pravilnik o rezimu ribolova

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
kako su lepo objasnili  :tbumb:
Kao sto u nekim opstinama ogranicavaju ribolov u zimovnicima, tako treba da se donese zakon o "krupnim ribama"
  Umesto raznih bojkota, ovakva inicijativa bi lako mogla da se progura, bar da postoji na papiru...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Koliko znam u novom zakonu postoji stavka koja upravo ovo sugerise. Mozes da upecas recimo tri ribe neke vrste medjutim zbirno ne smeju da imaju vise od 5kg.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.412
Broj reagovanja
231
Lokacija
Beograd
100ka je napisao(la):
Koliko znam u novom zakonu postoji stavka koja upravo ovo sugerise. Mozes da upecas recimo tri ribe neke vrste medjutim zbirno ne smeju da imaju vise od 5kg.
Tacno, s tim sto jedna riba ma koje mase preko mere moze da se zadrzi sto omogucava da se maticni primerci odnose. Bilo bi lepo pored minimalne uvesti i maksimalnu dozvoljenu meru zadrzanog ulova
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
vrana je napisao(la):
Tacno, s tim sto jedna riba ma koje mase preko mere moze da se zadrzi sto omogucava da se maticni primerci odnose. Bilo bi lepo pored minimalne uvesti i maksimalnu dozvoljenu meru zadrzanog ulova
toliko je glupo i bespotrebno bilo kakva pravila uvoditi,osim totalnog rezima zabrane ribolova za pocetak na tri godine,a nakon toga polako preci na uhvati i pusti,ako ovo daje rezultate,a ako ne...onda sve u tri p.m
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sok, mnoge reke su bile na rezimu totalne zabrane pa su iz zabrane izasle praznije nego sto su u nju usle  :(
ja sam za to da se ukinu sva pravila . i onako niko nista ne postuje pa cemu onda uvoditi nova ili stara ?
kakav sam ja entuzijasta bio nekad  :) sva sam pravila postovao strogo i prizeljkivao nova verujuci u pravdu i zakon a sve to za boje sutra  :blush:
i kako vam se sada cini situacija na vasim rekama kada citate ovu temu posle 4 godine i posle uvedenih novih propisa o lovostaju i merama? imate li vise ribe ili da uvedemo jos neko novo pravilo i zabranu pa da cekamo jos 4 godine da vidimo sta ce da se dogodi?
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.412
Broj reagovanja
231
Lokacija
Beograd
Nepostojanje drzave na delu je ono sto anulira dobrobit koju donose pravilima uredjeni sistemi. Slazem se da nova pravila nista ne znace ako se ni stara ne postuju. Jednako verujem da sve moze da se uredi ako za to postoji volja i doslednost, prvenstveno onih koji mehanizmima vlasti raspolazu.
Riba od glave smrdi, bilo i bice tako. Do tada ostaje na svakome od nas da se ponasa u skladu sa sopstvenom savescu... sto i nije neka uteha
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
vrana je napisao(la):
Do tada ostaje na svakome od nas da se ponasa u skladu sa sopstvenom savescu...
bas tako  :tbumb: zato pecajte i nemoj da se nervirate jer nije dobro za ten . ko ne hvata nista nema moralnih dilema . ko hvata nek pusta male ribe i da ne preteruje sa dnevnim ulovom . toliko je dosta od nas sportskih vikend ribolovaca jer smo nisko na lestvici stetnosti  :)
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
sasats je napisao(la):
sok, mnoge reke su bile na rezimu totalne zabrane pa su iz zabrane izasle praznije nego sto su u nju usle  :(
ma...radite sta hocete,stoli me bojko,a kad ne stane jos ovo malo ribe...sta onda,koji ce onda da se pronadje razlog glup,kao i svaki dosad kojim se pravda bespotrebno
odnosenje ribe iz vode!?

Sent from my HTC Desire X

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sok, zato pozuri . idi pecaj dok imas sta  :) kao sto rekoh ...bez nerviranja , koristi svaki trenutak za ribolov i uzivaj . drugo nista ne mozes da uradis .
kada nestanu ribe zajedno ce da se nerviramo i kukamo ...za sada jos uvek ima sta da se upeca  ;)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.412
Broj reagovanja
231
Lokacija
Beograd
Znam, Sale, ne treba se nervirati, ali poslednjih godina jedino sto mi je zagarantovano kad izadjem na vodu, cak i na revirima tipa Gradca,  je upravo TO, NERVIRANjE!
Ali i pored toga, itekako ume da bude lepo :)
 
Vrh Dno