pravilnik o rezimu ribolova

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Rancic je napisao(la):
Samo nije najjasnije šta ovo znači:
- "Zabranjuje se izlov (trajna zabrana) sledećih vrsta: Linjak, karaš, veliki i mali vretenar, lipljen i mladica" , a dat je lovostaj od - do za navedene vrste i minimalna lovna mera.

Šta li je hteo pesnik da kaže ?
Tabela min mera i lovostaja je propisana na saveznom novou, a ove zabrane na ribarskom području. One mogu biti jedino strože od saveznih, što i jeste slučaj, tako da je sve OK.
Onače ova savezna tabelica će se u dozvolama za 2010 značajno razlikovati... Već sada ima značajnih izmena, a verovatno će ih biti još. Klen je recimo dobio min meru i lovostaj, ono za šta sam se ja dobrih 5 godina zalagao na raznorazne načine. Nema više pecanja i ubijanja debelih majskih ženki klena prepunih ikre, sviđalo se to nekima ili ne.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Klen je recimo dobio min meru i lovostaj, ono za šta sam se ja dobrih 5 godina zalagao na raznorazne načine.

Kako si se zalagao? Molio si se?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Rancic je napisao(la):
Prvo moraš da kupiš dnevnu u klubu pa na pecanje. Nema više na vodi od čuvara.
Jebiga  :'(
Jedna stvar mi nije jasna, da li će biti moguća kupovina dnevnih dozvola za bilo koju vodu u matičnom mestu ribolovca. Pošto mislim da je apsurdno da neko ko ide da lovi na drugom kraju Srbije još treba da traži lokalno ribolovačko udruženje u 5 ujutru :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Koliko ja znam ni do sada po zakonu nije bilo kupiovine dozvole kod cuvara, vec je morala da se kupi na odredjenom mestu. Meni stvarno nije jasna tolika mentalna zaostalost tih koji donose takve propise.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Koliko ja znam ni do sada po zakonu nije bilo kupiovine dozvole kod cuvara, vec je morala da se kupi na odredjenom mestu. Meni stvarno nije jasna tolika mentalna zaostalost tih koji donose takve propise.
sigurno je razlog to sto pare koje das cuvaru ne vidi niko.slusao sam od ljudi da na jednoj reci das cuvaru lovu u dzep a on ti ne pise dozvolu i manje te kosta
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
Koliko ja znam ni do sada po zakonu nije bilo kupiovine dozvole kod cuvara, vec je morala da se kupi na odredjenom mestu. Meni stvarno nije jasna tolika mentalna zaostalost tih koji donose takve propise.
sigurno je razlog to sto pare koje das cuvaru ne vidi niko.slusao sam od ljudi da na jednoj reci das cuvaru lovu u dzep a on ti ne pise dozvolu i manje te kosta

To sigurno nije nasa stvar ako ima takvih cuvara. Iskreno ja ne videh ni jednog niti bih ikada ponudio cuvaru pare a da mi ne napise dozvolu.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Ljudi, svi mi trazimo neka prava i reke pune riba, a da bismo to postigli uvek prvo podjite od sebe i gledajte da vase ponasanje bude na mestu. Ja bi platio duplo vecu cenu dozvole samo da cuvar ne uzme ni dinar za sebe. Takav ce cuvar sutra uzeti jos nesto...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Goci je napisao(la):
Klen je recimo dobio min meru i lovostaj, ono za šta sam se ja dobrih 5 godina zalagao na raznorazne načine.

Kako si se zalagao? Molio si se?
Slušaj ti mamlaze! U poslednja 2 dana sam ti 2 puta rekao da mi se ne obraćaš na forumima! Ja sam savršeno svestan da je višegodišnja zavisnost od heroina (ili kokaina, čime li si se već fixao) za vreme tvoje mladosti ostavila teške posledice na tvoje mentalno zdravlje, ali sam uveren da imaš bar još malo mozga da možeš da razumeš kad ti neko kaže da ga se kloniš!

Poslednji put ti kažem da moje ime ne uzimaš u usta. Ovo slobodno možeš da računaš u pretnju i obavestiš SUP Niš. Imaš i moje ime i broj telefona, pa im slobodno dojavi kao što si već jednom uradio kada ti je jedan drugi član foruma poručio nešto slično.

Izvinjavam se svima za ovaj offtopic i molim admina da ovo ne obriše dok ovaj skot ovo ne pročita.

