sa takmicenja itd... Oni svi mnogo gotive taj ECHO micro practice stap. Nije to slucajno. :)
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
252
Broj reagovanja
327
Lokacija
Ključ, BiH
Nije nije....jos kad su "dobri" sa proizvođačem.... this post is sponsored by....nikad nece stavit u disklejmer.

Sa ovim pičkaralom mozes dobiti generalnu ideju o mehanici...preciznost i distanca nikako (logično)
 

alexm

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruke
47
Broj reagovanja
79
Lokacija
Niš, Srbija
Meni ovo deluje da je odlično za decu ;)
Pravi štap pa onda vežbanje.
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Evo recimo kako Nick Moore demonstrira prednji stopless zabacaj gde se lepo vidi formiranje savrsenog loopa
Kako ja vidim upotrebu ovog stapa. Pa recimo ako imas problem u bacanju, mozes kod kuce da ga otklonis odredjenim drilom, bez odvajanja vremena da odes na travu. Recimo zadnji stop ti ne valja, ili tracking imas los. Sve to mozes na livadi da utvrdis a kod kuce da sto bi se reklo namestis ruku, na malom prostoru. Kanap je obojen i debeo, tako da se svaki element zabacaja moze ispratiti, snimiti po potrebi i korigovati. Smara me da narucujem sa amazona jer se ceka predugo u pm... I da me ne razumete pogresno, ja uopste nisam los bacac. A tek vidim koliko to moze bolje kada stane neko pored mene ko je majstor, a nazalost kod nas je malo takvih, ali ima. Zato planiram da uskoro, verovatno vec u maju, dogovorim casove sa nekime od momaka koji to rade online. Verovatno Paul Arden ili Lasse Karlson... Da se malo isklese to i dovede u red :)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Evo recimo kako Nick Moore demonstrira prednji stopless zabacaj gde se lepo vidi formiranje savrsenog loopa
😂

За овакво бацање ти не треба никакав инструктор. Ово је обично продавање мошница за бубреге.
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Ma da, decko nema pojma. Slucajno bacio skoro 36 metara na drzavnom. Mi smo najpametniji.
 
Vrh Dno