Predug lovostaj na pastrmke nema smisla

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ne razumem kako nocu vidis gde bacas? I kako vidis aktivnosti oko musice... sem ako nisu neke fluo verzije!... ili nedaj Boze, tirolsko musicarenje.... :hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sjekloca je napisao(la):
Ne razumem kako nocu vidis gde bacas? I kako vidis aktivnosti oko musice... sem ako nisu neke fluo verzije!... ili nedaj Boze, tirolsko musicarenje.... :hammer:
Morska pastrmka se celo leto mušičari isključivo po MRKLOM MRAKU. Doduše nije na suvu muvu već na strimera, a kako se zabacuje po mrklom mraku bolje ni ne pitaj!
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Milance je napisao(la):
Morska pastrmka se celo leto mušičari isključivo po MRKLOM MRAKU. Doduše nije na suvu muvu već na strimera, a kako se zabacuje po mrklom mraku bolje ni ne pitaj!

Morsku pastrmku nisam nikad pecao.... ne verujem da cu ikad biti u situaciji i da je pecam... Strimer k'o strimer, ali me interesuje zabacivanje po mraku u reci... eventualno jezeru! :hammer: :hammer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mene ne interesuje, jer se u sumrak zaputim uzbrdo iz klisure. A i u zakonu (tj. podzakonskom aktu) stoji da nema nocnog ribolova na salmonide.
Mada je kolicina ribe koju Sjekloca navodi impozantna, a vrednost vrlo interesantna i zaista zasluzuje paznju.
Posebno sto ne ukljucuje tzv. "kvalitet" (alaska terminologija, nazalost na musicarskom sajtu i forumu).
Ipak, verujem da pravi ribolovac ne gleda kroz vrednost ulova na cenu dozvole.
Takodje, verujem da pravi ribolovac postuje opste, zakonom i lokalno, programima korisnika utvrdjene propise o vracanju ulova ispod (cm) i preko (broj komada) mere, ukljucujuci i totalni c&r, kad je propisan.
Mozda sam naivan, ali mi je zaista u musicarskom zivotu dovoljno da slikam sta ima da se slika (van toga, rado konzumiram, kad navatam, ako znate na sta mislim). Ne sporim da se ponesto i ponese, ali gornje brojke su neprihvatljive, pa su mi, ako bih pokusao da se identifikujem sa temom, vec i ona sama po sebi i smisao dom inantnih postovanja mnogo jasniji.
(Pa svako ume da bude bolid kad hoce!)
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
Mada je kolicina ribe koju Sjekloca navodi impozantna, a vrednost vrlo interesantna i zaista zasluzuje paznju.
Posebno sto ne ukljucuje tzv. "kvalitet" (alaska terminologija, nazalost na musicarskom sajtu i forumu).

Ja ne navodim nista... samo sam malkice racunao! :whistle:

pedjabg je napisao(la):
Ipak, verujem da pravi ribolovac ne gleda kroz vrednost ulova na cenu dozvole.
Verujem i ja.... mada sve manje!

pedjabg je napisao(la):
Ne sporim da se ponesto i ponese, ali gornje brojke su neprihvatljive, pa su mi, ako bih pokusao da se identifikujem sa temom, vec i ona sama po sebi i smisao dominantnih postovanja mnogo jasniji.
(Pa svako ume da bude bolid kad hoce!)

Profesore, profesore.... neko je bolid i kad NECE!  :D :D :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D :( :eek:  ::) ??? ??? :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
To je vec medicinska struka, nisam kompetentan! :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sjekloca računa moje ribe, a PejaBG kuka nad sudbinom istih, a ni jedsan ni drugi ne znaju ni gde pecam, ni šta radim s ribom, ni čime se bavim, ni.... Ali zato zaključke iz svojih zamisli brzo izvlače! ???
Čudno, ali opravdano. Nemaju asrgumenata za predug lovostaj na pastrmke, pa pišu nešto drugo. :yeswink:
Samo bih ispravio jednu neistinu. Moj prosečni dnevni ulov daleko premašuje 2 kg. :hammer: Klenova, naravno.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Sjekloca računa moje ribe...  Moj prosečni dnevni ulov daleko premašuje 2 kg. :hammer: Klenova, naravno.

