Predug lovostaj na pastrmke nema smisla

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam mušičar koji provodi prosečno 4-5 dasna nedeljno na vodi, mušičareći. U ovaj prosek uračunao sam sva godišnja doba. Volim mušičarenje svih vrsta riba i poznajem ne samo tehnike mušičarenja nego i njihov način života. Naravno da bez toga niko od nas ne bi bio uspešan mušičar.
Ovih dana me muči jedna glupost, koja muči prave ribolovce i mušičare- NEEFIKASAN I NEPOTREBNO DUG LOVOSTAJ NA PASTRMKE.
Dobar domaćin treba da provodi sve svoje vreme na reci kojom gazduje i da, prema stvarnoj situaciji na vodi određuje lovostaj. Ovako, sportski pastrmkaši su dužni da pauziraju, a na mnogim rekama pastrmkama još ni ikra nije dozrela i kopanje trla im nije ni na kraj pameti.
Da li je toliko teško odrediti tačan period mresta, na osnovu praćenja ponašanja pastrmke? Naravno da nije! To svaki iole upućeni čuvar može. Lovostaj na pastrmku treba da počne kada ribe počnu da se grupišu u plićacima, postanu manje oprezne i započnu pripreme za mrest. Nakon prestanka mresta, pastrmke se povlače i sve to vrlo jednostavno može da se uoči, samo ako ima ko to da uradi. Nedelju dana nakon mresta, treba prekinuti lovostaj i omogućiti sportskim ribolovcima da spokojno borave na pastrmskoj reci i uživaju u omiljenom sportu.
U vreme kada je mušičarenje u ekspanziji, a nauka koja se bavi ribama poznaje sve detalje o mrestu pastrmke, ne vidim nikakav smisao u 5 ili 6 meseci lovostaja na tu ribu. Ja tvrdim da bi rezultati lovostaja bili bolji kada bi se svake godine uspostavio lovostaj od 15 dana, prema tačnim informacijama onih koji su plaćeni za to.
Način na koji se do sada čuvala pastrmka u mrestu je obično sr.nje, koje ne može da proguta savremeni mušičar.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Nedelju dana nakon mresta, treba prekinuti lovostaj i omogućiti sportskim ribolovcima da spokojno borave na pastrmskoj reci i uživaju u omiljenom sportu
...i da izgaze trla sa oplođenom ikrom kojoj treba više od mesec dana da se izleže, a onda potom i tek izlegle ribice koje se kriju i šljunku...

Lovostaj jeste malo predugačak, ali 15 dana... aman Mix!  :doh:

U nekim zemljama u okruženju lovostaj, ako se dobro sećam, počinje 1.oktobra i traje do 1. aprila, dakle jedan mesec pomereno u odnosu na nas. Možda bi i kod nas mogao da počinje 1.oktobra i da traje do 1.marta...

p.s. Kad smo već kod "Nema smisla" mislim da nema smisla otvarati teme sa naslovom koji je ujedno i konstatacija. Mnogo je lepši i opštiji naslov "Dužina lovostaja na pastrmku".  ;)

U suprotnom bi neko sada trebao da otvori drugu temu pod nazivom "Razlozi petomesečnog lovostaja na pastrmku" ili "Predugačak lovostaj na pastrmku ima smisla"...  :D

