Predlozi u vezi foruma

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
strashni je napisao(la):
Ja predlazem da se ukine pravilo od odredjenog broja postova da bi mogao da se objavi oglas iz  par razloga - prvi je sto kad nekom treba 20 postova to objavi za 5 min, izlupa kojekakve odgovre na prvim temema na koje naidje; stari clanovi dodju i vide cudo od tema i zaraduju se kako je forum naglo postao super aktivan a ono komnetari tipa - e kad bih ja uhvatio takvu ribu, super blago tebi...
-drugi razlog je sto su oglasi ponekad zanimljivi starijim clanovima pa zbog te koristi koju oni imaju ne treba ogranicavati objavljivanje istih

sustina - ogranicenje nema nikakakvog efekta kao takvo, ili da se poveca, znatno, ili da se ukine...

A zar tako pravilo postoji? U ovom trenutku se mogu videti oglasi ciji autori imaju manje od 20 poruka, a vidjao sam i neke sa 0 (posto se oglas ne racuna u ukupan broj poruka).
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Mada, Strashni do nekle si u pravu - ipak treba obrisati napisano pravilo u "Obavezno pricitati pre postavljanja oglasa...", kako ne bi dolazilo do stvari koje si ti opisao.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Pa da, pa pre neki dan se to desilo, neki momak je ispisao brdo tema, po jednu neobaveznu recenicu i za pet minuta ispunio bonus a ja kad sam video silne neprocitane odgovre na neke davno netaknute teme  :D do usiju...kad ono  :p
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
hahahahaaa.dobra fora,zato se onaj pre neki dan tu raspisao,zaboravih mu ime,ali nema veze,treba da bude otvoren forum za sve i bez tih 20  postova pa da mozes tek onda da das oglas....to je kontra-efekat....i ti ljudi sto prodaju mozda imaju nesto zanimljivo za prodaju ima nas ovde sa razlicitom kupovnom moci ,ne mozemo svi da kupujemo iz prodavnice novo ili preko neta...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
To je potpuno bezveze,i samo prouzrokuje da ljudi kucaju nebitne postove.
Ja sam banovan sa jednog mušičarskog foruma baš iz ovog razloga a moderator nije imao razumjevanja.
Koja je svrha foruma ako se ne dozvoli ulazak ljudima?
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
  Mislim da na forumu nebi trebalo da se pojavljuju slike ulovljenih riba pobacanih po kamenu, betonu ili travi, a naročito riba koje nisu u meri i samim tim ne mogu ni da predstavljaju nikakav trofej. Objavljivanjem ovakvih slika forum daje pogrešnu predodžbu novim članovima o poštovanju zakonskih normi o minimalnim merama i humanom postupanju sa ulovljenom ribom.

  Da bi nam forum bio ljepši a i da se ne bi stalno ponavljale situacije kao ona sa Edionom, administratori bi mogli da naprave jedan pravilnik o postavljanju slika ulova na forum, tj. da napišu koje slike nisu prihvatljive da se nađu na forumu kao i da te slike brišu sa foruma ako ih neko postavi.
Ovo bi se odnosilo samo na topike u kojima članovi predstavljaju svoje ulove određenih vrsta riba (Pastrmka 2011, Bucov 2011, Klen 2011 ....) i moglo bi da se pojavljuje kao upozorenje pri postovanju u njima.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Zar to nije pod obavezno?

Fotografije sa kamarom riba je totalno bezveze a još gore je kada dotični pokušavaju da objasne kako su posle odradili "relase".

Ja se trudim da ribe što manje peljam po rukama a pogotov obali.Najgori su ljeti beton ili kamenje koje se usled sunca ugrije pa riba koju spustimo na njih skoro da se peče!

Svi koji nose ulovljenu ribu treba da se pridržavaju postojećih zakona,količina,mjera i vrijeme lovostaja.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
slažem se sa ovim predlogom mada mi se čini malo preterano što se tiče riba na travi....fina mekana trava ne bi smela da bude neka opasnost za ribu pa čak ni pesak...razumem beton i neko grubo kamenje, ali fine prirodne strukture ne bi smele da smetaju ribi...razumem za šarana koji jako težak pa da za njega nosim "jastuk" ali i tu je malo preterivanja...ja sam uveren da npr. ni jedan moj šaran kojega sam slikao na travi nije imao posle nikakvih poteškoča po zdravlje ili život. Možda i grešim ali čini mi se da se ipak tu malo preteruje. Najlepša je slika ribe u vodi ili u rukama ribolovca ali "nemere" ni to tako uvek. Iskreno ja več par meseci sam seb teram da odem u trgovinu i kupim ona jedan "jastuk" za šarane i ostale velike i teške ribe koje mislim pustiti ali eto nikako da to uradim. Ako ne za ovu sezonu onda barem za sledeču.

Možda bi bilo pametno da otvorimo jednu posebnu temu o fotkanju naših ulova...
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Slazem se da treba voditi racuna oko ribe maximalno,ali bih i rekao "ne treba preterivati"...
Neko voli da fotka ulove a neko ne.
Ja recimo volim da zabelezim svoj ulov i nisam uvek u mogucnosti da se slikam sa ribom,obicno kada sam sam na pecanju (mada cesto koristim tajmer :))
U tom slucaju je moram negde spustiti,naravno na naj bezbolnije mesto,a i nije mi ni poenta da mi slika ispadne shit vec da bude lepa i riba nepovredjena.
Ps svako zadrzavanje,montiranje,namestanje ribe za slikanje je i njeno mucenje,osim kad je neko pored vas i odmah vas iz vode ili sa obale uslika.Ipak treba se imati doza tolerancije.To je barem moje misljenje.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Skoro svaka pastrmka (bar 80%) koja je imala preko 45cm, na sebi je imala jako gadne oziljke i duboke i sirike i velike...verovatno od vidre ili ko zna cega jos. Prezive one sve i svasta, verujem da ce preziveti i malo poziranja na  mokrom kamenu, pesku ili travi!
Sto se tice slika mislim da samo ribe za koje se odmah vidi da nisu u meri nemaju sta da traze na forumu.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ja predlazem da se neko posalje na tusiranje jer pocinju da me svrbe ganglije svaki put kad udjem na forum.Bar sam ja poslat na tusiranje za mnooooogoo manje!!!
 
Vrh Dno