E, onda se matematika menja... drasticno! :doh: :doh: :doh:

No, nijedan javni odgovor ne dobih od tebe... makar da me demantujes i usmeris na pravi put! :whistle:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
"Profesore, profesore.... neko je bolid i kad NECE!"
Ja nisam socijalni radnik, pa da treba da znam sta si gore naveo. Ali zakljucivanje mi dobro ide, kako si i sam primetio. Na zakljucivanje ne postoji lovostaj
Nekoliko postova gore sam izneo sve argumente, a posebno one vezane za sustinske odlike reproduktivne biologije salmonida i sto se mene tice, ova tema je gotova.
Kao ribolovac nemam nikakav komercijalni pristup da ne bih dosao u opasnost od sukoba interesa.
S te pozicije sam izneo svoje misljenje o "savremenom" ribolovcu kakvim sebe ne smatram, a neki promovisu.
Moje opredeljenje je dobra tradicija sa dobrim tekovinama, a novine prvo moraju naci svoje opravdanje i utemeljenje. Moderno ili evergreen - tu nemam preterane dileme. Pastrmke se vec milionima godina nisu promenile, ali neki ribolovci izgleda jesu - postali "savremeni".
Egoizam nije nikakvo opravdanje za egzibicionisticku samopromociju, iako se proglasava savremenom osobinom; zato nam je i savremenost toliko sjajna; a toga je oduvek bilo (npr. "drzite lopova!").
Ali ipak u sferama koje su nedostupne takvim "savremenim" ribolovcima, srecom i zahvaljujuci tradicionalnim tekovinama stvari drugacije funkcionisu.
Dalje nastojanje promocije ove teme od strane najvise zainteresovanog je u okviru gornjeg citata.
Sa pozadinom i namerama.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Molim da se ne vređaju lik i delo Mixmastera. Računica je netačna (2kg  :doh::D :D :D).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sjekloca je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Sjekloca računa moje ribe...  Moj prosečni dnevni ulov daleko premašuje 2 kg. :hammer: Klenova, naravno.

E, onda se matematika menja... drasticno! :doh: :doh: :doh:

No, nijedan javni odgovor ne dobih od tebe... makar da me demantujes i usmeris na pravi put! :whistle:

Na lična pitanja odgovaram vrlo rado, ali u temi "Mixmaster..." ili putem privatnih poruka. Molim da uvidite da je ovo vrlo interesantna i značajna tema za sve mušičare, posetioce ovog sajtsa i da se trudite da se držite tema.
Da li je moguće da neko misli da je brojnim posetiocima koji nisu toliko aktivni u pisanju, zanimljivo da čitaju odgovor na Sjeklocina pitsanja vezana za privatni život jednog od članova, pa makar on bio i najistaknutiji? Ako vas ne interesuje ova tema, otvorite novu, onu koja vas interesuje, gospodine Sjekloca!
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=892.msg14359;topicseen#msg14359
Vrlo poucan i istinit post druga Seba. Neki ipak ni posle cele noci bubanja ne bi umeli da svojim recima reprodukuju njegovu sustinu.
Kakve veze to ima sa naslovom ove teme?
Itekakve, svidelo se bilo kome ili ne!
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Na lična pitanja odgovaram vrlo rado, ali u temi "Mixmaster..." ili putem privatnih poruka.

Miks bre, opet ti mene pogresno shvatas: pitanja nisu licna nego javna, zato i ocekujem da mi javno odgovoris... Valjda svako ima pravo da pazljivo cita, analizira i komentarise postove na ovom forumu. E, pa ja sam pazljivo citao, kao uostalim i svaki drugi post, i ucinilo mi se da ima nelogicnosti. :whistle: Ako je slucajno tvoj post trebalo da bude lociran u kategoriju Ribolovacke price - to je onda druga stvar. Da otvaram novu temu, ili da s tobom komuniciram putem PM - ne pada mi na pamet.  :-X
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Poroci tajni, vrline javne?
Poroci javni, vrline tajne?
Ili je i to za neku drugu temu?
Na delu imamo, cini mi se, ponasanje shalterskog sluzbenika iz socijalizma: cim nesto "zasvrbi", osiono (=arogantno) posalje stranku na drugi salter na kome vec zna da nema stA da trazi ili ga diskretno upucuje da ce mito resiti stvar. Ts, ts, ts... S takvim navikama u Evropu, po skracivanje lovostaja... Verovatno opravdanim ekskluzivnim uvozom i poribljavanjem Nisave brzomrestecim genetski modifikovanim linijama atlantske pastrmke koje tacno na Sv. Nikolu jednokratno i slozno polazu pelashku ikru, a za koje nasi tzv. "strucnjaci" jos nisu culi...
Nadajmo se da ovo nije off topics...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sjekloca je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Ja sam mušičar koji provodi prosečno 4-5 dasna nedeljno na vodi, mušičareći. U ovaj prosek uračunao sam sva godišnja doba....