Inače sam lovostaj je donekle i zaštita riba od prekomernog izlova od strane sportskih ribolovoca. Ne mora riba da se mresti da bi bila u lovostaju. Patrmke su prilično ugrožene pa pauza od 5 mesici sa te strane ima smisla. To što će krivolovci tada na miru da ih love je neka druga problematika kojom treba da se bavi ribočuvarska služba, a ako nije sposobna to da izvede treba smeniti sve, od predsednika udruženja do sekretarice!  :mad:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Dakle, sa losim i tmurnim vremenom dolazi nam i mudrost vrsnih poznavalaca prica iz zivota pastrmki i drugih riba koje zbog offtopicovanja necemo ovde pominjati.
Ali, red je da savremene ribolovce-musicare ne ostavimo bez druzenja po ovoj temi, ne bi bilo pristojno njihove napacene i od lovostaja namucene duse koje muce lovostajne gluposti dodatno ostecivati.
Mislim da pored medikamentozne hipotalamusne kastracije svih strucnjaka koji su do ovoga mucenja svremenih musicara lovostajem doveli treba i sve pastrmke koje su izvor teskog bola savremenih musicara izgaziti na trlima, pre nego sto poloze ikru.
Ako slucajno to ne uspe, pa ipak poloze ikru, treba ih sistematskim visegodisnjim gazenjem po trlima zatrti, kako bi se duse savremenih musicara odmorile i spasle jesenje-zimske patnje.
Time bi se oni savremeni musicari koji jos nisu dusevno oboleli spasli te zlehude sudbine, a obolelima bi ta dusevna bol postala bespredmetna.
Kad vec nece da predju na filateliju, niti je spor sa Havijerom Klementeom oko sastava kontroverznog tima Srbije adekvatan lek za dusevne boli savremenih musicara.
Molim savremene musicare da jecenjem i jaukanjem iskazu koliko taj zlehudi, neprolazni lovostaj boli njihovu dusu, kako bismo svi saosecali jace sa njima.
Alo Mix, jesi li  :lud:.
p.s. sva sreca sto sam iako maltene pocetnik, tradicionalni, a ne savremeni musicar.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Stotinu mu izgaženih trla!  :mad: Dobio sam minus na karmi, možda baš zbog gornje izjave!  :D
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Hvala nasim vrlim strucnjacima sto odredise predug lovostaj na pastrmke, jer da njega nema, na fliperima u Nisu bi stajali neki bedni rezultati a ne oni sto ih MIX u kratkim zimskim danima s' lakocom napravi.  :tbumb: :tbumb:

Pedjo, zasto ne offtopic?
Recimo interesantno je statisticki posmatrati seksualne aktivnosti musicara u i van lovostaja, mozda bi neka studentkinja (mada vise to prilici ovima sa sociologije ili sl) mogla da izvrsi neko visegodisnje ispitivanje ove teme. Siguran sam da bi na nasem sajtu nasla dovoljno kandidata za pomenuta istrazivanja.  :lol:

A sad ozbiljno. U ovoj temi nemam sta ozbiljno da napisem jer se em ne razumem, em kad je hladno ne musicarim.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Goci je napisao(la):
Stotinu mu izgaženih trla!  :mad: Dobio sam minus na karmi, možda baš zbog gornje izjave!  :D

Ja ti dajem bezrezervni plusic. Nije tako jak kao onaj minus, ali... :tbumb:

@Toni, tada biste bili u sukobu interesa i istrazivanje ne bi bilo objektivno. Mora da uzme one sa *.com. Vi mozete posle samo da recenzirate rad.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moraću da reagujem pomalo nepristojno. Gluplju stvar nisam čuo od toga da će ribolovac izgaziti ikru pastrmke. Gde ste to čuli ili pročitali. U kojoj se to školi uči i iz kog udžbenika? Da li gospoda koja ovo napisaše znaju kako pastrmka zaštićuje svoja jajašca i mlade? Drugari, prijatelji, mislim da ne znate.
Ne mogu da poverujem da postoji gomila ljudi koja je poverovala u to da pastrmkinoj ikri preti opasnost od gaženja, pa je zbog toga lovostaj predug. ??? Ja cele zime mušičarim klena na Nišavi i gazim dno reke. Da li to ima veze sa lovostajem na bilo koju ribu?
Glupost neviđena. Čak i kada bi čovek nagazio na šljunkom zatrpanu ikru pastrmke nijedno zrno ne bi povredio.
Idemo dalje. Čak i kada bi noga ribolovca mogla da povredi ikru, kolike su šanse da baš nagazi na to mesto. Ajmo ovako, kolike su šanse da na to mesto nagazi mušičar koji lovi pastrmke, a ne neko ko lovi klena, skobalja ili bilo koju drugu ribu?
Da li mušičari gaze ikru lipljena i mladice dok mušičare aprila i maja? Neki pametnjaković negde napisa (davno sam i ja to negde čuo) da ne treba gaziti reku kad pastrmka zatrpa ikru, jer se može oštetiti. To mnogi ponavljaju kao papagaji, a druge ribe, pošto ih taj nije pomenuo, ni oni ne pominju. :hmmmm:
Mnogo sam razočaran prethodnim postovima. Prosto se pitam kakva je to logika zahvatila umove naših ribolovaca. Dokle će ribo-lovci glumiti ribo-čuvare?
Tamo gde se zna gazda nema dugog lovostaja, a ima mnogo riba. Na primer, na čuvenom bosanskom reviru "Ribnik", sezona lova pastrmke traje do 31.XII, a bio bi prekinut mnogo pre 1. III, kada bi vreme bilo toplije i uslovi za mušičarenje pogodniji. Jednostavno, profesionsalci znaju kako da održavaju bogatstvo ribom, a ribolovci brinu samo o svom ulovu i zadovoljstvu. Posle prvog marta, gazi se po ikri mnogo riba, posebno naglašavam lipljena, pošto oni koji brinu o potočnoj pastrmki obično brinu i za njega.
Evo, ja ću podržati ovu teoriju da ribolovci uništavaju ikru i mlađ i zalagati se za zabranu ribolova od 1. III jedne, do 1, III sledeće godine, dakle, non-stop.
Evo zbog čega:
Od 1. III bih zabranio ribolov zbog mladice, lipljena i štuke, što bih nastavio aprila zabranom skobalja i mrene, pa maja zbog klena. Juna bih uveo zabranu dok sva ikra ne sazri. Od jula do oktobra bih sprečio ribolovce da uznemiravaju izleglu mlađ. Znate da se ribe plaše od nas.....
Mogao bih ovako do sutra :lol:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Mnogo sam razočaran prethodnim postovima.
Nema razloga da budeš razočaran! Otvorio si temu, potego dilemu, dobio par tumačenja razloga dužine lovostaja... Ništa lično!  ;)