 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Šta pa ti koj moj oćeš? Nisu ljudi nego jedan čovek. Ne stavljaj mene u isti koš sa ovim kretenom!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Goci je napisao(la):
Klen je recimo dobio min meru i lovostaj, ono za šta sam se ja dobrih 5 godina zalagao na raznorazne načine.

Kako si se zalagao? Molio si se?
Slušaj ti mamlaze! U poslednja 2 dana sam ti 2 puta rekao da mi se ne obraćaš na forumima! Ja sam savršeno svestan da je višegodišnja zavisnost od heroina (ili kokaina, čime li si se već fixao) za vreme tvoje mladosti ostavila teške posledice na tvoje mentalno zdravlje, ali sam uveren da imaš bar još malo mozga da možeš da razumeš kad ti neko kaže da ga se kloniš!

Poslednji put ti kažem da moje ime ne uzimaš u usta. Ovo slobodno možeš da računaš u pretnju i obavestiš SUP Niš. Imaš i moje ime i broj telefona, pa im slobodno dojavi kao što si već jednom uradio kada ti je jedan drugi član foruma poručio nešto slično.

Izvinjavam se svima za ovaj offtopic i molim admina da ovo ne obriše dok ovaj skot ovo ne pročita.

Vrlo zanimljivo. Mamlaz, heroin, kokain, SUP.... Da li je ovo nervoza ili nervni slom koji zahvata odbačenog kandidata za rukovođenje Mušičarskom sekcijom u Nišu, kasnije prihvaćenog među takozvanim varaličarima? Da li je to krah onog koga će niški varaličari uskoro da najure iz svoje (1997. godine osnovane) sekcije zato što je isuviše često okretao guzu mušičarima?
Gonci, ja te neću nazvati mamlazom, debilom, psihopatom niti degenerikom. To pravila ovog sajta i pravila pristojnog ponašanja ne dozvoljavaju. Nema potrebe da te bilo ko tako naziva.
Normalno, neću ti ni pretiti, niti te upozoravati, ali neću ostati ni nem na tvoje postove koje smatram glupim.


Ponavljam:

"Klen je recimo dobio min meru i lovostaj, ono za šta sam se ja dobrih 5 godina zalagao na raznorazne načine."-napisa Gonci i mirno leže da spava.

Kako si se, Gonci, zalagao da klen dobije minimalnu meru i lovostaj? Šta si radio po tom pitanju? Objasni nam to.
Kako si se zalagao? Molio si se? Držao si govor o tome na slavi kod komšije? Kako?

Evo, ja sam pre više od 10 godina u Mušičarskoj sekciji predložio da minimalna mera za klena bude 20 cm. Usvojili smo to kao naš mini-propis i ja se od tada, za razliku od tvojih drugara, pridržavam toga. Ja sam se tako zalagao. A ti?
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
OK, vaška je pročirala moju poruku. Sada admin može da je obriše (poruku, ne vašku  :D ).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne može. Ja je imam sačuvanu u nekoliko formata. Biće korišćena u mnogobrojne korisne svrhe.

Mislim da bi admin trebalo da te banuje zbog posta koji si napisao u ovoj temi Today at 01:51:38 AM, a ne tek da ga samo obriše. To bi bilo po pravilima koje su sami ispisali i kojih se pridržava 99% članova.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nema vajde od svadje,bar oko ovakvih stvari.
mene zanima ,a to niko ne pise ,da li ovi propisi vaze i u vasoj zoni ili samo u slivu zapadne morave?ako ne vaze kod vas ,dali  cete uciniti nesto da budu zavedeni i u slivu juzne morave?
dajte da pricamo o tome jer je cinjenica da svake godine ima ribe sve manje.znam da tvrdite da tome nisu uzrok musicari,ali mi mozemo postati predvodnici u propagiranju postovanja pravila i uvodjenju novih.po meni to treba da radi MFS. , a mozda glavnu ulogu da odigra grad nis .kao grad u kojem je musicarenje naj razvijenije u srbiji , i sa naj vecim brojem musicara.nece niko iz beograda da sacuva klena i bucova na moravi i nisavi.to mozete samo vi zajednickim snagama , a mi ostali da vas podrzimo i pomognemo
  ajde da malo pricamo o tome?sta musicari mogu da ucine ,jer ja zelim da se ovi propisi jos poostre.na primer ja bi jos povecao minimalnu meru za neke ribe.
 
Vrh Dno