MALA STATISTIKA

E, pa ... ne mogu prosto da se otmem utisku da je ovde nesto lose sracunato:

4 do 5 dana... aj' da uzmemo prosek 4,5 dana nedeljno - to je ukupno 235 dana godisnje u ribolovu!!! Meni to izgleda poprilicno mnogo za SPORTSKOG RIBOLOVCA.... al nema veze, idemo dalje...

235 dana po 2 kg ribe (neki razuman prosek za ribolovca Miksovog kalibra) = 470kg ribe, sto bele, sto plemenite, sto salmonidne... Sledi logicno pitanje: Miks, sta bre radis sa toliko ribom, aman brate slatki? Pa svaki dan da jedes tri obroka od ribe (kao Eskimi, ali i oni promesaju sa tuljanima i fokama) imao bi da dobijes neku avitaminozu. :drool: Posebno je pitanje koliko zamrzivaca imas kuci i koje su velicine. Kupi, bre, deci ponekad i pljeskavicu! ???

470kg ribe po komercijalnoj ceni od 60din po kilu (bele ribe... stuke, somove, smudjeve i pastrmke ne racunam) iznosi 28.200 dinara.... lepa suma, a ovamo kukas na cenu ribolovacke dozvole.... :hammer:

Ako od kalendarske godine od 365 dana oduzmes 235 dana, ostaje ti 135 dana koje ne koristis za ribolov.Celo godisnje doba, pa i nesto jace... A gde je vreme kad ides na posao? Ako radis, onda kako racunas dane kad mrak pada u cetiri-pola pet popodne.... tu nema ribolova, mada kazes da i zimi ides u ribolov. Ako ne radis - onda ti 135 dana prolaze uzalud... :yeswink:

p.s. cisto me zaintrigirao prosek od 4-5 dana nedeljno... nista vise!

Obožavam ovaj forum, sa posebno volim to što na njemu ima i onih koji su kroz svoja životna i ribolovačka iskustva stekli, po mom mišljenju, naopaku logiku. Zato ću i odgovoriti Sjekloci, na sve što ga muči.
  Idem redom.
Kaže da je za SPORTSKOG ribolovca previše da posećuje reku 4-5 puta nedeljno. Da mu malo pojasnim iz svog ugla.
Postoje sportisti i rekreativci. Tako je u svakom sportu. Neko trenira plivanje, tenis, fudbal, ribolov... svaki dan, a neko se ponekad okupa u bazenu, odigra sa prijateljima partiju tenisa, basketa... I u sportskom ribolovu postoje oni koji su malo ozbiljniji i samo se time bave. To su pravi SPORTISTI. Neki postanu i profesionalci, instruktori, vodiči ili takmičari. Ja sam takav, iako živim u čudnoj zemlji, pa moram da budem pionir u svemu što me interesuje.
Sjeklocu ne poznajem, ali moguće je da je vaspitan tako da misli da onaj ko stalno "visi" na vodi, nije vredan poštovanja i da je, zasigurno, neki probisvet. 99% ljudi upravo to misli o čestim posetiocima voda, sportistima. Na mene to ne utiče, jer se ne mešam u tuđa posla i ne vidim zašto bi neko brinuo čime se ja bavim i koliko vremena gde provodim.
Zato i mislim da je vrlo nepristojno to što Sjekloca ispituje čime se ja bavim, koliku količinu ribe ubodem, šta radim s njom i koliko često izlazim iz kuće.
  U vreme socijalizma bilo je uobičajeno da ljudi uhode jedni druge i pokazuju prstom na one koji se razlikuju, drugačije ponašaju i misle. Srećom po mene, to vreme prolazi i ja, sa prkosom prema armijom ljudi odgajenim po pesmi "Da nam živi rad" ili "Požuri druže", mušičarim, ne 4-5, nego 7 dana u nedelji.
Moj životni moto je DOBAR SEX, MUŠIČARENJE I SMRT. Na engleskom to "lepše" zvuči i to nisam ja izmislio, ali se 100% pridržavam toga, jer sam se takav rodio. Nema kod mene ono ŠKOLA, POSAO I SMRT.
Nadam se da si zadovoljan, Sjekloca. Ako tražiš još sitnije detalje o meni, dođi da se upoznamo, pa ću ti uz piće (ja častim) u nekom od kafića u mojoj ulici, tačno reći sve podatke koji te interesuju, poput visine mojih primanja, kome dajem ribe, otkud mi toliko vremena, kojoj crkvi pripadam, koju sam školu pohađao...
 
Vrh Dno