Inače sigurno postoji neki debeo razlog zašto je lovostaj 5 meseci! Ne bi tako bilo u mnogim zemljama da nema nekog logičnog objašnjenja... Može biti da "satiranje trla"  :) nije pravi razlog...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:lud:
"U kojoj se to školi uči i iz kog udžbenika? Da li gospoda koja ovo napisaše znaju kako pastrmka zaštićuje svoja jajašca i mlade? Drugari, prijatelji, mislim da ne znate."
"Čak i kada bi noga ribolovca mogla da povredi ikru, kolike su šanse da baš nagazi na to mesto."
" Mnogo sam razočaran prethodnim postovima."
:lud:
O zlehudi svete, sto Mixmasteru nosis stalno razocarenja i njegovu veselu prirodu krotis tugom! Pa eto, ipak, Shakespeare (nije dizjner cuvene firme ribolovnog pribor) nije, suprotno Mixmasterovom dubokom uverenju o sopstvenoj vaznosti, pre pet vekova nije predvideo takav kosmicki dogadjaj kao sto je Mixmaster, te nije ni pisao o tome.
A izvini, sto bi mi trebalo s tobom da podelimo to razocarenje koje te muci u vezi nasih stavova? I zasto bih ti rekao o kojim "udzbenicima" se radi, a gde p[ise ononm sto sam gore pisao? (Neki placaju skupe skolarine da to saznaju) I zasto bih ti rekao bilo sta vise od onoga sto je gore napisano i tacno je (a znam koja je verovatnoca)? Mix, ako ti ne znas ko si, gde si, sta si i kakav si, niko nije duzan da te stalno "modulise".
Tvoj post je zaista nepristojan. I ne samo to, vec i stetan zato sto podilazi najnizim interesima nakprimitivnijih "ribolovaca" kojima nije cilj da imaju odnos prema ribljem fondu kakv bi trebalo da imaju, vec da bez obzira na posledice samo sebe zadovolje.
Ako ti se svidja kako se upravlja ribljim fondom Ribnika, to je tvoje pravo. Ukusi su razliciti i o njima se ne raspravlja. Ne sporim da ce mozda i ovde jednog dana biti sasvim isto tako kao sto je tamo, ali ja necu ucestvovati u tome. Ipak je baviti se naukom daleko lepse, cak i kad znas da to nikom ne treba. :hammer:
A i raznoraznih Ribnika i njihovih cenjenih posetilaca bice vazda, ali ce mnoge druge stvari biti nepovratno izgubljene. Ne samo riblji fond vec i npr. prilika da se musicari i drugi ribolovci vaspitaju, disciplinuju, privedu ribolovackoj kulturi... Zao mi je, ali istina je surova: kupovinom dozvole kupujes samo pravo da lovis ribu prema propisanim uslovima, a ne da vodis politiku (to je za kompetentne) ili navodis druge na prekrsaje (to je krivicno delo). To sto se tebi nesto ne svidja, potpuno je irelevanto za ovaj svet - on je funkcionisao pre tebe, fuynkcionise tokom tebe i nakon tebe ce. Ako pokazujes svoje izvesno musicarsko znanje i mislis da ti to daje legitimitet da svoje neznanje u vezi ostaloga van toga sam proglasavas znanjem, imas vrlo ozbiljan problem, a kad ohrabrujes druge da se tako ponasaju i cine prekrsaje (vidi "Larve tulara"), cinis KRIVCNO DELO podstrekivanja (a ovo je javni medij).
Na zalost, opsta klima u drustvu jeste takva: slusao sam kako "savetnik" koji priznaje da nema pojma o uygoju ribe i ribarstvu savetuje investitora da ulozi itekakav novac u neki ribnjak!!! Jasno je da nam zato tako i ide, ali bar ne moram da saucestvujem u tome. Ribnik? Ribnik! Samo izvoli. Riba vagonima u vodu i kesama iz vode. Kafane, stomaci koji se prelivaju preko pojaseva fetish opreme i vedri turski melos za vodnjikave prozore pijanih, rakijski usmrdelih dusa.
Meni je mnogo bolje da idem uz praznu, cistu reku na koju niko ne zalazi sem vodomara i vidri - toliko praznu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ribolovci treba da shvate da su mudri ljudi izmislili mnogo novih i boljih načina zaštite riba od ovakvog lovostaja na svim vodama. Sadašnji lovostaj je više nego smešan i dovodi ljude u zabunu. Prostim rečima, pravi savremenog ribolovca na budalu.
Na primer, zabranjeno je poneti, ali ne i oštetiti i ciljano loviti "zaštićenu" vrstu. Naš zakon dozvoljava onome ko lovi i oslobađa, to jest, ne nosi sa sobom, da lovi ribe koje su u takozvanom lovostaju.
Ja pozivam sve mušičare da poštuju taj zakon.
Sada je zabranjeno u ribarskom području nositi sa sobom ulovljenu pastrmku. Nemojte to raditi. Znajte da je sada dozvoljena svaka vrsta sportskog ribolova na svim rekama u Srbiji u kojima živi i potočna pastrmka. Sretne li vas ribočuvar na Visočici ili Mlavi, možda će pogledati u vašu torbu imate li pastrmku. To je sve. Ako nemate, postupate sasvim korektno i u skladu sa zakonom. Niko vas ne sme uznemiravati. To sasvim sigurno neće učiniti upućeni ribočuvar. Možda će vas uznemiravati neko ko ne poznaje zakon. Neko ko je pogrešno protumačio propisano ponašanje u "lovostaju".
Ljubitelji lova pastrmke u velikom broju sede kod kuće misleći da im zakon zabranjuje da mušičare pastrmke ili borave na reci u kojoj živi ta riba. To je smešno i nije tačno.
Ja preporučujem svim mušičarima da jednako često posećuju pastrmske reke i u toku zabrane odnošenja pastrmki, jer će samo tako moći da prate šta se dešava u tom periodu.
Mušičari Srbije su najveći čuvari pastrmki u svojoj zemlji. Bez našeg prisustva reke ostaju bez ikakve zaštite. Zakon nam ne brani čak ni da mušičarimo pastrmke cele godine. Ponavljam, zabranjeno je značajno ih povrediti, ubiti ili zadržati i poneti. Proverite ove moje tvrdnje pre nego što se brecnete. :smoke:
Naravno, ja ovo pišem iz dva razloga. Prvi je što ovo što sada zovu lovostajem uopšte ne štiti pastrmke i ostale ribe, a drugi je što sam ja protiv neefikasnih propisa, koji niti doprinose sportskom ribolovu, niti ribama.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Ribolovci treba da shvate da su mudri ljudi izmislili mnogo novih i boljih načina zaštite riba od ovakvog lovostaja na svim vodama.
Na primer, zabranjeno je poneti, ali ne i oštetiti i ciljano loviti "zaštićenu" vrstu. Naš zakon dozvoljava onome ko lovi i oslobađa, to jest, ne nosi sa sobom, da lovi ribe koje su u takozvanom lovostaju.
Ja pozivam sve mušičare da poštuju taj zakon.
Sada je zabranjeno u ribarskom području nositi sa sobom ulovljenu pastrmku. Nemojte to raditi. Znajte da je sada dozvoljena svaka vrsta sportskog ribolova na svim rekama u Srbiji u kojima živi i potočna pastrmka. Sretne li vas ribočuvar na Visočici ili Mlavi, možda će pogledati u vašu torbu imate li pastrmku. To je sve. Ako nemate, postupate sasvim korektno i u skladu sa zakonom. Niko vas ne sme uznemiravati. To sasvim sigurno neće učiniti upućeni ribočuvar. Možda će vas uznemiravati neko ko ne poznaje zakon. Neko ko je pogrešno protumačio propisano ponašanje u "lovostaju".
Ljubitelji lova pastrmke u velikom broju sede kod kuće misleći da im zakon zabranjuje da mušičare pastrmke ili borave na reci u kojoj živi ta riba. To je smešno i nije tačno.
Ja preporučujem svim mušičarima da jednako često posećuju pastrmske reke i u toku zabrane odnošenja pastrmki, jer će samo tako moći da prate šta se dešava u tom periodu.
Mušičari Srbije su najveći čuvari pastrmki u svojoj zemlji. Bez našeg prisustva reke ostaju bez ikakve zaštite. Zakon nam ne brani čak ni da mušičarimo pastrmke cele godine. Ponavljam, zabranjeno je značajno ih povrediti, ubiti ili zadržati i poneti. Proverite ove moje tvrdnje pre nego što se brecnete. :smoke:
Naravno, ja ovo pišem iz dva razloga. Prvi je što ovo što sada zovu lovostajem uopšte ne štiti pastrmke i ostale ribe, a drugi je što sam ja protiv neefikasnih propisa, koji niti doprinose sportskom ribolovu, niti ribama.

Kao prvo, NIJE TACNO DA NA VISOCICI MOZETE DA IDETE SA STAPOM I LOVITE I DA CE VAM RIBOCUVAR AKO NEMATE PASTRMKU U TORBI OPROSTITI!
Kao drugo, TO NIJE ETICKI, ali je pitanje da li ribolovcima koji uopste imaju ovakvu dilemu to treba objasnjavati, a ko razume - shvatice.
Gore navedena tvrdnja ("Zakon nam ne brani čak ni da mušičarimo pastrmke cele godine. Ponavljam, zabranjeno je značajno ih povrediti, ubiti ili zadržati i poneti.") mehanicisticko je, a ne materijalno tumacenje zakona, i raduje me svaka osuda pred bilo kojim sudom i sudijom (uz obavezno vestacenje po pitanju biologije reprodukcije pastrmki) bilo koga ko sa stapom bude zatecen sledeci gornja uputstva. Nadam se da ce po osudi svako navesti i podstrekaca, te da ce po sluzbenoj duznosti sudija nastaviti postupak, ali ovaj put krivicni!
Ako mislite da pricam neosnovano, raspitajte se za primere iz sudske i ribocuvarske prakse, ne samo u drugim drzavama, npr. Sloveniji, vec i u Srbiji. I ne podlezite destruktivnom egzibicionizmu neodgovornih (ne dopustite da odgovarate za njih, ili da odgovaraju preko i posle vas!). Vodite racuna da je ugrozavanje ribe u mrestu i prema starom krivicnom zakonu bilo KRIVICNO DELO, a takodje i ugrozavanje i unistavanje riba "vece biloske vrednosti" (izuzetno dobra formulacija), sa propisanim n (mislim po novom 6, mrzi me da gledam, a i ne interesuje me u principu koliko) mesecima zatvora (i  ispunjenim vremenom, kao i telesnim otvorima u kaznionicama). Vodite racuna o tome sta je prirodno riblje plodiste kako ga i sad definise zakon i sta se pod ugrozavanjem i unostavanjem ribe u mrestu podrazumeva. A hodanje preko trla jeste upravo to. Da li iko od tih koji gaze npr. Nisavom prelazeci s jedne strane na drugu razmislja da su plitki prelivi u decembru upravo mesta najbolja za mrest pastrmki  injihova trla? Da li iko od njih zna da vec kroz nekoliko dana od zavrsenog mresta trla vise ne mogu da se prepoznaju od okolnog dna? I da li ih je uopste u njihovoj progresivnoj "savremenosti" briga za bilo sta od ovog?
Ne postoji savremeni musicar ili ribolovac. Postoje skorojevici i neznalice, zgubidani i neostvareni likovi koji se u zivotu nisu kvalifikovali ni za sta drustveno respektabilno i konstruktivno, pa moraju negde da zadovolje svoj ogroman, a gladan i prazan ego. Poznavanje ribolovne tehnike ne cini nikoga kompletnim ribolovcem, a tek ne savremenim, sta god to trebalo da znaci. Ako je savremenost u mlacenju para od ribolova nepridrzavanjem propisa, onda su svi strujarosi Dunava, Save i triju Morava nasa avangarda, a to je apsurd koji Mixmaster zagovara uvijen u oblandu "savremenosti:, "poznavanja zakona", "poznavanja prakse" i nadasve "reproduktivne biologije riba" i stoga je njegovo dosad mnogokratno pozivanje na omalovazavanje strucnjaka i ostali pubertetlijski pokusaji rusenja autoriteta radi ostvarenja sopstvenog nauma (bez obzira na opravdanost toga) vec potpuno predvidivo, jasno i razumljivo!!! Mixmaster koristi forum radi izgradnje spostvene pozicije i obezbedjivanja sebi legitimiteta za buduce destruktivno delovanje i ostvarenje ocekivanih prihoda iz toga, ali ni to nema petlju da saopsti jasno, vec nas uvijeno zamajava. Ako je savremenost pravljenje prepunih revira, ok, ali ko to misli neka ulozi novac i prokopa svoj potok ili jezero (a ne da otima delove samo za svoje bogacenje bez ikakvog bitnog ulaganja), obavi neophodne zakonske formalnosti da takvu delatnost ucini legalnom, pa neka dovodi svoje "savremene" pajtase-ribolovce i neka ih dere ako moze. To ni sad nije zabranjeno i riba koju ce kupiti i staviti u takvu svoju vodu ne mora da podleze lovostaju i slicnim "kerefekama" kako ih vide "savremeni" ribolovci. Medjutim, bice mi drago sto svaki od tih nasih "savremenih" ribolovaca ulozi velike pare, jer ce i on i njegova klijentela dati i velike pare kroz poreze od kojih ce, npr., Lucky-ju i meni skociti plata, a deo bi trebalo da se vrati i u ribarstvo kroz predvidjene namenske namete od svakog troska koji se utrosi u vezi ribolova. Takodje, i sadasnji i buduci zakoni koji regulisu ovu oblast nalazu da ljudi koji se bave tim poslovima moraju biti za to i skolovani i neosudjivani po Zakonu o ribarstvu i drugim relevantnim zakonima, te se nadam da ce bar delimicno taj uslov diskvalifikovati dobar deo mufljuza tipa Deliboy-a (naravno, daleko manje simpaticnih) kakvih se sad bas nakotilo oko musicarenja iz bilo kakve znacajnije uticajne sfere na dalji ravoj musicarenja.
Dragi Mixmasteru, na svaku tvoju nesuvislost ovog tipa o kom se radi odgovaracu ovako sve dok me Lucky ne banuje ili dok ti na vrata ne pokuca policajac koji cita ovo, nakon cega ce, iduci unazad kroz tvoje postove, sigurno pronaci dovoljno materijala da okvalifikuju ovo sto radis.
 
Vrh Dno